Home / Erkek Takımı / Kadro / Manuchar Markoishvili

Manuchar Markoishvili

#9 Manuchar Markoisvili

Oyuncu Bilgileri

Pozisyon: Kısa Forvet
Doğum Tarihi: 17-11-1986
Geldiği Takım: Mapooro Cantu
Giriş Yılı: 2013
Boy: 1.97m

Oynadığı Takımlar

2009-13 Mapooro Cantu
2007-09 BC Kiev
2004-07 Olimpija Ljubjana
2004 Benetton Treviso
2003 Mitteldeutscher
2002-03 Benetton Treviso
2000-02 Basko Batumi

Manuchar Markoisvili Hakkında

Manuchar Markoishvili, nam-ı diğer “Marko Paşa”… Gürcistan’da başladığı kariyerine İtalya’da devam eden, Benetton forması giyen, arada Union Olimpija ve BC Kiev tecrübeleri de yaşayan Gürcü kısa forvet, asıl patlamayı İtalya’da Cantu forması ile yaptı. 4 seneye yakın terlettiği Cantu forması ile İtalya’da güzel seneler geçiren Markoishvili, son senesinde Galatasaray’a gelmeden önce Cantu’da 12.6 sayı 2.5 ribaund 1.7 asist gibi ortalamalarla oynayan Markoishvili, Hawkins olayının ardından İstanbul’un yolunu tutuyordu. Zaten sene içerisinde de Fenerbahçe Ülker karşısında İstanbul’u ziyaret eden ve 20 sayılık bir performans gösteren Markoishvili, 23 senelik hasreti dindiren bir takımın parçası olmak için Galatasaray’a katılıyordu.

Hawkins gibi çok değerli ve fantastik bir oyuncunun yerine gelince belki de Markoishvili’de bir baskı veya performansında bir memnuniyetsizlik oluşması bekleniyordu. Ancak Markoishvili, o kadronun “Yenilmez Aramada”ya evirlmesinde, bir takım olmasında baş rol oynayan isimlerden biri oluyor, adeta takımın “tutkal”ı oluyordu. Oyunun her alanına katkı yapan, sorumluluktan kaçmayan, ceza ve set içi şutları yüzdeyle sokan, ritm girdiğinde takımı da taşıyan Markoishvili; yüreği ve savunması ile de takımı ayağa kaldıran isimlerden biri oluyordu. Gösterişsiz ama aklı ile oynayan “Marko paşa” takımın en değerli parçalarından biri oluyor, hasretin bitmesine vesile olan isimlerden biri olarak tarihe adını yazdırıyordu. Akıllarda kalan performanslarından biri de final serisinde, Banvit’e karşı gösteriyordu;

http://www.youtube.com/watch?v=19FBgicUBCE

Yeni sezonda da takımın en değerli parçalarından biri olmayı sürdürecek olan Markoishvili; gerek işin savunma yönünde, gerekse hücumda o şutları ile öne çıkacaktır. Ayrıca oyun aklı ve Pick&Roll bilgisi ile de fark yaratabilecek olan “Marko Paşa”, Jawai ile sık sık Pick&Roll denemeleri yapabilir.

Manuchar Markoishvili 2012-2013 Yılı İstatistikleri, Galatasaray

Eurocup; 3 Maç, 27.41 dakika süre ortalaması ile, 12 sayı 1.3 ribaund
Beko Basketbol Ligi; 23 Maç, 24.45 dakika süre ortalaması ile, 9.3 sayı 2 ribaund 1.3 asist

Kaynak: galatasaray.org

Check Also

Vladimir Micov

Vladimir Micov Hakkında   Kaynak: galatasaray.org