Ek Biletler | Kapasite Aşımı Talebi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1 sene boyunca basketbola bu kadar destek veren bir taraftarımız var. Rakiplerimiz bomboş salona oynarken biz bu takımı 1 maç bile yalnız bırakmadık.

Şimdi bakıyorum, sene boyunca bu takımın Aliağa maçına Antalya maçına gelenler bilet bulamamış, ilk defa maça gelecekler, başarıya odaklı taraftarlar biletlerin çoğunu almış. Ona da bir şey demeyelim peki ama önümüzde bir karaborsa gerçeği de var ki 1 tane de olsa 100 tane de olsa satılan karaborsa biletler Galatasaray'a zarar vermekte.

Bunun önüne nasıl geçebiliriz? Artık neticede sezonun son iç saha maçını oynayacağız. Evet belki bunun cezası var ama kapasite aşımına gitsek, 20 bin bilet satmaya kadar gitsek tüm bu sorunları çözeriz. Biz taraftarlar olarak 2 kişi sırtımızda taşımaya, 1 koltukta 3 kişi durmaya razıyız ki yapmadığımız şey de değil daha önceden.

1 seferlik bu kapasite arttırımını yapalım. Gerekirse göstere göstere yapalım, cezasına da katlanalım. Yönetimimiz "Bunun cezasını biz ödeyemeyiz" derse de yine taraftarlar olarak bu cezayı biz ödeyelim. Yeter ki herkesin karaborsaya ihtiyaç duymadan, rahatça bilet bulabildiği bir maç olsun.

İlklerin, rekorların takımıyız. Partizan taraftarının 22567 kişilik bir taraftar rekoru var dünya çapında. Bunu geçemeyiz belki ama 12500 kişilik bir salonda 20 bin taraftar sayısına ulaşarak yeni bir Türkiye rekoru da kırabiliriz.

Geçen maç salon fulldü ama taraftar bench arkasında sıkıştığı için pota arkalarında üst katlarda boşluk gözüküyordu. Buradaki her bir boş koltuğa yazık değil mi?

Hakan Üstünberk şimdiye kadar her konuda bizlere, taraftarlara yardımcı oldu. Bu konuda da elinden geleni yapacağına inancımız tam.

ya aman ceza yesek nolcak 10 bin mi koycak koskoca galatasaraya . benım kuskum su yonde neredeyse her macta bı kavga oluyor 20 bın kısı olursak ıllakı kendını bılmez bırcok kısı olucak kavgalar cıkması kacınılmaz olucak . ama dusunemıyorum ıpekcıyı 20 bın kısı arenadaki decibeli geçeriz heralde:)

Fellik fellik bilet arayan biri olarak eğer salona 20.000 kişi girmeye kalkışırsak o salonda sadece "bir basketbol maçında ölen en fazla seyirci" rekorunu kırabileceğimizi söyleyebilirim.4. maç bile onlarca kişi maçı merdivenlerden izledi .20.000 olursa tribünler bile buna dayanamayabilir...

yahu çıkart 2000 bilet daha yap fiyatı 20 lira. Şerefsiz karaborsacıya vereceğime klübe veriyim biletin parasını.

Fellik fellik bilet arayan biri olarak eğer salona 20.000 kişi girmeye kalkışırsak o salonda sadece "bir basketbol maçında ölen en fazla seyirci" rekorunu kırabileceğimizi söyleyebilirim.4. maç bile onlarca kişi maçı merdivenlerden izledi .20.000 olursa tribünler bile buna dayanamayabilir...
Benim hatırladığım Apdi ipekçini kapasitesi küçültüldü Efespilsenin koraç kupası zamnında daha çok değilmiydi kapasite
benmi öyle hatırlıyorum malüm yaşım küçükdü ozamanlar ancak koltuklar daha farklı kapasite daha büyükdü diye hatırlıyorum
söylemek istediğim şey şu tribünlere bişey olmaz merak etme ama 20bin de hayal tabi en fazla 2bin 3bin kişi aşılır kapasite

Benim hatırladığım Apdi ipekçini kapasitesi küçültüldü Efespilsenin koraç kupası zamnında daha çok değilmiydi kapasite
benmi öyle hatırlıyorum malüm yaşım küçükdü ozamanlar ancak koltuklar daha farklı kapasite daha büyükdü diye hatırlıyorum
söylemek istediğim şey şu tribünlere bişey olmaz merak etme ama 20bin de hayal tabi en fazla 2bin 3bin kişi aşılır kapasite

O zamanlar Efes maçlarına davulla gidilirdi :)

İstanbul halkı alışkındır İETT otobüslerinde, metroda vs. kucak kucağa gitmeye ama bizi bozar. : )

Şaka bir yana kapasitenin bir miktar üstüne çıkmak makul olabilir ama bu rakam en fazla +3000 olmalıdır. Malum, yığın psikolojisi...

Tüm maçlara giden bir taraftar olarak son maça gidemicem çünkü sabah 2 de kalktığımda hiç bilet kalmamıştı dün maçtan sonra hemen almak istediğimde de maç bileti yoktu. Keşke ek bilet çıksada hemen alsam son maçı kaçırmak kesinlikle istemiyorum. Final serisi 4.maçında son dakikalarda tribünleri boşaltan taraftara satılan biletler ellerinden alsa son ana kadar desteğini esirgemeyen taraftara verilse ne güzel olurdu.

Kapasite aşımını bilemem ama ben yarın orada olup gerekirse devre arasında güvenlikçilere yalvararak içeri girmeyi deneyeceğim. :))))

Arkadaşlar böyle bir şey olabilse bile kulüpten kapasiteyi aşacağız gibi bir açıklama gelemeyeceğine göre insanlar burada hayal kırıklığına uğrayabiliyor durduk yere.

Şüpheniz olmasın zaten Kapasite baya bi aşılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...