Mayıs 2024 GALATASARAY Seçimli Genel Kurulu

Tabii canım, çözülür çözülür. Örneğin D.Özbek yönetiminde basketbolda bir istikrar yakaladık. Düzenli periyotlarla çeşitli rezillikler yaşıyoruz, bunu bozmamalıyız. Nasıl olsa sezon içinde bir Anadolu Efes galibiyetine tav olacak bir sürü taraftar(!) var. Zaten Euroleague falan bizim neyimize! Kendi yağımızda kavruluyoruz ne güzel, bir ileri üç geri. İcat çıkarmayın şimdi durup dururken. Aman tadımız kaçmasın.
Yahu her sene Haziran'da seçim olunca ne kazandı bu kulüp? basketbolda ne düzeldi? Allah aşkına bana örnek ver de ki şu şu oldu seçim oldu seçim sayesinde basketbola vizyon geldi. yok olmuyor. istikrar lazım bu kulübe. seçim oluyor Haziran başı 3-10 arası, mazbata töreni cartı curt oluyor sana 15'i, görev dagilimi derken oldu mu sana temmuz, hangi ara koç getireceksin hangi ara bütçe çıkaracaksın hangi ara kadro dizeceksin?
her yıl Haziran'da şu muhabbetleri yapmaktan sıkılmadınız mı hala mevzuyu aman tadımız kacmasin'a bağlayıp ironi yapıyorsunuz kendinizce. en çok siz seviyorsunuz bu şubeyi biz sevmiyoruz biz öyle yalandan takip ediyoruz. siz Euroleague istiyorsunuz biz istemiyoruz fiba'da sürünelim istiyoruz. siz yakıştırıyorsunuz biz yakıştırmıyoruz, evet. şu forumda bi şubeye olan yaklaşımımız sorgulanmamıştı o da oldu.

Yahu her sene Haziran'da seçim olunca ne kazandı bu kulüp? basketbolda ne düzeldi? Allah aşkına bana örnek ver de ki şu şu oldu seçim oldu seçim sayesinde basketbola vizyon geldi. yok olmuyor. istikrar lazım bu kulübe. seçim oluyor Haziran başı 3-10 arası, mazbata töreni cartı curt oluyor sana 15'i, görev dagilimi derken oldu mu sana temmuz, hangi ara koç getireceksin hangi ara bütçe çıkaracaksın hangi ara kadro dizeceksin?
her yıl Haziran'da şu muhabbetleri yapmaktan sıkılmadınız mı hala mevzuyu aman tadımız kacmasin'a bağlayıp ironi yapıyorsunuz kendinizce. en çok siz seviyorsunuz bu şubeyi biz sevmiyoruz biz öyle yalandan takip ediyoruz. siz Euroleague istiyorsunuz biz istemiyoruz fiba'da sürünelim istiyoruz. siz yakıştırıyorsunuz biz yakıştırmıyoruz, evet. şu forumda bi şubeye olan yaklaşımımız sorgulanmamıştı o da oldu.

Adamlar basketbola, amatör branşlara düşman. Tekrar seçildiler diyelim ne değişecek? Bugünden farklı ne olacak? 2-3 sene önce hedefler koyan, sözler veren Erden Timur değil miydi, ne oldu? Gönderildiğinde hepimizin sevinç çığlıkları attığı Ö.Yalçınkaya’yı geri getiren bunlar değil mi?

Adamlar basketbola, amatör branşlara düşman. Tekrar seçildiler diyelim ne değişecek? Bugünden farklı ne olacak? 2-3 sene önce hedefler koyan, sözler veren Erden Timur değil miydi, ne oldu? Gönderildiğinde hepimizin sevinç çığlıkları attığı Ö.Yalçınkaya’yı geri getiren bunlar değil mi?
Yahu bunlar gidecek yerine x kişisi gelecek ekmas değil sütaş yapacak. x kişisi gidecek y kişisi gelecek sütaş değil doğa sigorta yapacak. gelen yancısına verecek şubeyi ve biz bu bütçelere sıkışıp kalacağız. 2018 yaz döneminin aynısını yaşayacağız.
en azından mevcut yönetimin tesisleşme muhabbeti var. buna bel bağlayıp önümüze bakacağız başka seçeneğimiz yok. biraz gerçekçi yaklaşın allah için.

Ö.Yalçınkaya konusunda ne desen altına imza atarım. Yedikleri haltı temizlemek zorunda oldukları için 6 aylık idareten geldiğine inandiriyorum kendimi.

Kulüp yapısından ötürü hiçbir zaman Fenerbahçe veya Efes olamayacağımıza katılıyorum ama gelenlerin 10'da 9'unun başarısız olması da başarısız olan yönetimleri ödüllendirmek için bir bahane değil. Galatasaray bir spor kulübüyse en azından her şubede profesyoneller tarafından yönetilmesi garanti altına alınmalı. Sürekli yanlış transferler, ödemede zorluklar, vasıfsız yöneticiler ve onların parmaklarında oynatmak için seçtikleri antrenörler bu kulübe layık görülüyorsa o zaman siz 15 amatör şubeli 120 yıllık bir spor kulübünü yönetecek çapta değilsiniz demektir. Ha bu dediklerimiz bir şey fark ettirir mi ettirmez. Futbolda şampiyon olursak yönetim devam eder, olmazsak Mayıs'ta değilse Eylül'de zorla ceketini alıp gene gider.

Futboldaki eleştirel kültürümüz ve aksiyon politikamız amatör şubelerde olsa bütçeden ötürü en büyüklerden olamasak da en azından en istikrarlı spor kulüplerinden biri olurduk. Millet zor olan futbolu yönetemeyip amatör şubelerde şov yaparken bizim en zorunu halledip yan branşlarda yarı bütçemizdeki takımlar kadar organizasyon koyamamız da bu şubelerde ne kadar üstünkörü ve vurdumduymaz iş yapıldığının göstergesi.

cok dogru örneklemissin. Zaten istemek kolay. Bende 20M Euro bütcem olsun her sene Euroleaguede finallere kalalim isterim ama olaylara realist baktigimiz icin bunun mümkün olmadigi bu külüpte önceligin baska seyler oldugunu görebiliyoruz.

Bu arada basketbolda cok daha kötü dönemleri görmüs bir külübüz, oyuncularin maaslari ödenmedigi icin FIBAdan transfer cezasi yedigimiz yillari unutmadim.
Su an en azindan Erden Timur gibi yöneticiler var da böyle seylerin olmamasi icin destek oluyor.

Simdiye kadar hangi yönetici, baskan karsiliksiz para verdi bu külübe, amatör branslarina.

Basketbol ve diğer amatör şubelerin diğer takımlarla rekabet içinde olması, Türkiye' de ve Avrupa' da başarılar elde etmesi Galatasaray taraftarının isteğidir. Taraftarın isteğini yerine getirmeyen yönetim bana göre başarısızdır. Futbolda yaşanan başarılar amatör şubelerin kötü yönetildiği hissini bir nebze olsun unutturuyor ama 1-2 ay sonra tekrar acı gerçeklerle karşı karşıya kalıyoruz. Çoğu kişi hazetmese bile taraftarın bu dileğini yerine getiren en son başkan Ünal Aysal' dı. Umarım genel kurulda da amatör şubelerde somut adımlar atacak bir başkan seçilir kulübümüze.

Eskiden Galatasaray'da güçlü muhalefet vardı şimdi kimseden ses çıkmıyor.Basketbolun durumu ortada,futbolda çuvalla para harcadık elimizde sadece lig kaldı,şampiyonlar liginde gruptan çıkamadık,avrupa liginden kolayca elendik,bu kadar para sadece Türkiye ligi için mi harcandı ?

Hala Özbek bir dönem daha yönetsin diyenler var,Galatasaray'da da tek adam kültürü mü olacak ? Öyleyse seçim falan olmasın Dursun Özbek daimi başkanımız olsun.

Bu yönetim çok pohpohlandı,iki isim sahibi transfer yaptılar diye,sanki hayatımızda hiç yıldız transferi görmedik,soruyorum Avrupa'da başarı var mı ? Var mı ? Var mı ?

Bizden çok daha düşük bütçeli takımdan 4 gol yiyip eleniyoruz.

25 Mayıs'ta seçim var,neredeyse 1 ay kalmış ama ne aday var ne seçim havası var ne muhalefet var,böylesi Galatasaray tarihinde hiç yaşandı mı acaba ? Seçim laf olsun diye yapılacak sanki,Dursun Özbek yine başkan,futbol dışı branşlara yine hüsran.

Bence muhalefet güçlü bir aday çıkarsa D.Ö seçimi kaybeder ama Galatasaray'da muhalefet diye birşey kalmamış anlaşılan.

25 Mayıs'ta seçim var,neredeyse 1 ay kalmış ama ne aday var ne seçim havası var ne muhalefet var,böylesi Galatasaray tarihinde hiç yaşandı mı acaba ? Seçim laf olsun diye yapılacak sanki,Dursun Özbek yine başkan,futbol dışı branşlara yine hüsran.

Bence muhalefet güçlü bir aday çıkarsa D.Ö seçimi kaybeder ama Galatasaray'da muhalefet diye birşey kalmamış anlaşılan.

Muhalefetin değil yönetime girmek isteyenlerin çabası var. Dolayısıyla bu seçim Galatasaray'ın değil Dursun Özbek ve yakın çevresinin seçimi olacak.

Bundan daha iyisini yapabilecek bir yönetim olacaksa gelsin; yok olmayacaksa gelmesin. Genelde gelen gideni aratıyor malum. Bundan daha iyisini yapabilecek veya yapmak isteyecek iyi niyetli yöneticilerin olduğuna da pek inanamıyorum açıkçası. Ha varsa tabii ki isterim.

Ben basketbol, voleyboldaki durumumuzu gördükçe mevcut yönetimi hiçbir şekilde desteklemiyorum. Bjk başkanı bile EL yönetimine wildcard için başvuru yaptığını açıkladı, bunlar daha futbol harici branşların varlığından habersizler. Dursun Özbek, Erden Timur vs hiç fark etmez, bu zihniyette olan yönetime karşıyım. Umarım Galatasaray’ın spor kulübü olduğunun farkına varacak bir yönetim gelir.

Şu amatör denen branşlara fener herhalde 35-40 milyon € arası bir bütçe ayırıyor. Bunun sanırım yarısını koç holding firmaları veriyor.Biz de böyle bir durum yok,olması da mümkün görünmüyor.