Jelena Dubljevic

Galatasaray Odeabank, Jelena Dubljevic ile 1 + 1 senelik anlaşmaya varmıştır.

Jelena Dubljevic

1987 Karadağ doğumlu oyuncu son olarak ZVVZ USK Prag forması giydi. Çek Cumhuriyeti temsilcisinde 17,1 sayı 7,1 ribaund ve 2,3 asist ortalamaları yakalayarak Euroleague Women organizasyonun en değerli oyuncularından biri olan Dubljevic daha önce Ros Casares, Tarbes GB ve Rivas Ecopolis'de oynamıştı. Galatasaray'a karşı iki maçta 21 sayı 10 ribaund ile oynayan Karadağlı oyuncu 1,88 metre boyunda olup dört numaralı pozisyonda görev alıyor.

Geçen hafta Dubljevic alınabilir mi acaba diye düşünüyordum ki, bu hafta transferi açıklandı. Bana göre Avrupa'nın en faydalı pf'lerinden biri. Bu transferle uzun rotasyonu çok kaliteli durumda.

Hayırlı olsun.

Alba'nin skorerligini Avrupa'da yerine getirir. Ama ligte Nuria ve Sancho ikilisini kullanır muhtemelen Ekrem Hoca. Hayırlı olsun...

Oyuncuyu çok iyi tanımıyorum ama arkadaşlarımızın değerli yorumlarına bakılırsa çok iyi bir transfer yaptık. Hayırlı olsun. Mide ağrılarımız biraz daha azaldı.

Jelena'nın 4, Sancho'nun 5 oynayacağı dakikaları iple çekiyorum. Sancho atletizmiyle çok uzun süreler olmasa da, pek çok pivotu savunabilecek durumda. İkisi pota altında beraber oynarken müthiş hareketli, bol top çalan, sürekli hızlı hücum kovalayan, izlemesi çok zevkli bir görüntüye kavuşabiliriz.

Uzun rotasyonumuz gayet iyi oldu. Jelena çok iyi transfer. EL sayı ortalaması süper. Jelena, Sancho, Bahar, Kelsey, Nevriye sıkıntı yaşamayız gibi duruyor.

Bu senenin yıldızı olur sanırım. Hem aklıyla hem yeteneğiyle müthiş oyuncu. Her şeyi yapıyor sahada, ayrıcasürekli iletişim halinde arkadaşlarıyla.

Jelena Dubljevic

Maçın en kritik anında yapmış olduğu 8 sayı - 2 ribbaund - 2 asist ile maçtan kopmamamızı sağladı ve maçın gizli kahramanlarından oldu..