Şampiyonlar Ligi 2014-2015

vYWYpm.png

Üst üste 3. toplamda 13.kez Şampiyonlar Liginde bulunmuş olacağız.

TORBALAR:
gjMj15.png

İşte Galatasaray'ın muhtemel rakipleri!
UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele edecek olan 32 takım bu akşam çekilecek kura ile eşleşecek. Monaco’daki Grimaldi Forum’da gerçekleştirilecek kura çekimi 18.45’te başlayacak ve NTV Spor ile NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak.
Kurada aynı ülkeden takımlar birbirleriyle eşleşemeyecek. Temsilcimiz Galatasaray kurada üçüncü torbada yer alacak.
Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar son 16'ya kalacak. Grup üçüncüleri Avrupa Ligi'ne gidecek, sonuncular Avrupa defterini kapatacak.
Öte yandan Alman kaleci Manuel Neuer, Hollandalı Arjen Robben ve Portekizli Cristiano Ronaldo'nun aday gösterildiği 2013-2014 sezonu “Avrupa'da yılın en iyi futbolcusu" ödülü de bugün Monaco'da düzenlenecek törenle sahibini bulacak.

MUHTEMEL RAKİPLER
Kura çekiminde 1., 2. ve 4. torbadan birer rakiple aynı gruba düşecek olan Galatasaray'ın muhtemel rakipleri şunlar:

1. TORBA:
Real Madrid (İspanya)
Barcelona (İspanya)
Bayern Münih (Almanya)
Chelsea (İngiltere)
Benfica (Portekiz)
Atletico Madrid (İspanya)
Arsenal (İngiltere)
Porto (Portekiz)

2. TORBA
Schalke 04 (Almanya)
Borussia Dortmund (Almanya)
Juventus (İtalya)
Paris Saint Germain (Fransa)
Shakhtar Donetsk (Ukrayna)
FC Basel (İsviçre)
Zenit St.Petersburg (Rusya)
Manchester City (İngiltere)

3. TORBA
Bayer Leverkusen (Almanya)
Olympiakos (Yunanistan)
CSKA Moskova (Rusya)
Ajax (Hollanda)
Liverpool (İngiltere)
Sporting Lizbon (Portekiz)
Galatasaray (Türkiye)
Athletic Bilbao (İspanya)

4. TORBA
Anderlecht (Belçika)
AS Roma (İtalya)
Ludogorets (Bulgaristan)
APOEL (G.Kıbrıs)
BATE Borisov (Belarus)
Maribor (Slovenya)
AS Monaco (Fransa)
Malmö (İsveç)

1.Torbadan Benfica ya da Porto
2.Torbadan Basel ya da Schalke
4.Torbadan Roma ve Monaco hariç her takım gelebilir.

Takımımız için hayırlı olur umarım...

Arsenal, Basel, Galatasaray, Malmö.

1. torbadan Arsenal ilk isteğim ama Porto veya Benfica da olabilir. Diğer takımlar uzak dursun.

2. torbadan Basel gelsin. Zenit ve Shakhtar da gelebilir.

Son torbadan ise Roma ve Monaco hariç diğer takımlar arasında aşırı fark yok. İsveç takımlarını özledim sadece.

Arsenal, Dortmund ve Anderlecht ile eşleştik. Beğendim ben grubu. En kötü UEFA gelir en azından ya da takım kendine gelir belki.

zor grup bence, özellikle braga ve cluj un olduğu grupları düşünürsek, bu gruptan çıkmak zor olacak, ama kim derdi geçen sene juventusun olduğu gruptan çıkacaksın diye, dortmund zor olsada geçilmez bir takım değil

anderlecht i geçip 3.cü olmak yinede öncelik tabii, bilmiyorum anderlecth nasıl bu sene, geçen senenin belçika şampiyonu olarak mı katıldılar ?

Arsenal bizi iyi tanır :)

Beni asıl düşündüren grubun zorluğu değil.

Takımımızın formsuzluğu ve kadro yapısı beni asıl düşündüren.

Hoca'nın da ŞL'de çok fazla maça çıkmaması ve yetersiz oluşu beni düşündüren 2. konu.

Hayırlı olsun tekrar...

Pek kolay grup yok o yüzden fena sayılmaz. Önemli olan bizim ne yapacağımız. GALATASARAY Avrupa Fatihidir ve Avrupada her zaman farklı oynamıştır. Allah yardımcımız olsun.

Grup güzel olmasına güzel de takım umut vermiyor ki...

Takımda biraz karakter olsa, şu gruptan birinci dahi çıkar ama değil gruptan lider çıkmak, ilk iki için umudun var mı derseniz, az...