Oktay Mahmuti

Basketbol takımımızda en hoşuma giden,en sevdiğim,saygı duyduğum kişidir Oktay Hoca.

Takımın kötü gittiği ve büyük hedeflere yelken açmaya karar verdiğimiz yıllarda forumda bir başlık açmıştım Oktay Mahmuti antrenörümüz olsun diye,istediğim 1 yıl sonra oldu ve gerçekten anladım ki Oktay hoca Galatasaray için en doğru isimmiş.

Açık söylemek gerekirse bu sezon ki kadromuz şampiyon olacak kadar,hatta final oynayacak kadar kaliteli değildi,başka bir antrenör olsa bu takımı buralara getiremezdi,elindeki malzemeyle harikalar yaratan bir koç Oktay Mahmuti.

Bu büyük antrenöre bu sezon daha büyük bir bütçe verin örneğin 14 milyon dolarlık bir bütçe verin size 20 milyon dolar harcayan kulüplerin yaratamadığı bir takımı yaratsın.Ünal başkan şubeye büyük destek vermek zorunda,önümüzdeki sezon büyük oyuncular transfer etmek zorundayız,taraftar ve antrenör sorunumuz yok ama büyük hedefler için bizimde büyük oyunculara ihtiyacımız var.

Salondan son çıkanlardan biri bendim , 5 arkadaşımla beraber salonun dışında kaldırımda oturuyorduk . Arkadaşlardan biri otostop yaptı ve siyah bir Audi durdu , gelin çocuklar bırakayım sizi dedi ve o kişi aslan yürekli hocamız Oktay Mahmuti idi. Bizi arabasına aldı ve Mecidiyeköy'e kadar götürdü . O ara sohbet ettik ve gelecek sene takımda kalıp kalmayacağının daha belli olmadığını söyledi , yönetimle daha görüşme olmamış . Bu durum canımı çok sıktı . Yol boyu bize karşı sergilediği davranışla kendisi bir kez daha ADAM GİBİ ADAM olduğunu göstermiştir . Tüm sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Kendisine hayranlığım kat be kat arttı . Ayrıca en önemli hususlardan biri sponsordan çok büyük bir beklenti içinde olmamamız gerektiğiydi.

Salondan son çıkanlardan biri bendim , 5 arkadaşımla beraber salonun dışında kaldırımda oturuyorduk . Arkadaşlardan biri otostop yaptı ve siyah bir Audi durdu , gelin çocuklar bırakayım sizi dedi ve o kişi aslan yürekli hocamız Oktay Mahmuti idi. Bizi arabasına aldı ve Mecidiyeköy'e kadar götürdü . O ara sohbet ettik ve gelecek sene takımda kalıp kalmayacağının daha belli olmadığını söyledi , yönetimle daha görüşme olmamış . Bu durum canımı çok sıktı . Yol boyu bize karşı sergilediği davranışla kendisi bir kez daha ADAM GİBİ ADAM olduğunu göstermiştir . Tüm sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Kendisine hayranlığım kat be kat arttı . Ayrıca en önemli hususlardan biri sponsordan çok büyük bir beklenti içinde olmamamız gerektiğiydi.

NAsıl yani 3 yıllık kontratı vardı nereden çıktı şimdi kalıp kalmama ???

Mutlaka kalır,yönetim bu konuda gerekeni yapar diye düşünüyorum çünkü basketbol şubesinde başarılı olan kişilere devam diyor yönetim mesela Hakan Üstünberk ile devam ediliyor aynı şekilde Oktay hocaylada devam edeceğimizi düşünüyorum ben.

Ünal Aysal'ın ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ki zaten senin bu sene en başarılı branşın Basketbol ama görüşme yapmıyorsun . Herşey profesyonellere bırakılıp gidilmez

Merak etmeyin, onu buradan koparmaya kimsenin gücü yetmez.

Jasikevicius'a sorulduğunda da "Hiçbir şey belli değil" diyor örneğin ama gideceği yüzde 110 mesela.

Doğrularıyla hatalarıyla şu dar kadrodan geniş, diri ve karakterli bir ekip çıkartıp final oynatmak anlatılacak gibi bir basarı değil.

İmza attığı gün 3 senelik bir projeden bahsetti ve ilk senesinde beklentileri çok ama çok aştı. Öyle zannediyorum ki bu basarıyı kendiside beklemiyordu.

Cok teşekkür ederiz ama sadece bu sezon için :D . Bu yol Topkapı'dan Zeytinburnuna yürümeye benzemez daha yürüyecek çok yolumuz var. :D

Umarım bizi bırakmassın Oktay hocam.

6 kişi kısa aralıklarla sürekli teşekkür edip , bırakma bizi dedik . O kadar ısrara gideceğim varsa bile kalırım =))

Ayrıca Medical PArk'ın kadın takımına verdiği bütçe dahi hiç fena değilken transferde birçok oyuncu ile ismimiz anılırken sponspra güvenmeyin demeside ilginç olmuş.Uzun vadeli konuşuğ sponsorlara güvenmeyin önemli olan ekol olmak mı demek istedi acaba :)