Oktay Mahmuti

Oktay Hoca gibi bir adamı da pes ettirecek kadar konuşturdular ya helal olsun. Gör hocam biz senelerdir neler çekiyoruz sen de artık anlamışsındır bizleri.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/9929.php

sonunda bir destek yazısı yazılmış.Şu bölümü çok önemli ;

Galatasaray taraftarının Beko Basketbol Ligi’nin 28. haftasındaki Beşiktaş Cola Turka maçında medeni protesto hakkını kullanmasının ardından (basketbol salonlarında ilk kez görülen bir uygulamayla) iki defa anons yapılmasına maruz kalan kulübümüz, oluşan tablonun planlı bir tutum çerçevesinde gerçekleşip gerçekleşmediğine ilişkin ciddi bir araştırma ve takip içerisinde olacaktır.

burası da bir nebze sevindirici olanı ;

Şunun ayrıca bilinmesini isteriz ki; Galatasaray Cafe Crown, Oktay Mahmuti ile bir projenin ilk büyük adımını atmıştır. Ve kendisinin yeni görevindeki ilk gününde söylediği gibi gelenek sahibi bir takım olma yolunda sürdürdüğü kararlı yürüyüşüne devam etmektedir.

Biraz geç oldu sanki ama ?

“Bu konuyu polemik haline dönüştürmeyi uygun bulmuyorum. Konu üzerine son bir defa açıklama yapıyorum. O gün yaşadıklarım benim canımı acıttı. Ne yazık ki bu konuyu hatırlayınca aynı şeyleri hissediyorum. Bu konuda yanılmış olmayı herkesten çok isterdim ama maalesef öyle hissetmiyorum. Ben yıllar içinde neyin hatalı bir düdük neyin hatalı düdükten farklı bir yaklaşım olduğunu anlayabildiğimi düşünüyorum. İnşallah o gün yaşananlar çok üst üste gelen kötü tesadüflerdir. Aynı yorumu maçı kazansaydık da yapacaktım. Çok isterdim böyle olmasını ve bunun sadece mağlubiyet sonrası basit bir isyan olarak algılanmamasını. Ama maalesef olmadı. Bundan sonra benim ağzımdan sadece maç sonrası yorumları duyacaksınız. Ama sevdiği ülkesinde bir antrenörün kendine “Burada benim ne işim var. En iyisi buradan gitmek” diyebilmesinin kolay bir şey olup olmadığını sizin yorumunuza bırakıyorum

Oktay Hocamızın Basketmax programına telefonla bağlanıp söyledikleri.

oktay mahmuti; seni uzeni uzerim hocam. acik ve net. dunya'da arkasinda kayitsiz sartsiz duracagim ender adamlardansin. bunun ne onemi var diyebilirsin belki. ama benim icin onemli.

Ajansspor'dan okuduğuma göre, Oktay Hoca Olin Edirne maçından sonraki açıklamaları nedeniyle ihtar ve 3.000 TL para cezasına çarptırılmış.

Bu ne cezası ya ? Bir antrenör hakemleri eleştiremez mi ? Yani basketbol'da bir takım hakkını arayamaz,hakkını aramaya kalktığı zaman cezayı ve ihtarı yer.Hakemler eleştirilemez,istediği gibi kararlar verir,bunca emeğe karşı hatalı kararlar verilir ve eleştirmek yasak,hak aramak yasak,itaat edeceksin,Turgay çok yaşa diyeceksin.

Yeni gelecek yönetim bu konularla mutlaka ilgilenmeli,bu böyle gitmez.

İşin iyice suyunu çıkarttılar artık. Ne yapmaya çalışıyorlar acaba çok merak ediyorum. Sürekli maçlarımızda saçma düdükler çalıyor, hep koyun gibi oturmamızı bekliyorlar sonra...

Yarın bütün herkes bir kez daha anlayacak, bu adamı ne kadar çok sevdiğimizi. Asla yalnız değilsin koç, her zaman senin yanındayız.

Büyüksün Koç!

Galatasaray’ın Antalya Büyükşehir Belediye’ye 92-86 yenildiği maçtan sonra antrenör Oktay Mahmuti oyuncuları Florya’da ceza antrenmanına götürdü.

Karşılaşmanın kaybedilmesine büyük tepki veren ve soyunma odasında çok sert bir konuşma yapan Mahmuti hırsını alamadı ve oyunculara, bir maçtan sonra verilebilecek en ağır cezayı verdi.

Galatasaraylı basketbolcular duş aldıktan sonra Florya’daki tesislere gittiler ve ceza antrenmanı yaptılar. Mahmuti’nin yakınlarına, “Bu maç bizim için çok önemliydi. Hayatımda eşleşme kovalamadık. Yukarılara çıkacaksak, rakibimiz kim olursa olsun, yenmeliyiz. Oyuncularım da kazanmak için oynadı ancak bu kadar çok hata yapmamaları lazımdı” dediği belirtildi.

Büyüksün Koç!

Galatasaray’ın Antalya Büyükşehir Belediye’ye 92-86 yenildiği maçtan sonra antrenör Oktay Mahmuti oyuncuları Florya’da ceza antrenmanına götürdü.

Karşılaşmanın kaybedilmesine büyük tepki veren ve soyunma odasında çok sert bir konuşma yapan Mahmuti hırsını alamadı ve oyunculara, bir maçtan sonra verilebilecek en ağır cezayı verdi.

Galatasaraylı basketbolcular duş aldıktan sonra Florya’daki tesislere gittiler ve ceza antrenmanı yaptılar. Mahmuti’nin yakınlarına, “Bu maç bizim için çok önemliydi. Hayatımda eşleşme kovalamadık. Yukarılara çıkacaksak, rakibimiz kim olursa olsun, yenmeliyiz. Oyuncularım da kazanmak için oynadı ancak bu kadar çok hata yapmamaları lazımdı” dediği belirtildi.
Helal be Oktay Hoca, gerçekten seninle gurur duyuyoruz.

Toplamı Mahmuti'nin tırnağı bile etmeyecek milyonlara karşı sonuna kadar Mahmuti.

Ayrıca basketbolseverim, objektifim diye ortada gezinenlerin hocamıza karşı kullandıkları tabirleri basketbol adına kınıyorum. Sizin bildiğiniz basketbolsa bizimki ne acaba?

Mahmuti: Maça konsantre olamadık

Galatasaray Cafe Crown'da, antrenör Oktay Mahmuti, maça konsantre olamayan oyuncularını eleştirdi.

Beko Basketbol Ligi'nde sahasında Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne mağlup olan Galatasaray Cafe Crown'da, antrenör Oktay Mahmuti, maça konsantre olamayan oyuncularını eleştirdi.

Mahmuti, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, oyuncuların, bugünkü karşılaşmadan çok play-off serisini ve rakiplerini düşünmeye başladıklarından şikayetçi olarak, ''Bu maçı oynarken başka maçı düşündük. Antalya Büyükşehir Belediyesi basketbolunu oynadı. Mücadele etti ve kazandı. Bugün içler acısı durumdaydık. Tek kelimeyle bu kadar kafasız hareket ettiğini sürece bu cezalara mahkumsun'' dedi.

Play-off serisinde kiminle eşleştiklerinin öneminin olmadığını anlatan tecrübeli çalıştırıcı, ''Gündemde Olin Edirne eşleşmesi vardı. O konuşuluyordu. Geçmiş maçlar konuşuluyordu. Kafaca bundan uzaklaşmaya çalıştık. Ancak konsantrasyon olarak bu maça gelmemişiz. Bunu anlatmak zor. Takımıma hiçbir zaman yenildiği için kızmadım. Bugün hakikaten kırgınım'' diye konuştu.