TBL 17. Hafta | Beşiktaş IF 82 - 78 Galatasaray Liv Hospital

Anadolu Efes yenilgisi ile başladığımız ligin ikinci yarısında, on yedinci haftada Beşiktaş deplasmanına gidiyoruz. Cuma günü Zalgiris Kaunas'ı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yenerek Top 16 yolunda iddiasını sürdüren takımımız, ligde 11. sırada yer alan Beşiktaş IF ile karşılaşıyor. Geride kalan 16 haftada 7 galibiyet, 9 mağlubiyet alan Beşiktaş'ın en skorer ismi Lofton olurken (16.1 Sayı), en çok ribaund toplayan ismi ise Colton Iverson (6 Ribaund) oldu. Sakatlıktan dönen Perkins geçen hafta Konya maçında 28 dakika süre almıştı. Perkins'in sakatlığı sonrası takıma katılan Gaines ile ise yollar ayrılmıştı. Ayrıca Beşiktaş'ın bir diğer skorer ismi olarak ise Buckman öne çıkıyor.

Tarih: 03.02.2014 - Pazartesi - 20:15
Yer: Beşiktaş Integral Forex Arena

Dikkat etmezsek Efes karşısında yaşadığımızı Beşiktaş karşısında da yaşayabiliriz. Sanırım Ergin hoca gerekenleri aşılamıştır takıma.

Pek dillendirmek istemiyorum ama içimden bir ses bizim takım yarı finalde FBÜlker ile eşleşmemek istiyor gibi bir his var içimde(malum sebeplerden dolayı), Euroleague'de önümüzdeki sene de yer almak adına.. Bu yüzden maalesef bu maçın sonucu bizden önceki maçın sonucuna da bağlı olabilir biraz..

Sadece sesli düşündüm, kimsenin günahını almak istemem..

Pek dillendirmek istemiyorum ama içimden bir ses bizim takım yarı finalde FBÜlker ile eşleşmemek istiyor gibi bir his var içimde(malum sebeplerden dolayı), Euroleague'de önümüzdeki sene de yer almak adına.. Bu yüzden maalesef bu maçın sonucu bizden önceki maçın sonucuna da bağlı olabilir biraz..

Sadece sesli düşündüm, kimsenin günahını almak istemem..

Öyle bişey olsa bunu daha ligin bitmesine aylar varken kim düşünür ? Bir oyuncunun bile aklına gelmez bu.
Hadi her şeyi geçtim Beşiktaş'la deplasmanda 10 maç yapsak 9unu alırız.Lofton'a iyi şut fırsatı vermemek yeter.Lofton el üstünden bile çok iyi şut atıyor , o yüzden çok yakın savunma yapılmalı.Bunun dışında kafa yormaya gerekecek bi gücü yok Beşiktaş'ın.Arada Mehmet Yağmur da parlıyor ama genel olarak sıradan bir lig deplasmanı gibi bir maç.Tek fark derbi olduğu için e sahibi takımın tribün avantajı olur ve ev sahibi takım maçı daha çok önemser.Ama her türlü kazanırız bu deplasmanda.

Ben farklı kazanacağımızı düşünüyorum. Takım ve hoca konsantre oldukları zaman Beşiktaş karşımızda durabilecek bir takım değil. Bugün gelen haberler üzerine tribün bayağı uğraşacak gibi hem Ergin hocayla hemde bazı oyuncularla. İnşallah onlar fazla etkilenmeden maçı kopartabiliriz.

Bu maç kolay gözüküyor ama zor olacak bakıyorumda Fb uzunsuz rahat rahat yendi efesi biz ligde Aliaga'ya Efes'e Banvite yenildik hepsini anlarımda aliağa nedir ya ?
Umarım seneye kadro büyük ölçüde sıfırlanır.

Böyle birşey olamaz her maç ilk çeyrek 25 sayı yiyoruz.Ama düz mantık savunmacı 5 le çıkıyoruz ya sorun yok.

Arroyo-Malik-Göksenin-Erceg-Furkan nasıl bir 5 tir?Malik bile zaman zaman hücuma yük oluyorken Göksenin ne ayak?

1 değil 2 değil kaç maç oldu hep aynı olay...

20-17 bitti. Biraz toparladık gibi, en azından Beşiktaş'ı o yalancı bahar havasından çıkardık kontrolü elimize aldık son dakikalarda. Erceg güzel atıyor yine, Furkan da güzel başladı.

Beşiktaş'ın basket flan oynadığı yok. Uzaktan saçma saçma şutlar atıyorlar şansa giriyor 3lükleri ve bu sebepten dolayı skor olarak ayaktalar hala.

Şu küfürleri susturacak bir basketbol oynamak lazım ama nerde Top Arroyo'da 15 Saniye bekliyor sonra ver erceg'e el üstünden atsın artık girerse.Sinan son topta direk eline verseydin oglum rakibin.

Hücum seti Yok.
Oyun kurucu'da eriyor saniyeler ve rakib taraftarı maçın icine sokacak hatalar yapıyoruz.
Göksenin eskiye dönemeyecek belli.Lofton'a birebir markaj yap adamların en önemli silahı bu bunu yapmak çok mu zor ?
Ver sinan'ı yada göksenini birebir savunsun Anlamıyorum bizim takımı.