Kutsal Damacana (2007)

428111023bad0ebober2ysgrf5.jpg

Tür : Komedi

Yönetmen : Kamil Aydın, Ahmet Yılmaz

Senaryo : Ahmet Yılmaz

Oyuncular : Yıldırım Memişoğlu, Settar Tanrıöğen, Şafak Sezer, Ersin Korkut, Eyşan Özhim, Erdal Tosun, Belgin Bilgin, Ferhat Yılmaz, Şahin Irmak, Büşra Pekin, Berivan Karaman

Yapımcı : Şenol Zencir, Ali Engin Ulusoy

Müzik : Ercan Saatçi

Süre : 1 saat, 45 dk.

Özet:
Hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul?a demirleyip yerleşik bir yaşam seçer. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım?la bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yuvarlanıp giderler. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin?in Vatikan?a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgahına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım?ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş gelir. Fikret?i kilisenin papazı sanıp başlarına gelen sihirli bir olayın çözümü için bu sahte papazın çaresine başvuran aile; ne kendi başlarına geleceklerden haberdardır ne de sahte papaz Fikret, karşısına çıkacak olan büyük sürprizden haberdar.

Görüş:
bence şafak sezer 'in rol aldığı en iyi film.çok güldüm.ama zamanlama yı iyi yapamamışlar.çünkü recep ivedik 'le aynı tarihlerde vizyondaydı.

İMDB PUANI : 5.6

BENİM PUANIM : 8.3

Recep İvedikle hemen hemen aynı dönemde vizyona girdiler.Herkes Recep İvedik fanatikliği yaşarken ben bu filme ondan daha çok güldüm :)

Konusuna falan puan verirsem sınıfta kalabilir fakat güldüğüm için ve Ersin Korkut'a bayıldığım için.

Benim puanım 7/10

Konusu çok güzel olmasa da yine de iyi bir film... Komik gerçekten çok güldüm ayrıca filmin bazı yerlerinde söylenilen sözler falan çok hoş.Recep İvedik'e 10 çeker bir film. :)

Recep İvedik ne kadar bayağı ve sıradan espirilerle doluysa, bu film de daha eleştirisel ve kimi zaman düşündüren espirilerle dolu. Bu filmde inanılmaz güldüm açıkcası. Bir de bence aşırı krodan çok, bu filmdeki Şafak gibi böyle kurnaz sınıf atlamaya çalışanların ilginç hayat hikayeleri daha güldürüyor.

Bazı filmler vardır.Sinemaya gir, izle, gül, çıkar çıkmaz unut.Bu denli bakılınca normlara uyan ve az bütçeyle komik bir film.
Her zaman aynı gülüyorum bu filmdeki esprilere.
Hala puanım 7.

Komedi filmlerinden fazla bir şey beklemem,sadece gülmek isterim...
Bu filmde kehkehkeh şeklinde güldüğüm sadece 2 sahne var,gerisinde tebessüm dahi etmedim...
Çok kötü...
Yani rezalet...

Çok kötü demeni anlıyorum ama bence rezalet kelimesi gülmediğin için ağır kaçıyor, fazla da öznel değil. Bu yüzden sormuştum.