2023-2024 Erkekler Türkiye Kupası (basketbol)

Bu sezonki takım Karşıyaka deplasmanında farklı kaybede kaybede gelecek sezonlardaki Karşıyaka deplasmanlarının yumuşak geçmesini sağlayacak. Geleceğe dönük yegane katkıları, artıları bu.

Akatlar'da tribündeki Konya ateşi son periyot boyunca an be an harlandı. :) Maç sonundaki Hababam Sınıfı müziğinin hikayesi twittera düşerse paylaşalım lütfen, bilgilenelim.

Keyifli, seyirlik bir Cuma geliyor.

Konyaspor'un maçlarını oynadığı salonda bu maçlar yanacakken; gidip de İzmir'deki Halkapınar, bir parça Antep'teki salon vari bir salona vermişler maçları.

Karşıyaka ilk yarıda Furkan Haltalı ve Kenan Sipahi'yle, ikinci yarı boyunca da McCollum'la finali istese de foruma fi tarihinde yazılmış olduğu gibi; Hilliard'dan Angola kadar dahi katkı alamayınca sonuç da alamıyorlar.

Karşıyaka tribünü istekli, iyi niyetli fakat çok çılız kaldı özellikle son bir aydaki iç saha maçlarından yola çıkarak yaklaşıldığında.

Beşiktaş pota döverek başladı maça. Melih de yüksek perdeden girdi. Salon konusunda onur abi'nin dediklerine imza. Maçı şu salona verirken ne düşündüler acaba?

Yüksek perde ne demek?
Maçlara sağlam giriş yapanlara yüksek perdeden girdi denmez mi ya. Spikerlerden duyduğum kadarıyla, yalancılarıyım diyelim :) Yanlış bir tabirse düzelteyim.

Maç, Beşiktaş için felaket ilerliyor çok ciddi hayal kırıklığına doğru gidiyor. Tarık Melih ve hatta Emre Ekşioğlu baya iyi girdiler maça. özellikle tarık ve melih ne atsa girecekmis gibi bir ortam var.

Bu Beşiktaş'ta kim basket atacak harbiden çok merak ediyorum. Fener'i kitleseler bile kendileri nasıl basket atacak acaba.

Cok kisitli takim Besiktas.Hatta ligin en overrated takimi desem abartmis olmam.Bu arada ligin en kotu pivotu Halilovic diyordum ama ta ki Simonovic’i gorene kadar :) Iki potanin altina birer tane korkuluk koysan hem savunmada hem hucumda daha cok is yapar :)

Cok kisitli takim Besiktas.Hatta ligin en overrated takimi desem abartmis olmam.Bu arada ligin en kotu pivotu Halilovic diyordum ama ta ki Simonovic’i gorene kadar :) Iki potanin altina birer tane korkuluk koysan hem savunmada hem hucumda daha cok is yapar :)
Abi valla savunma basketbolu sevdalısıydım ben. 61 sayı atayım 60 yiyip kazanayım hesabı. Beşiktaş o yönden bana hitap ediyordu bu yıl, son zamanlarda iğrendim hem oynadıkları toptan hem savunma basketbolundan. şuraya bak heriflerin basket atacak adamı yok yani baya bildiğin. rakip atarak maça girdiği an geçmiş olsun bitti maç. maçın izlenecek hiçbir tarafı kalmadı şuan. maçın ismine saygıdan açık duruyor Tv'de.

Abi valla savunma basketbolu sevdalısıydım ben. 61 sayı atayım 60 yiyip kazanayım hesabı. Beşiktaş o yönden bana hitap ediyordu bu yıl, son zamanlarda iğrendim hem oynadıkları toptan hem savunma basketbolundan. şuraya bak heriflerin basket atacak adamı yok yani baya bildiğin. rakip atarak maça girdiği an geçmiş olsun bitti maç. maçın izlenecek hiçbir tarafı kalmadı şuan. maçın ismine saygıdan açık duruyor Tv'de.

Savunma takimi dedin mi Oktay Mahmuti’nin Galatasaray’i der susarim :) Daha ustu gelmedi 13 yildir.Ama ben hucumcuyumdur kendi adima.

Başlıkta da değinildiği üzere erkek basketbolda yaşadığımız efsane sezon 2010-2011 sezonu. Şampiyon olduğumuz 2012-2013 sezonu da, Euroleague'de çeyrek final oynadığımız 2013-2014 sezonu da 2010-2011'le karşılaştırmalı perspektife dahil edilemez nazarımda.

Beşiktaş bu sezon Oktay Mahmuti-Dusan Alimpijevic, Hakan Üstünberk-Umut Tahir Güneş derken 2023-2024'te olabildiğince 2010-2011 sezonumuza öykünüyor. 2010-2011'de Türkiye Kupası yarı finalinde Kayseri'de, Saras bu kez Fenerbahçe Ülker formasıyla sahadayken; 68-42 geriye düştükten sonra maçı 77-70'e getirip bir de oyunu kafa kafaya getirme hücumu yapmıştık. Beşiktaş bugün maçı ilk yarıda kaybettikten sonra ikinci yarıda en azından tek hanelere indirmeyi zorlayabilmeliydi. Bunu yapamamaları sezonun algılanışına, sezonun kalan bölümünün seyrine ciddi bir darbe olacaktır.

Yarı yarıya derbinin ölüsü dahi büyük bir keyif.

Ergin Ataman'a büyük bir hayranlık duymamakla; bununla birlikte kendisinin takımlarını büyük bir ilgiyle takip etmekle birlikte, 2016 yazı sonrası Avrupa basketbolu günden güne kendisinin hakimiyet alanına giriyor.

Saras'ın da yerel lig koçu formunda, ikinci Djordjevic dönemini yaşatacağını düşünüyorum.