Olası Yeni Sponsorumuz NIKE

nikecimbom.jpg

Aşırı güzel :) Hem tam Parçalı, hem de Sarı-Kırmızı-Beyaz'dan başka renk yok. Nike amblemi bile kırmızı. İnanılmaz güzel, inşallah böyle bir şey olur..

Burak Barut' Alıntı:
bu sene erken başladık hayallere :)

Aga o değilde ben şüpheleniyorum acaba Trabzon şampiyonluğa oynuyor diye onlardan örnek mi alındı ? :)

Ama Trabzonun parçalı formasına bakıyorum, sanki 1905 kuruluşu o takım...

Şahane hakikatten.

Adidas'la sözleşmesini fesh eden ve bir başka dünya devi Nike ile anlaşan Galatasaray'da, bu markanın ürettiği ilk formaların taraftarın huzuruna çıkacağı tarih belli oldu.

fft1mm1328979.jpg

5 Şubat?ta piyasaya sürülmesi beklenen formanın, Fransa Milli Takımı?nın beyaz formasının bir benzeri olacağı öğrenildi. Bilindiği gibi Fransa, Adidas?la uzun yıllar süren evliliğini bitirmiş ve Nike ile astronomik bir sözleşmeye imza atmıştı. Horozlar?ın mavi forması, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı.

Kaynak : Fanatik

Arkadaşlar anlaşma kesin. Adnan Polat'ın bizzat imzasını gördüm. Sponsorluk diğer branşları kapsamıyor. Sadece futbol takımı. Bunun yanı sıra sweetshirt ve t şhirtler yapılacakmış ama çok kapsamlı olmayacakmış ilk zamanlar için.

Galatasaray istememiş biz kendimiz yaptırırız o tip ürünleri demişler. Dandik gs store ürünleri devam edecek anlayacağınız.

Sevgiler...

Mazhar Ozsoy' Alıntı:
Arkadaşlar anlaşma kesin. Adnan Polat'ın bizzat imzasını gördüm. Sponsorluk diğer branşları kapsamıyor. Sadece futbol takımı. Bunun yanı sıra sweetshirt ve t şhirtler yapılacakmış ama çok kapsamlı olmayacakmış ilk zamanlar için.

Galatasaray istememiş biz kendimiz yaptırırız o tip ürünleri demişler. Dandik gs store ürünleri devam edecek anlayacağınız.

Sevgiler...
sanırım onlarıda yaptırıp nikea belli bir ücret vermek istemiyorlar yaptırsalar daha iyi olurdu ama formalara el atsınlar yeter :) :) bir de tez zamanda diğer branşlarımızında adidas denen kesimden kurtulması lazım ..

5 ŞUBAT MESELESİ
Fanatik yine Fanatikliğini yapmış. Geçen gün Footballove'dan Koray Fransa formasının çıkış tarihini Twitter'dan paylaştı herkese. Ancak paylaşırken Fransa demeyip, "yeni forma 5 Şubat'ta" yazınca Tribündergi bunu Galatasaray forması sanıp retweet yaptı. Ortalık karıştı. Koray düzeltti, Fransa forması 5 Şubatta çıkacak dedi. Tribündergi de sonra düzeltme yazısı yazdı Twitter da. Tabi olan tüm bu gelişmeler, düzeltmeler vs Fanatik gazetesini pek ilgilendirmemiş olacak ki 5 Şubatta yeni formalar satışa çıkacak yazısı gazetede haber olmuş.

Fransa formasının çıkış tarihi 5 Şubat. Adamlar yaklaşık 1 senedir bu formayı tasarlıyorlar vs... Biz ise daha 1 hafta önce anlaşmayı feshettik. Şöyle bir bakıyorum da, akıl var mantık var, 5 Şubat'ta nasıl çıkar yeni forma diye soruyorum kendime.

Tabi şu da var; Nike eğer bunu önceden kurup, örnek bir forma hazırlayıp yönetime gitmişse ve üretime bile hazırız demişse, bilemem. O zaman 5 Şubat'ta gayet tabi ki satışa çıkartılır. Ancak normal şartlarda Adidas ile bu sezon sonuna kadar devam edeceğiz ve bu kadar kısa sürede yeni bir forma tasarlanıp, üretilip, satışa çıkartılamaz.

http://galatasarayformalari.blogspot.com/

Enes Kömürcü' Alıntı:
5 ŞUBAT MESELESİ
Fanatik yine Fanatikliğini yapmış. Geçen gün Footballove'dan Koray Fransa formasının çıkış tarihini Twitter'dan paylaştı herkese. Ancak paylaşırken Fransa demeyip, "yeni forma 5 Şubat'ta" yazınca Tribündergi bunu Galatasaray forması sanıp retweet yaptı. Ortalık karıştı. Koray düzeltti, Fransa forması 5 Şubatta çıkacak dedi. Tribündergi de sonra düzeltme yazısı yazdı Twitter da. Tabi olan tüm bu gelişmeler, düzeltmeler vs Fanatik gazetesini pek ilgilendirmemiş olacak ki 5 Şubatta yeni formalar satışa çıkacak yazısı gazetede haber olmuş.

Fransa formasının çıkış tarihi 5 Şubat. Adamlar yaklaşık 1 senedir bu formayı tasarlıyorlar vs... Biz ise daha 1 hafta önce anlaşmayı feshettik. Şöyle bir bakıyorum da, akıl var mantık var, 5 Şubat'ta nasıl çıkar yeni forma diye soruyorum kendime.

Tabi şu da var; Nike eğer bunu önceden kurup, örnek bir forma hazırlayıp yönetime gitmişse ve üretime bile hazırız demişse, bilemem. O zaman 5 Şubat'ta gayet tabi ki satışa çıkartılır. Ancak normal şartlarda Adidas ile bu sezon sonuna kadar devam edeceğiz ve bu kadar kısa sürede yeni bir forma tasarlanıp, üretilip, satışa çıkartılamaz.

http://galatasarayformalari.blogspot.com/

Arkadaşlar NIKE ile yapılan anlaşma önümüzdeki sezondan itibaren geçerli. Dolayısıyla bu sezon Adidas dışında bir forma giymemiz mümkün değil.

yanlız formalar baya tuzluya patlayacak fiyat bakımından.efes pilsenin formasını 90a satıyorlardı perşembe günkü maçta.

Adidas'tan pahalı olacağını sanmıyorum,hem iki markanın bütün ürünleri için,hemde formalar için uyguladığı fiyat politikalarına bakarsak aşağı yukarı aynı seviyede fiyat politikaları uyguladıklarını görürüz...

Mesela Trabzon için belirledikleri forma fiyatları bizim fiyatlardan düşük,Trabzon'dan mutlaka daha pahalı olacaktır formalarımız ancak yinede karşılaştırmak için uygun bir veri olabilir...

Kerem Abi Trabzonspor, İBB ve Eskişehir'den durumumuz farklı olacak.Bu 3 takım Nike'a sipariş verip formalarını yaptırıyormuş.Biz şimdi bir tane halısaha takımı kuruyoruz ve Nike'a gidip forma yaptırıyoruz.Nike'ta tabi eski kalıplarını kullanarak formalar yapıyor.Bu 3 takımın durumu böyle.Yani Nike gerçek anlamda Türkiye'de hiçbir takıma sponsor değil.Türkiye pazarına bizimle açılacaklar.Zaten Ts, İbb ve Es-Es'in formalarına dikkat edersen 1-2 detay hariç yıllardır aynı.Özellikle İBB'nin formaları.

Doğrudur Umut açıkcası o konularda çok bilgim yok ancak aralarındaki ilişkinin adı ne olursa olsun bizim kadar önem vermeyeceklerine eminim...Nike büyük ihtimalle 3 büyüklerdeki adidas tekelini kırmayı hedefledi ve bunuda en tanınmış olan ile yani bizim ile yaptı...Özgün tasarımlar yapılacağına eminim...Formamız istediğimiz gibi olsunda 10 lira,20 Lira fazla verelim hiç değilse değdi deriz...

Kerem Abi Trabzonspor, İBB ve Eskişehir'den durumumuz farklı olacak.Bu 3 takım Nike'a sipariş verip formalarını yaptırıyormuş.Biz şimdi bir tane halısaha takımı kuruyoruz ve Nike'a gidip forma yaptırıyoruz.Nike'ta tabi eski kalıplarını kullanarak formalar yapıyor.Bu 3 takımın durumu böyle.Yani Nike gerçek anlamda Türkiye'de hiçbir takıma sponsor değil.Türkiye pazarına bizimle açılacaklar.Zaten Ts, İbb ve Es-Es'in formalarına dikkat edersen 1-2 detay hariç yıllardır aynı.Özellikle İBB'nin formaları.
Çok çok güzel bilgiler vermişsin gerçekten bunları duyduğuma çok sevindim artık adam akıllı formalar görelim .

İŞTE YENİ SEZON FORMALARIMIZ

Geçen sene Mart ayında kendi kaynaklarımızdan aldığımız kesin bilgilerle formaları daha çıkmadan 4 ay öncesinde duyurmuştuk.
Bu sezon yepyeni bir marka ve gerek çok geç tasarlanmaları gerekse daha ilk sezon oldukları için çok sıkı korunan yeni formalarımız var.

Etrafta dolaşan duyumlar var ancak biz her duyumu buraya yazmıyoruz. Kendi güvenilir kaynaklarımız olmadığı sürece pek yer vermiyoruz açıkçası. Forumun başganlarından Recep Çınar yaklaşık 2 hafta önce sağlam bir kaynaktan yeni sezon formalarımız hakkında duyumlar almıştı,
bu 2 hafta içinde ben kendi kaynaklarımdan bu duyumları kesinleştiremedim. Ancak Recep yeni bilgiler ve teyitler ile mesaj yolladı bana.
Bugün de hemen hemen aynı bilgiler ile Footballove'dan Koray ile temasa geçilmiş.
Bilgiler birbirleri ile örtüşünce artık yazmakta fayda var. Bizim bildiklerimizi, duyduklarımızı bütün taraftarlar ile paylaşmak gerek.

İŞTE YENİ SEZON FORMALARI;

- PARÇALI FORMA

- BEYAZ FORMA

- SARI FORMA

- SİYAH FORMA

AYRICA;

-Galatasaray Store kapanıyor, gelecek sene storeumuzun adı Galatasaray Nike Store olacak ve stada 3 katlı dev bir mağaza dikilecek.

-Korsan sorununa çözüm olarak formalarda müthiş ve taklit edilemez detaylar olacak. Barcelona-Arsenal-Man U kalitesinde ve ciddiyetinde formalar üretilecek.

-Nike Hollanda bizim işle ve formalar ile uğraşan ekip. Nike Türkiye ile alakamız yok. Muhatabımız tamamıyla Nike Hollanda.

-Sarı ve siyah formalarımız düz olacak ve Brezilya'nın Dünya Kupası'nda giydiği gibi omuzlardan şeritler inecek. Bu 2 formanın sadeliği formanın içine işlenmiş müthiş detay ve desenlerle süslenecek. Beyaz formamızda Nike'ın gelecek senede de kullanmaya devam edeceği tırtıklı çizgiler olacak. Biz boydan geçeceğini tahmin ettik.

-Formalar 2 tip üretilecek. Bir taraftar bir de Dri-Fit. Taraftar formalarının fiyatı 70-80 arası (tam rakamı vermeyeyim), Dri-Fit formalar ile 95-100 arası bir fiyattan satılacak.

Bizim aldığımız bilgiler bu yönde. Yeni bilgiler geldiği zaman yazmaya devam edeceğiz. Kesinlikle kaynaksız kullanmamanızı rica ederim. Özellikle kefal gazetelere bu ricam.

http://galatasarayformalari.blogspot.com/2011/04/yeni-sezon-formalarimiz.html