Engelsiz Aslanları Başkan Adnan Polat Uğurladı

B_5075_b.jpg

Engelsiz Aslanları Başkan Adnan Polat Uğurladı

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa kıtasını temsil edeceği Kıtalararası Şampiyona için Japonya'ya uçtu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, Japonya yolculuğu öncesinde Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızı yolcu etti. Yolculuk öncesinde Florya'da yapılan toplantıya Başkan Adnan Polat'ın yanısıra Yönetim Kurulu üyesi Murat Yalçındağ, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Şube Başkanı Dilara Endican da katıldı.

Galatasaray önce Şampiyonlar Ligi sonra Dünya şampiyonu olur, Milli Takım Avrupa ikincisi olur ama ancak gazetelerin bir köşesinde küçük bir haber olarak yerini alır.

Tekerlekli sandalye basketbolunun hak ettiği ilgiyi görmesi için; illa karşı yakanın da bu şubeyi kurması, büyük atılımlar yapması mı gerekiyor diye merak etmiyor değilim.

Medya gözardı etmeye çalıştıkça Adnan Polat dikkatleri bu yöne çekmeye çalışıyor. Takdir etmemek elde değil. Başkan, Dünya şampiyonu olan takımı uğurladı; Dünya Şampiyonu olarak yurda dönecek takımı karşılayacak.

Sedat Hoca ve Engelsiz Aslanlar´ımıza güvenimiz sonsuz.

Bu, Fenerbahçe'nin tekerlekli sandalyeye yatırım yapıp yapmamasıyla ilgili bir şey değil. Bu sadece, ülkemizdeki spor anlayışının futbol üzerine kurulmuş olmasındandır.

Yarın futbolda, Avrupa Ligi'nde çeyrek final oynayalım, ana haberlerde yarım saat haber yapılır; ama böyle -parantez içinde ikinci, üçüncü sınıf- branşlarla kimse ilgilenmez.

Polat'ın, sizleri destekliyorum, tavrı çok güzel. Takıma, sahipsiz değiliz, izlenimi verecektir.

Engelsiz Aslanlar'ımızdan bir başarı daha bekliyorum. Hepsine güveniyorum.

Fotoğraflarda Selim Sayak, Selim Demirdağ ve Justin Eveson'ı göremedim. Justin ile yeniden anlaşılmıştı, iki Selim'in durumu ne acaba?

Selim Sayak dün basketbol maçındaydı. Biraz konuştuk da 9 oyuncu gitmiş Japonya'da. Arda daha geniş bilgi verir sanırım :)

Hoca 9 kişiyle gitmek istedi japonyaya.Bu senede işimiz biraz daha kolay olacak.

Murat ve Ramazan'ın transferi sonrasında biraz şişti kadro.Gerçi onlarda gitmedi ama..
Selimlerle ilgili son durum 15 gün içinde belli olur.

Şu anda Japonya kadromuzda kimler var peki?

Matt
Haidari
Tucek
Dohan
Seyran
İsmail
Ferit
Fikri
Justin (?) - Direk Japonya'ya geleceği söylenmiş ama...

Onur bu konuda cok haklısın. Zaten insanlar kuluplerin futbol degil, spor kulupleri oldugunu anlasalar salonlar dolar. Kıskanıyorum su panalıları. Ne yalan soyleyeyim.

Onur BALCI' Alıntı:
Bu, Fenerbahçe'nin tekerlekli sandalyeye yatırım yapıp yapmamasıyla ilgili bir şey değil. Bu sadece, ülkemizdeki spor anlayışının futbol üzerine kurulmuş olmasındandır.

Yarın futbolda, Avrupa Ligi'nde çeyrek final oynayalım, ana haberlerde yarım saat haber yapılır; ama böyle -parantez içinde ikinci, üçüncü sınıf- branşlarla kimse ilgilenmez.

Polat'ın, sizleri destekliyorum, tavrı çok güzel. Takıma, sahipsiz değiliz, izlenimi verecektir.

Engelsiz Aslanlar'ımızdan bir başarı daha bekliyorum. Hepsine güveniyorum.

Güvenimiz tabiki de tam. Adnan Polat'ın da uğurlaması ayrı güzel. Engelsiz Aslanlarımızın maçlarına da gelmesi daha bir güzel olur. Biz bu kupayı alınca ne mi olacak ? Fanatik'de Anadolu Kulüpleri'nin olduğu yerin en latında küçük bir yere bu haber geçilecek. Ne de olsa sindirilmeye alıştık.