NBA 2008-2009 Sezonu

Miami Heat , Nowitzki'yi durduramadı ...
Mavs'te Dirk 30 sayı , 7 ribund ve 3 asistile maçın adamı oldu.
Heat'te ise D-Wade'in 30 sayı ve 6 TOP KAYBI galibiyet için yeterli olamadı :oops:

Play-off larda bu takımın böyle oynayacağını düşünenler bariz olarak nefretlerinden gözleri bulanmış kişiler sanırım. :) :p

Play-off a 5 den 6 dan da girsek üçü dördü rahatlıkla eleriz. Buna olan inancım sonsuz...

Bynum'a nazar (!) değdi

Los Angeles Lakers'ta genç pivot Andrew Bynum sabaha karşı oynanan Memphis Grizzlies maçında sağ dizinden sakatlandı ve oyuna bir daha geri dönemedi. Takım arkadaşı Kobe Bryant'ın hücum esnasında dizine çarpması sonrası acı içerisinde kıvranan Bynum, yaklaşık 2 dakika hareket etmeden yerde kaldı. Bynum'un sakatlanmasıyla beraber Kobe Bryant ve bir diğer takım arkadaşı Sasha Vujacic'in yüz ifadeleri durumu anlatırken, yine de oyuncunun yaşadığı sakatlığın geçen sene sezonu kapamasına mal olan sakatlıkla bir ilgisinin olmadığı bildirildi.

Sakatlığın ne kadar ciddi olduğu henüz tahmin edilemezken, gereken MR çekimi sonrası genç yıldızla ilgili gerekli açıklamaların yapılması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Charlotte Bobcats'in başarılı forveti Gerald Wallace'a sert bir faul Bynum, yıldız oyuncunun sol akciğerinde % 30-40 oranında ezilmesine ve de 5.kaburga kemiğinin kırlmasına neden olmuştu.

SAS gerçekten güzel bir galibiyet aldı.Takımda herkei çok beğendim.Özellikle Parker'a gene aşık oldum özellikle hucumda ancak savunma da Paul bize epey sorun yaratmasına rağmen, takımımız iyi yolda.

Iverson Barkley'i geçti
Detroit Pistons'ın sezon ortasında Denver Nuggets'tan takas yoluyla aldığı süper yıldız guard Allen Iverson, tüm zamanların skorer oyuncu sıralamasında Charles Barkley'i geçerek 16. sıraya yükseldi.

Cuma gecesi oynanan Boston Celtics maçında ilk yarıda bulduğu 10 sayı ile 23.757 sayıya sahip Barkley geçen Iverson, 23.759 sayıya ulaşmış oldu. 'The Answer' lakaplı oyuncu maçı 19 sayıyla tamamladı.

SAYI KATEGORİSİNDE TÜM ZAMANLARIN LİDERLERİ

1. K.Abdul-Jabbar 38,387
2. Karl Malone 36,928
3. Michael Jordan 32,292
4. Wilt Chamberlain 31,419
5. Moses Malone 27,409
6. Elvin Hayes 27,313
7. Shaquille O'Neal 26,954
8. Hakeem Olajuwon 26,946
9. Oscar Robertson 26,710
10. Dominique Wilkins 26,668
11. John Havlicek 26,395
12. Alex English 25,613
13. Reggie Miller 25,279
14. Jerry West 25,192
15. Patrick Ewing 24,815
16. Allen Iverson 23,768
17. Charles Barkley 23,757
18. Robert Parish 23,334
19. Adrian Dantley 23,177
20. Elgin Baylor 23,149
21. Kobe Bryant 22,819
22. Clyde Drexler 22,195
23. Gary Payton 21,813
24. Larry Bird 21,791
25. Hal Greer 21,586
26. Kevin Garnett 21,146
27. Walt Bellamy 20,941
28. Bob Pettit 20,880
29. David Robinson 20,790
30. George Gervin 20,708

Calderon Kaçırdı / Tüm Zamanlarda 2. Oldu

Toronto Raptors'ın İspanyol yıldızı Jose Calderon, dün gece oynanan Milwaukee Bucks maçının son çeyreğinde serbest atış kaçırarak, üstüste serbest atış atma rekoruna göz kırpmışken tüm zamanlarda 2. sırada kaldı.
Kaçırdığı serbest atış sonrası üstüste 87 isabette kalan Calderon böylece, tüm zamanlarda 24 Mart-9 Kasım 1993 tarihleri arasında üstüste 97 isabet bulan Wolves'lı Michael Williams'ın gerisinde kaldı.

3. sırada ise 81 isabetle bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Mahmoud Abdul-Rauf bulunuyor.

Big Ben: Billups Liderdi

Detroit Pistons'ın eski oyuncusu olan Ben Wallace, dün gece oynanan Cavs-Pistons maçı sonrası yaptığı açıklamada, Detroit'in Billups gibi bir lideri aradığını söyledi.
Ben Wallace gerek kendi oynadığı dönemlerde gerekse kendisinden sonra Billups'ın takıma liderlik yaptığını söylerken bu özelliğin Iverson'da olmadığını ima ederek ;

''Billups takımın lideriydi ve o takımın ihtiyacı olduğu zamanlarda topu eline alırdı. Iverson, Billups gibi değil o bir skorer ve skor yapmayı düşünüyor, Billups ise takımın ihtiyacı olduğu zamanlar skor yapıyordu.'' dedi.

DÜn nihayet dedim.
Evet nihayet bana ümit verdi takım. Stuckey'in olgunluğuna şaştım kaldım,tam ben bunu düşünürken de KK'nin bundan bahsetmesi de şaşırttı biraz beni.
İvy nihayet ivy gibi oynadı uzun zaman sonra... Biraz unutmuş sanki İVY gibi oynamayı,maç başında garip garip şeyler yapıyordu ama sonra alışmış olsa gerek gayet iyi idi.
Rİp de maça mükemmel başladı,hatta o dereceki Lebron'un savunmasında bile başarılı oluyordu yalnız üçüncü periyot adeta unuttu onu Curry,madem unuttun çok iyi giden bir Stuckey-İvy ikilisini niye bozuyorsun. Ama sanırım kafası çok karışıktı onun da New York Post da çıkan haberin ardından.
Curry'e ben de kızıyorum,hatta bu maçı o verdi diyebilirim ama o da çok çok zor bir anda geldi. Bu ivy-rip-stuckey karışıklığı çok kötü etkiledi onu. Ve de Curry eğer sene başındaki kadroyu yönetiyor olsaydı kesinlikle Saunders'dan başarılı olurdu;en azından ben buna inanıyorum.

Neyse,güzel günler göreceğiz güneşli günler...

Söylenecek fazla birşey yok. ''KİNG'' LeBron James... 33 sayı 8 asist 4 ribaund ile oynadı. Maça ağırlığını koydu ve gerekeni yaptı. Mo Williams da 22 sayı 7 ribaund 4 asist ile LeBron'a yardımcı oldu. Ilgauskas da 13 sayı 8 ribaund ile oynadı.
Diğer tarafta ise AI 22 sayı, Hamilton 16 sayı ile oynadı. Böylece Cavs 37-9 yaptı...

7.jpg

2 Şubat Sonucları ;

Boston @ Minnesota: 109-101

Toronto @ Orlando: 90-113

Detroit @ Cleveland: 80-90

Sacramento @ Oklahoma City: 122-118

Burak , sen okulunu bitirip işe başla o zaman konuşuruz ...
Çünkü anlaman ''imkansız'' , ama tabi holdingte genel müdürsen o zaman lafım yok !

cavs son periyoda oynadigi oyun ile kazandi ilk yari ve 3. Ceyrek Detroit ustun olan tarafti.
Team 1 2 3 4 T
Cavaliers 16 20 22 32 90
Pistons 18 21 27 14 80

Asistan Koç Overton, Chris Douglas-Roberts'a Saldırdı

New Jersey Nets'in asistan koçu Doug Overton, Perşembe günü yapılan antrenmanda çaylak Chris Douglas-Roberts'a patladı.
Söylenene göre Overton, Douglas-Roberts'ın üzerine yürüdü, ancak koç Lawrence Frank, iki kişinin arasına girdi ve çaylak oyuncuya bağırarak yaklaşan Overton'ı durdurdu.

Overton'ın neden bu kadar sinirli olduğunun bilinmediği ifade edildi.

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Asistan Koç Overton, Chris Douglas-Roberts'a Saldırdı

New Jersey Nets'in asistan koçu Doug Overton, Perşembe günü yapılan antrenmanda çaylak Chris Douglas-Roberts'a patladı.
Söylenene göre Overton, Douglas-Roberts'ın üzerine yürüdü, ancak koç Lawrence Frank, iki kişinin arasına girdi ve çaylak oyuncuya bağırarak yaklaşan Overton'ı durdurdu.

Overton'ın neden bu kadar sinirli olduğunun bilinmediği ifade edildi.
Nets CDR harciyor resmen. Bu cocuk cok yetenekli ncaa finalerinde super oynamisti.