GSbasket.Org'a Hoş Geldiniz..

Galatasaray Basketbol Sitesi

Lütfen giriş yapın yada kayıt olun..

Kullanıcı Girişi

1. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 112
Yeni Koç Erman Kunter isimli konuyu okuyorsunuz.

Yeni Koç Erman Kunter

Resmi açıklama geldi.

Galatasaray Odeabank'ın yeni başantrenörü Erman Kunter oldu...

1980'li yıllarda Türk basketboluna oyuncu olarak damga vuran Erman Kunter, 1956 yılında İstanbul'da doğdu.

İTÜ, Beşiktaş, Eczacıbaşı, Yenişehir, Fenerbahçe, Çukurova'da forma giydi; 1988 yılında ise 153 sayı atarak Türk basketbol tarihinde bir maçta en çok sayı atan basketbolcu unvanını kazandı.

Oyunculuk döneminde toplam 213 kez milli formayı giyen Erman Kunter, rakip potalara 3 bin 699 sayı bırakırken Akdeniz Oyunları'nda 1983'te bronz, 1987'de altın madalya kazanan takımda yer aldı.

Erman Kunter; 1994 senesinde ise antrenörlük yaşantısına başladı. Sırasıyla Darüşşafaka, Beşiktaş, Türkiye Milli Takımı, Galatasaray, Cholet Basket, Asvel Villeurbanne, yeniden Cholet Basket, yine Beşiktaş ve Le Mans takımlarını çalıştırdı.

2008'de Semaine des As şampiyonluğu, 2010 Fransa Ligi ve Fransa Süper Kupa şampiyonluğu, 2011'de Fransa'nın en iyi koçu, 2012 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu başarılarını elde etti.

2002-03 sezonunda Galatasaray'ı çalıştıran ve sarı-kırmızılı takımla play-off yarı finali gören Erman Kunter, 14 yıl aradan sonra yeniden sarı-kırmızı renklerle buluştu.

Erman Kunter'e hoş geldin diyor, Galatasaray Odeabank Başantrenörlüğü görevinde başarılar diliyoruz.
    Konu Yaman Tarcan tarafından (14-06-2017 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

Hayırlı olsun. Parçalıya hizmet eden herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Basketbolun Lucescu'su diyeceğiz, bit pazarına nur yağmasını bekleyeceğiz. İnadına GALATASARAY.
    DURMASIN GİTSİN...

Öncelikle hayırlı olsun,yerlilerden Ekrem Memnun'u Erman Kunter'e tercih ederdim,liseli kontenjanından Murat Özyer'de olabilirdi,bu durum benim açımdan züğürt tesellisi oldu.
    Konu Halil Yanmaz tarafından (14-06-2017 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: q

Follow Kaan Şencan On Twitter Add Kaan Şencan on Facebook
    Yıllardır beklenen bir andı ve sonunda gerçekleşti. Tüm şartlar olgunlaşmıştı, diğer tüm isimler formaliteden ibaretti. Hayırlı olsun...

Haydi erman hoca basarilar takimi kume dusurme yeter, ha kume dusersekte ergin hocanin cani sagolsun.

Add Sinan Doğan on Facebook
    Erman Kunter iyi oldu veya kötü oldu diyemem ama tek bildiğim bu basketbol cahili Başkan varken feriştahı gelse başarı çok zor...

Ezeli rakibin EL şampiyonu olmuş, her sezon F4 oynuyor ve sen 4 milyon bütçe belirleyip koç olarak Erman Kunter'i getiriyorsun. Ve sonra utanmadan tv'lere çıkıp "istifa etmemi gerektirecek bir şey yok" diyorsun.
    Konu Aykut Kadıoğlu tarafından (20-06-2017 Saat 02:35 ) değiştirilmiştir.

Ahahahahha bütü sezon Ataman istifa diyenler şu sonuca şaşırıyorlar ya, ne desem bilemedim.

Ne oldu, Bartzokas'ı mı bekliyordunuz yoksa?

Bu sene sonunda inşallah şubeyi kapatırlarda hepimiz şu dertlerden kurtuluruz, azap çekiyorum her geçen gün.

Ergin Ataman ile yolların ayrılması bir milyon kez doğru karar, basiretli bir yönetim olsaydı sezon sonunu görmesi de mümkün değildi ama bugüne kadar yaşattığı başarılar için de elbette teşekkürler. Bence biraz ara versin, mental olarak kendini yenilemeye çalışsın, günü geldiğinde yollar elbette tekrar kesişebilir.

Erman Kunter konusuna gelince de Filipovski olayını baltalayarak, yangından mal kaçırır gibi oldu bittiye getirilerek anlaşılması içime sinmedi. Ergin gittiği için küçülme olacak diyenlere de katılmıyorum, bu basiretsiz yönetimin küçülmeye gideceği belliydi ve Ergin Ataman da kalmaya razıydı, ki kendisi de bunu dile getirmiş, Ergin Ataman kalsaydı da bütçe 4 belki 5 milyon olacaktı daha fazla değil. Çünkü bu basiretsiz yönetim küçülmeyi uzun süredir kafaya koymuştu, bu başarısız sezon da ekmeklerine yağ sürdü. Bu başarısız sezonun mimarı da sayın Ataman.. yani Erman Kunter tercihi bence de çok doğru değil içime de sinmedi ama Ataman da badem gözlü olmamalı

Hep dediğim gibi önceliğim yabancı antrenördü.. Bartzokas, Bagatskis, Filipovski üçlüsünden birine kendi adıma okeydim, bu üçlüden biri olmazsa da Mahmuti'nin getirilmesi taraftarıydım ve bu üç antrenör boştayken, Filipovskiyle anlaşılabilecek ortam varken baltalanarak, adeta oldu bittiye getirerek Erman Kunter ile anlaşılmasını da iyi niyetli bulmuyorum ama bu yönetimden de iyi niyetli bir tavır pek beklemiyorum açıkçası. Bu koçlara teklif yapıldı mı..? ya da Filipovski olayı neden baltalandı..? Hadi bu isimler olmadı Oktay Mahmuti gibi taraftarın birçoğunun kabul edebileceği bir antrenöre teklif yapıldı mı..? yapıldıysa Mahmuti mi reddetti..? bunlar önemli sorular. Ergin Ataman Galatasaray ilişkisi bitmişti bu çok net. Ergin Ataman gibi bir ismi gönderiyorsan da en azından onun kadar iddialı ya da taraftarın daha rahat kabul edebileceği bir isimle anlaşılması taraftarıydım. Erman Kunter başarılı olabilir elbette ama bence saydığım üç yabancı antrenörden olabilirliği en yüksek olan Filipovski ya da Oktay Mahmuti çok daha doğru bir tercih olurdu.
    Bir yerde uzun süre kalırsan sonunda o yer olursun

İnsanı zorla Erman Kunter destekçisi yaparlar yahu. Bazıları yeni Russ Smith'ler, yeni Fitipaldo'lar olmayacak diye mi üzülüyor? Yoksa her hafta başka bir oyuncu kadro dışı kalmayacak diye mi? Her gün saçma sapan demeçlerden de mahrum kalacağız ne yazık ki. Evet deplasmanlarda başlama düdüğüyle maçı vermeyi de özleyeceksiniz, kusura bakmayın.

Alıntı Yaman Tarcan 'dan Alıntı Mesajı göster
    İnsanı zorla Erman Kunter destekçisi yaparlar yahu. Bazıları yeni Russ Smith'ler, yeni Fitipaldo'lar olmayacak diye mi üzülüyor? Yoksa her hafta başka bir oyuncu kadro dışı kalmayacak diye mi? Her gün saçma sapan demeçlerden de mahrum kalacağız ne yazık ki. Evet deplasmanlarda başlama düdüğüyle maçı vermeyi de özleyeceksiniz, kusura bakmayın.
    küme düşmemeye oynadığında bu cümleyi hatırla Ergin gitmeliydi ama Erman gelmemeliydi

Alıntı Yaman Tarcan 'dan Alıntı Mesajı göster

Bakalım bir daha ömründe Galatasaray basketbol takımının kupa kaldırdığını görecek misin, çok merak ediyorum

Hayırlı olsun diyeyim ama hiç olacakmış gibi bir hissiyat yok içimde...

Yenilmez Armada‏ @GsBasket1905 20 dk.20 dakika önce

Erman Kunter'i takımın başına getiren Galatasaray Odeabank, transferde Fransız forvet Mickaël Gelabale ile görüşüyor.

bit pazarına nur yağdıran bir yönetimimiZ var kankiler
    Marifet hiç düşmemek değil,Her düştüğünde tekrar kalkmaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Paylaş

Paylaş