GSbasket.Org'a Hoş Geldiniz..

Galatasaray Basketbol Sitesi

Lütfen giriş yapın yada kayıt olun..

Kullanıcı Girişi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 15 ve 22
NBA 2016- 2017 Sezonu isimli konuyu okuyorsunuz.
    Genel Yönetici

NBA 2016- 2017 Sezonu

Sezon bugün oynanacak maçlarla başlıyor. Sakatlıksız , keyifli ve mücadeleci bir sezon olması dileğiyle...
    Sezon boyunca aklınıza gelenleri , yorumlarınızı , paylaşmak istediklerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz .
    Deniz Dilli bunu beğendi.

New York Knicks - Cleveland Cavaliers
    San Antonio Spurs - Golden State Warriors

maçlarıyla başlayacak sezon..Özellikle Spurs- Warriors maçını merak ediyorum..

Add Deniz Dilli on Facebook
    Spurs bugün net bir galibiyet aldı. Bench çok iyi katkı verdi. Bu sene nasıl olacak lig bakalım. Duncan Garnett ve Kobe nin aynı sene bırakması iç burkucu. Duncan bir şekilde Spurs Staffında olurum sanırım..

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Follow Kaan Şencan On Twitter Add Kaan Şencan on Facebook
    Popovich'in öğrencileri Kawhi önderliğinde Warriors'ı darmaduman etti. İlk dersi Kawhi; 35 sayı, 5 ribaund, 3 asist, 5 top çalma ile taçlandırdı.
    LeBron James ve arkadaşları bıraktığı yerden devam ediyor. LeBron 19 sayı, 11 ribaund, 14 asist ile sezonun ilk Triple Double'ını yaptı.
    Blazers'ta Jazz'ı mağlup ederken Lillard; 39 sayı, 9 ribaund, 6 asist ile yıldızlaştı.

Genel Yönetici

Sacramento olarak sezona Suns'ı rahat yenerek girdik. Maçın ilk çeyreğinin ortasından itibaren oyunu ele aldık ve maç boyu da kazanacağımız neredeyse garantiydi. Collison'ın cezası devam ederken Ty Lawson fena oynamadı . Cousins'i doğru dürüst kullanmak zorunda kalmadık bile .Zaten topu aldığı anda Chandler - Len ikilisi faulle durdurdu onu. İyi başlamak önemli ancak Suns gibi sepet bir takıma karşı galibiyet de ölçü değil.
    Bu gece içerde Spurs'ü ağırlayacağız. Neyiz ne değiliz biraz görme maçı olacak. 2 gün sonra da Minesota geliyor yine Sacramento'ya. 2 maç da NBA TV üzerinden yayınlanacak . 2de 1 normal , 2de 2 harika olur.

İlk günün ardından 2. gündede müthiş bireysel istatistikler vardı.

Anthony Davis takımına kazandıramasada sağlıklı olduğunda neler yapabileceğini bir kez daha gösterdi, bunları sık sık görebiliriz tabii sağlıklı kalırsa. 50 sayı, 16 ribaund, 5 asist, 7 top çalma, 4 blok, %50 saha içi, %94 serbest atış isabeti ve sadece 3 top kaybı. Müthiş.

James Harden, Lakers'a kaybettikleri maçta; 34 sayı, 8 ribaund, 17 asist ile oyun kurucu olarak neler yapabileceğinden bir kesit sundu.

Myles Turner, Mavs'i uzatmada yendikleri maçta; 30 sayı, 16 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, 4 blok ile lige artık ısındığını ve neler yapabileceğini gösterdi.

Raptors'un Pistons'ı yendiği maçta; DeMar DeRozan, %63 saha içi, %100 serbest atış isabetiyle, 40 sayı, 4 ribaund, 1 asist yaparken takım arkadaşı Jonas Valanciunas %66 saha içi, %85 serbest atış isabetiyle 32 sayı, 11 ribaund, 1 asist ile sezona merhaba dediler.

Hornets'in Bucks'ı107-96 mağlup ettiği karşılaşmada, Michael Kidd-Gilchrist 23 sayı, 14 ribaund ile sağlıklı kalabilirse neler yapabileceğini gösterdi. Bucks'ın Süper Star adayı Giannis Antetokounmpo ise takımı kaybetsede %62 saha içi isabeti ile 31 sayı, 9 ribaund, 5 asist, 1 top çalma, 1 blok ile sezona bireysel olarak iyi bir giriş yaptı. Bu sezon çok acayip istatistikler göreceğiz gibi kendisinden, istatistik kağıdında boş yer bırakmayacak.

Ve önderimiz, tek ve gerçek liderimiz Russell Westbrook 76'ers'ı 103-97 mağlup ettiğimiz maçta 32 sayı, 12 ribaund, 9 asist ile triple-double'ın kıyısından dönsede sezona müthiş başladı. Sağlıklı kaldığı müddetçe kendisini ve takımımızı daha iyi göreceğimizden şüphem yok.

Bugun Cleveland - Golden maci var arkadaslar hemde erken saatte 22:30 kacirmayin derim. otoriteler Golden alir deselerde ben Lebron Jamesin silip atacagini dusunuyorum Goldeni

Follow Muhammed Selçuk On Twitter Add Muhammed Selçuk on Facebook
    Harika maç oldu. Gerçekten NBA bi başka oluyor her ne kadar Avrupa basketbolu çok gelişse de. İzlerken sporla birlikte muhteşem bir göz zevki de sunuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaslar dun gece inanilmaz bir olay oldu. sadece Nba de degil dunyada da kolay denk gelinmeyecek kadar enterasan. Golden warriors son periyoda 19 sayi onde girdigi maci kaybetti memphise

Nba de sampiyonluk oranlari 1.50 gosterilen bir takimdan bahsediyoruz. 4 period curry durant thompson oynadilar dusunun gerisini.

Not: mac golden in evinde oynandi. 3. period sonu 98-79 -normal mac sonu 111-111- uzatma 119-128

4. period 7.24 saniye kala fark hala 18 ve oradan maci veren bir golden

Macin full linki : https://www.youtube.com/watch?v=ABpkBO73F24

Link yenilenmistir!!!

Iyi seyirler arkadaslar.

Golden hocasi duranti alkislatip kenara aldi son 7 dakika kala ve durumlar cok cabuk degismeye yuz tutunca duranti tekrar oyuna aldi o anda cok ama cok pis guldum. boyle bir ana daha once denk gelmedim

NOT: surekli guncellenecektir.
    Konu Mehmet Derin tarafından (18-01-2017 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.
    Kemal Yılmaz bunu beğendi.

A.Davis'e yazık oluyor,güçlü bir takıma gitse daha büyük işler yapar,hayalimde bir takım var 4 numara A.Davis 5 numara K.A.Towns,bu hayal gerçek olursa bende o takımı tutarım

Buna Avrupa'da topla yürüme çalarlar mıydı ?

Zaza Westbrook'a çok sert bir faul yapmış. Maç sonu Russell Zaza için "Bunu ona ödeteceğim" minvalinde açıklamalar yapmış. Zaza'da ona cevaben "Yapacak bir şey yok, bu sertlik oyunun bir parçası" demiş.

Tv 8,5 sayesinde Nba'e tekrar ısındım,tabi yeni yıldızlar yetişmiş,onları tanıyorum

Ben uzun oyuncuları izlemeyi sevmişimdir A.Davis,Towns,Myles Turner,Porzingis gibi isimleri izlemek keyif veriyor

Sizce yeni Shaq olur denilen bir isim var mı,hem fizik hem oyun olarak ?

Alıntı Bayram Kurtulmuş 'dan Alıntı Mesajı göster
    Tv 8,5 sayesinde Nba'e tekrar ısındım,tabi yeni yıldızlar yetişmiş,onları tanıyorum

Ben uzun oyuncuları izlemeyi sevmişimdir A.Davis,Towns,Myles Turner,Porzingis gibi isimleri izlemek keyif veriyor

Sizce yeni Shaq olur denilen bir isim var mı,hem fizik hem oyun olarak ?
    Artık uzun profili çok değişti Nba'de. Artık uzunlar dış şut atabilirken, toplada araları çok iyi. Birçoğu bir kısa gibi top sürüp, penetre edebiliyor ve bir guard kadar oyun görüşüne sahipler. Yeni bir Shaq yokken, o profile uyan etkili bir uzun dahi yok. Ayrıca yukarıdaki isimlerin yanına özellikle Embiid ve Jokic'i de takip etmenizi öneririm. Bu uzunları izlemek gerçekten çok keyifli.

Ayrıca geçen gece tarihi bir maçada tanıklık ettik. 4 uzatmalı New York Knicks-Atlanta Hawks maçı inanılmazdı. Özellikle Millsap tam 60 dakika sahada kaldı ve müthiş oynadı.

Follow Yusuf Kaan Tümkaya On Twitter
    Yeni bir Shaq çıkarmak imkansız gibi bir şey . O hayvani derecede fizik bir daha gelmez diye düşünüyorum . Ayrıca oyunu demişken tamamen fizik üzerine kurulu bir oyun yapısı var . O kalçaya kim cevap verebilir ki alçak postta ? Boyalı alan dominasyonu ve ego mevzuları da düşünülünce o profilde bir ismin gelmesi çok zor .

Yukarıda önemli uzunların ismi zikredilmiş ama Gobert'in geçmemesi büyük talihsizlik olmuş . Diğer uzunların aksine daha eski tarz bir isim . Bu sene All-Star hakkı yenenler listesine eklendi adı . Çok iyi bir sezon geçiriyor o da . Savunmada verdiklerini NBA'de verebilecek uzun sayısı çok az .

Üstte bahsi geçmişken umarım GSW çok daha beter olur . Açık ara en nefret ettiğim takım .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Paylaş

Paylaş