NBA 2008-2009 Sezonu

michael redd sakatlanmış ve sezonu kapatmış.. bucks için bundan daha cı bir şey olamazdı.. tam işler yoluna girmeye başlamış, r-jeff de adapte olmuştu.. yazık olacak play-off hayallerine.

Nba'de üst üste maçlar kaybederek taraftarını hayal kırıklığına uğratan New Orleans Hornets sahasında Philadelphia 76ers ile karşılaştı.Hornets ikinci yarıdaki üstün oyunuyla karşılaşamadan 101-86 galip ayrıldı.

New Orleans Hornets'de Chris Paul 27 sayı-10 ribaund-15 asist ile triple double yaparak maçın adamı oldu.Peja Stojakovic 26 sayı, benchden gelen James Posey 13 sayı ile galibiyette rol oynadı.

Sixers'da ise Thaddeus Young 22 sayı, Andre Miller 19 sayı- 4 asist, Andre Iguodala 17 sayı- 5 ribaund-7 asist ile mücadele etti.

Basketurk.net

Bu arada dünkü iki haberi aktarayım sizlere.

Denver Nuggets'dan bu sezon Detroit Pistons'a takas olan yıldız oyuncu Allen İverson daha iyi olabileceğini söyledi.

Allen İverson yaptığı açıklamada kazanmaları için elinden geleni yapacağını daha iyi konsantre olup daha iyi oynayabileceğini söyledi.

The Answer bu sezon Detroit Pistons formasıyla 17.9 sayı- 5.4 asist- 3.3 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

http://www.basketurk.net/iverson-elimde ... cagim.html

------------------------------------------------------------------

New York Post'da çıkan habere göre Detroit Pistons'da Joe Dumars'ın, Allen Iverson'ı takas edeceği iddia edildi.

New layer...Dumars'ın büyük umutlarla takas edilen Allen İverson'ı takas etmekte çok pişman olduğunu tekrar değerleri aynı olan kontrat olması durumunda takas edileceği ve arayışlara başlandığı belirtildi.

http://www.basketurk.net/iverson-takas-edilebilir.html

ıverson'ın sözleşmesi bu yaz bitiyor.. ıverson'ı takasa koysa dumars millet üzerine çullanır cap boşaltmak için.. zaten dumars da bu nedenle almıştı.. karşılığında çok özel bir şey almadıkça dumars da bırakmaz Iversonı.. en fazla yaza kadar bekler.. cap inde 21.5 milyon USD ile Allen'a güle güle kardeşim der. Kontratının bittiği sezonda herkes potansiyel takas malzemesidir ve değerli bir takas malzemesidir.. new york basını için bulunmaz fırsat bunlar..

George Karl: Lakers'ın İşi Kolay Değil

Denver Nuggets koçu George Karl, Los Angeles Lakers'ın Batı Konferansı şampiyonluğunu herkesin sandığı kadar kolay kazanamayacağına inanıyor.

Karl yaptığı açıklamada, "Herkes Lakers'ın Batı Konferansı'nda şampiyon olacağını düşünüyor, ancak ben buna inanmıyorum. Batı'da hala gelişmeye müsait olan ve mücadele edebilecek takımlar var." dedi.

Nitekim Karl, Nuggets'ın bu takımlardan biri olduğunu düşünüyor;

"Evet biziz. Sürekli iyiye giden bir takımız ve play-off'larda ilerleyebilecek tecrübeye sahibiz." şeklinde konuştu.

Karl'a katılıyorum.Tabiiki Lakersın batıdaki şampiyonluk şansı diğer takımlara nazaran daha yüksek ancak herkes bunun çok kolay olacağını söylüyor.Bence bu o kadar kolay olmayacak.

Mo Williams diyorum başka bişi demiyorum . Ayrıntıları sabah Göker abi verecek

Mo 43s 11a, 8r.. LeBron 23s 11a 15r..

Ne kadar ilginç ya. En skorer iki oyuncu aynı zamanda 11'er asist yapıyor :)

28 Ocak Sonuçları ;

Sacremento @ Cleveland 110 - 117

Indiana @ Orlando 111 - 135

Denver @ Memphis 100 - 85

San Antonio @ Utah 106 - 100

Charlotte @ L.A. Lakers 93 - 93 Uzatma başlıyor

Emin Doğanca' Alıntı:
Mo Williams diyorum başka bişi demiyorum . Ayrıntıları sabah Göker abi verecek

Eyvallah Emin , eğer patronum Galatasaraylı olmasaydı , o zaman nasıl forumu açıp , sonuçları , haberleri paylaşırdım merak ediyorum ;)
Neyse yoğun iş temposunda elimden geldiği kadar NBA ayrıntıları ellerimdenöper diyip başlıyalım.Cavs evinde ''namağlup'' ünvanını sürdürüyor.Cavaliers'te Mo 42 dakikada , 7/12 üçlük isabeti ile 43 sayı , 11 asist ve 8 ribaund ile maçın adamı oldu.King ise kendini fazla yormadan asist ve ribaundları ile ön plana çıktı.Ama ilginç bir dipnot belirteyim LeBron bu performansı ile takımda ilk beş başlayan Wallace ve Varejao'nun toplam ribaundlarını bile geçti 8)
Sacremento'da Martin'in 35 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Lakers maçı tekrar uzayabilir 6 küsür sn kaldı, berabere ve top Lakers'da.

Göker yazmasan son anları izleyemeyecektim. Sağol.

Lakers evinde şok bir yenilgi aldı ! (117 - 110)
Bobcats'de Boris Diaw 23 sayı , Felton 22 sayı , 11 ribaund ve 9 asist ile başrolleri aldılar.
Lakers'ta Kobe 38 sayı ve Bynum'un 24 sayı , 14 ribaundluk double-double maçı kazanmaya yetmedi.

Cavs'de kendi evinde Kings'i 117-110 yenerek evindeki galibiyet serisini 21'e çıkardı. Ayrıca 35-8 yaptı. Cavs'de Mo Williams 43 sayı 11 asist 8 ribaund ile kariyer rekorunu kırdı. Ayrıca LeBron da 23 sayı 15 ribaund 11 asist ile tripple double yaptı. Bunun yanında Pavlovic 12 sayı, Jackson 11 sayı, Gibson 10 sayı ve Kinsey 9 sayı ile oynadı.
Sacramento'da Kevin Martin'in 35 sayı 7 ribaund 7 asistlik performansı yeterli olmadı. Salmons da 21 sayı ile katkı verdi...

Bu akşamda bizim Sacramento ile mac var (2:30) . Kendi sahamızda son maclarda aşırı saldırgan oynuyoruz . Macları genellikle ilk yarı bitmeden koparıyoruz . Umarım bu gecede aynısı olur

Bu gecenin en önemli maçı Hornets ile Denver arasında oynanacak.İki takımdada önemli eksikler var.Hornets'ta David West ve Tyson Chandler bu maçta oynayamayacak.Denver ise Carmelo suz son maçını oynayacak.Denver Carmelo suz da kazanmayı öğrendiği için Hornets karşısında bir adım önde.

Sacramento 100 - 119 Boston(Home)
Milwakuee 99 - 107 İndiana
Wizards 71 - 93 Miami
Toronto 107 - 106 New Jersey
Atlanta 104 - 112 New York
Detroit 98 - 89 Minnesota
Memphis 102 - 114 Oklahoma
Denver 81 - 94 New Orleans
Philedelphia 95 - 93 Houston

Biten maclar

29 Ocak Sonuçları ;

Milwaukee @ Indiana 99 - 107