GSbasket.Org'a Hoş Geldiniz..

Galatasaray Basketbol Sitesi

Lütfen giriş yapın yada kayıt olun..

Kullanıcı Girişi

1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 57
Eurobasket Women 2017 isimli konuyu okuyorsunuz.

Eurobasket Women 2017

Bugün Slovakya maçı ile başlıyoruz. Nevriye olmadan ilk turnuva bakalım takım nasıl reaksiyon verecek.

Valla grubun en zayif takimi slovakya ne yapar eder 10 fark ve uzeri yeneriz. ha sonrasi ne olur bilemem- ilk iki karsilasmayi 4 er period izledim donusumlu olarak ekranda belarus italya bilgisayarda da belcika karadag macini - edindigim ilk izlenimler italya ve belcika daha dertli toplu ama yetersiz belarus ve karadag ise bilincsizce hizli hucumlarla sayi bulmaya gittiler.

Kagit uzerinde ispanyanin favori oldugunu dusunuyorum. oyuncularinida goz onunde bulundurunca bu pekisiyor kafamda. Fransa ise Gruda ve Yacobuo yu kadroya almayarak hayal kirikligina ugratti beni. birbirleriyle karsilasmazlarsa ispanya fransa finali olacak gibi gorunse de sanki bir suprizle ispanyanin karsisina baska bir rakip cikacakmis hissine kapildim. belki rusya belki sirbistan gibi gibi.

Sakatlik olmasin dilegimle bol sayili maclar izleriz ins.

Sirbistani eledim. ispanyanin rakibi ya fransa ya rusya ya da mucizevi bir sekilde biz diyorum artik.

Alıntı Mehmet Derin 'dan Alıntı Mesajı göster
    Sirbistani eledim. ispanyanin rakibi ya fransa ya rusya ya da mucizevi bir sekilde biz diyorum artik.
    Hocam italya nasıl yenme şansımız ne kadar ?

Guzel kardesim bana gore mac ortada, ha iddaa oynayacaksan eger handikapli italyayi tercih etmek mantikli , en son yaptigimiz maca gore degerlendirme yaptim 50 - 44 yendigimiz buna gore italya aksiyan 2 bolgesine sayi katkisi veren oyuncular bulmus bizde de aksine nevriye ve lara sanders yok - tek artimiz pota altindaki Holingwort ismini yazamamis olabilirim

Cok cekismeli gececektir. uzarsa sasirmam.

Alıntı Mehmet Derin 'dan Alıntı Mesajı göster
    Guzel kardesim bana gore mac ortada, ha iddaa oynayacaksan eger handikapli italyayi tercih etmek mantikli , en son yaptigimiz maca gore degerlendirme yaptim 50 - 44 yendigimiz buna gore italya aksiyan 2 bolgesine sayi katkisi veren oyuncular bulmus bizde de aksine nevriye ve lara sanders yok - tek artimiz pota altindaki Holingwort ismini yazamamis olabilirim

Cok cekismeli gececektir. uzarsa sasirmam.
    İddaa oynamıyacam da gruptaki sıralamamızı direkt belirleyecek maç grup lideri çıkarsak önümüz açık ondan sordum teşekkürler.

Üçlük yüzdemiz yerlerde , bayada ft kaçırdık ama Hollingsworth sayesinde son 6 dk ya 3 farkla önde giriyoruz.

Hollingsworth masaya yumruğunu vurarak aldırdı maçı ve grup liderliğini garantiledik ama diğer oyuncular bugün ki gibi oynamaya devam ederse işimiz zor ; Hollingsworth
    29 sayı attı , takımın kalanı 25 ve yüzde olarakta baya baya kötülerdi.

Oynadığımız iki maçta dün Slovakya'dan Barbara Balintova, bugün İtalya'dan Cecelia Zandalasini'yi çok beğendim. Balintova 22, Zandalasini 21 yaşında. Slovak Kosice'de, İtalyan Schio'da oynuyor. Her ikisinin de takımları seneye Euroleague'de yok. Hem nispeten ucuz maliyetli olmaları, hem de anlımızın teriyle elde ettiğimiz Euroleague biletini cebimizde bulundurmamız nedeniyle bu tarz hedef transferlere yönelmemiz akıllıca olur. Bilhassa Balintova çok değerli bir oyuncu. Çok düzgün bir şutu olmasının yanı sıra top hakimiyeti ve pasörlüğü de çok üst seviyede.

Bizim takımımızı yorumlamak gerekirse de tarihinin en değerli oyuncusunun emekliliğinden sonra ilk kez büyük bir turnuva oynayan takıma göre kızlar beklenenden de çok büyük bir karakter ortaya koyuyorlar. Klasik bir Ekrem Memnun takımı olarak yine her maçta rakibin yediğinden daha azını yemeye başaracak bir yapıdayız. Bu takım 40 atarak da maç kazanır ama dar rotasyonda faul problemi yaşadığımız günde büyük sıkıntı yaşarız tabii. Hele de Birsel-Işıl'ın böyle oynadığı günde galip gelmek büyük piyango oldu. Quanitra kendini muazzam geliştirmiş Yakın Doğu'da. Eski dengesizliklerinden eser yok. Çok daha kontrollü ve sakin kalabiliyor sahada. Fizik avantajlarını az da olsa beyniyle birleştirince böyle rakamlar da çok uçuk kalmıyor bu potansiyelde bir oyuncu için.

Sonuçta en sevdiğim milli takım yine alnının akıyla ülkemizi bir büyük turnuvada daha temsil etmeye devam ediyor. Başlarında Ekrem Memnun'un olması da ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı benim için. Yolları açık olsun.

Zor da olsa kazandık. Umarım ilerleyen maçlarda daha iyi bir hücum performansı sergileriz.

Zandalasini Familia'da kaç para maaş alıyor acaba?

Birsel kulüp takımındaki loserlığını milli takıma taşımaz umarım. Lindsay Whalen gibi bir guardımız olsaydı keşke.

İtalya'nın kısaları baya iyiymiş hem savunmada hem de hücumda bizi durdurdular. Zandalasini'nin sözleşmesi ne durumda bi öğrenmek lazım. 3 numaradaki eksikliğimize çözüm olur ve kıta dışı hakkını da uzundan yana kullanırız.

Follow Berkan Saybak On Twitter
    Herkes Zandalasini' ye gözünü dikmiş maşallah Eli çok düzgün kızın, öyle bayan basketboldaki absürt atış stili de yok.Hücumda gönül rahatlığıyla topu ver. Winner bir oyuncu.
    Nihat Bölgi bunu beğendi.

Alıntı Berkan Saybak 'dan Alıntı Mesajı göster
    Herkes Zandalasini' ye gözünü dikmiş maşallah Eli çok düzgün kızın, öyle bayan basketboldaki absürt atış stili de yok.Hücumda gönül rahatlığıyla topu ver. Winner bir oyuncu.
    Duba ya da Epoupa yerine ne güzel giderdi.
    Ama bizimkilerin vizyonu imkansız kılıyor bu hali...
    Berkan Saybak bunu beğendi.

Alıntı Nihat Bölgi 'dan Alıntı Mesajı göster
    Duba ya da Epoupa yerine ne güzel giderdi.
    Ama bizimkilerin vizyonu imkansız kılıyor bu hali...
    Duba 4, Epo 1, Zanda 3 numara? Neye göre kimin yerine?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Paylaş

Paylaş