Ergin Ataman ve Milli Takım

Ergin Ataman'ın Milli Takımı çalıştırmasını olumlu buluyor musunuz?

• Evet

Oy: 20 57.1%
  • Hayır

Oy: 15 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    35
Ergin Ataman A Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi.

[video=youtube_share;ePVaklkzAKQ]http://youtu.be/ePVaklkzAKQ[/video]

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın başına tecrübeli teknik adam getirme kararı aldı.

TBF, Fenerbahçe Ülker’in başında bulunan Zeljko Obradovic’in yanı sıra Beko Basketbol Ligi’nde son iki sezonda şampiyonluk yaşayan Ergin Ataman’ı A Milli Takım’ın başına getirme aşamasına geldi.

Federasyon yönetim kurulu üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, yeni dönemde milli takımın başında Obradovic veya Ataman’ın olacağını söyledi. Erdenay, yaptığı açıklamada, en kısa sürede bu isimlerden birine karar vereceklerini belirterek, “O program doğrultusunda hareket ediyoruz. Obradovic veya Ataman takımın başında olacak. Üç dört gün içinde bu kararı vereceğiz. 3-4 hocayla görüştük. Bu iki isim ön plana çıktı” dedi.

Antrenör konusunda gecikme olduğu yönünde eleştirilere cevap veren Harun Erdenay, “Başkan Turgay Demirel ‘şubat ayında açıklanacak’ demişti. Bir aylık bir gecikme oldu. Sonuçta temmuza kadar zamanımız var” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu üyesi Erdenay, göreve getirmeyi düşündükleri iki ismin kulüpleriyle ilgili de bir sorunun olmadığını sözlerine ekledi.

Maçı kazandık ama herhalde Ataman ı kaybedeceğiz :(

Ismail Senol ‏@ismailsenol 5 dk.
Ergin Ataman, üç yıl boyunca A Milli Basketbol Takımı'nın baş antrenörü oldu. Ataman, Galatasaray'daki görevine de devam edecek.

Bence kötü olmadı. Artık en azından yazları milli takıma oyuncularımız gittiğinde ülkere gitmeleri yönünde baskı yapacak birileri olmayacak ve içimiz rahat olur ki milli takımda koçun da adil davranacağını düşünüyorum. Cenk ve Furkan artık kadroya girer Oğuz,Semih,Hidayet gibi miadı dolmuş isimlere yol verilir diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun

Ek olarak Nikolov konusunda da artık seve seve çıkartırlar o lisansı

Edit:Ekleme

Gözünaydın :) :) Emeklerinin karşılığını aldın.

Senelerdir TFF ve TBF her türlü zorluğu, pisliği yapıyor bize karşı ve biz bunu ödüllendirmeye devam ediyoruz!

Senelerdir TFF ve TBF her türlü zorluğu, pisliği yapıyor bize karşı ve biz bunu ödüllendirmeye devam ediyoruz!

Ben o şekilde düşünmüyorum Önder abi.Tanjevic'in hem Fenerbahçe hem milli takımı çalıştırdığı dönem hep Fenerbahçe'ye artı şekilde döndü.Bundan böyle milli takımda hizipçilik,adam kayırma yapılmayacak.Milli takımda da Galatasaray hakimiyeti olacak.Genç oyuncu almak istediğinde milli takım hocası da sende olduğu için tekklifler arasında mali uçurum olmazsa bizi seçecek

Öte yandan milli takım hocası hakemler nezdinde de aşırı korunuyor.Orhun Ene bile o sıfata sahipken hakemi dövse teknik faul çalınmıyordu ligde

Bence her şekilde bize olumlu yansıyacak bir olay

Dün maç sonu o koçun milli takımın başına geçeceği o kadar açıktı ki . Koçun gözleri gülüyordu tabi ki haklı milli takımının başına geçmek herkesin hayalidir. Bence sorun olmayacaktır en azından bundan sonra koçun kafasında soru işaretleri kalmayacaktır belkide kulüb hoca gitmesin diye seneye de yatırım yapma kararı alır.

Ben o şekilde düşünmüyorum Önder abi.Tanjevic'in hem Fenerbahçe hem milli takımı çalıştırdığı dönem hep Fenerbahçe'ye artı şekilde döndü.Bundan böyle milli takımda hizipçilik,adam kayırma yapılmayacak.Milli takımda da Galatasaray hakimiyeti olacak.Genç oyuncu almak istediğinde milli takım hocası da sende olduğu için tekklifler arasında mali uçurum olmazsa bizi seçecek

Öte yandan milli takım hocası hakemler nezdinde de aşırı korunuyor.Orhun Ene bile o sıfata sahipken hakemi dövse teknik faul çalınmıyordu ligde

Bence her şekilde bize olumlu yansıyacak bir olay

Benim de beklentilerim böyle ama genelde bunun hep tersi olduğunu gördük. Umarım bizim lehimize olur bu sefer.

Ergin Hoca'nın Milli takımda ekstra yıpranabileceğini düşündüğüm için bu işe temkini yaklaşıyordum. Ama diğer taraftan, arkadaşların da bahsettiği gibi, Tanjeviç döneminde FBÜ bu işten çok ekmek yedi. Hem piyasadaki tüm genç yerli oyuncuları kolayca bünyelerine kattılar, hem de TBF nezlinde pek çok konuda kayrıldılar. Turgay Demirel başta olduğu müddetçe FBÜ kadar bu durumdan faydalanmamız imkansız belki, ancak mutlaka avantajlarını yaşayacağımızı düşünüyorum.

Ataman, kulübümüz ve Türk basketbolu adına hayırlı olsun.

Her türlü olumlu buluyorum. Artık milli takımda ayartılan undersize hale getirîlen oyuncumuz olmayacak. Tanjevîc'in kanserli hücreleri artık gelmez takıma ve en azından adil olur hoca. Galatasaray açısından da risk olduğunu düşünmüyorum.

Roller değişsin. Antu ve türevleri milli takım düşmanı olsun, biz de ölümüne destek verelim. Turgay Demirel, hükümet yanlısı sponsorlar ve hükümet de basketbol bazında görevine devam etsin.

Öncelikle kendi adıma bütün branşlarda hiçbir problemi yok Milli Takım antrenörlüğünün.Hatta gurur bile duyarım mevcut Federasyonlara rağmen.Çünkü benim gördüğüm,Milli Takımların yalnızca bir adamın olmadığı.

Gel gelelim Turgay Demirel Federasyonu tarafından açıkça çalınan emeklerimiz varken,A Milli Futbol Takımı olayları sürecinde ortalığı yangın yerine çevirenleri görmek istiyor insan.Biraz samimiyet,biraz dik duruş aranıyor haliyle.

Son olarak; başkan tam destek veriyormuş.Umarım çeyrek finale kaldığımızda sadece oyuncular tebrik edilmez resmi site aracılığıyla...

Ben de bu imzanın futboldaki tablonun benzeri olmayacağını tersine avantajlar sağlayacağını düşünenlerdenim(her ne kadar Cenk olayından sonra milli takımdan soğusam da). Futboldaki durumlar konusunda görüş bildirerek tekrar herhangi bir sonuca ulaşılamayacak tartışma yaratmak istemiyorum. Burada iş Ergin Ataman'da bitiyor. İki takımda da kalmak istiyorsa iki takımda da kalacaktır.

Şu açıklama dikkatimi çekti

"15 Haziran'dan sonra tamamen milli takıma,en iyi kadroyu oluşturmaya konsantre olacağız"

Fazla bit yeniği arıyor gibi duracağım belki ama,Zoran Erceg hariç bütün oyuncularımızın kontartı bitiyor,6'ya yükseltilecek bir yabancı kontenjanı söz konusu ve takım şampiyon olamazsa büyük değişiklikler yapılacağı açık.Ergin hocanın tehditi,kulübün resmi siteden geri çektiği tehdit,şimdi bu açıklama,umarım tesadüftür bunlar.