Euro 2016 | Fransa

Hakikaten bu zor günlerde az da olsa mutlu ettiler bizi.
Ama hâlâ bu takıma top dağıtan bir orta saha ve bir forvet oyuncusu gerekli.
Kazakistan'a da sonsuz teşekkürler :)

Avrupa Şampiyona'sından beklentim en azından çeyrek final. Bunu başarabilecek bir kadromuzda var.

Kupa için favorilerim Fransa ve Portekiz. Tabi kazanmasını istediğim takım biziz, Türkiye olmazsa Ronaldo'dan dolayı Portekiz kazansın isterim :)

Son düzenleme:
Belçika'nın kadrosunu müthiş beğeniyorum. Süpriz yapabilirler.

Bizim gruptan çıkma şansımız çok az bana göre.

En iyi üçüncüler kontenjanından 2. tura çıkarız ama oradaki rakip muhtemelen bizi eleyecektir.
Enteresan sonuçların çıkabileceği bir turnuva. Fransa ev sahibi avantajı ile bir adım önde ama mutlak favori yok.

İyi bir takımız tek soru işareti stoper. Gruptan kesin çıkarız, bence 2.de olabiliriz. İspanya çok düşüşte olan bir takım, abartılacak bir oyunları da yok. Keza Hırvatistanın da çok iyi bir takımı olsa da yenilmez değiller.Çek maçını yenmemiz gerekirse kesin yeneriz diye düşünüyorum. Bence turnuvanın favorileri İngiltere Almanya Fransa.

Şampiyonanın açılış maçında ev sahibi Fransa Romanya'yı Payet'in 89. dakikada attığı golle 2-1 yendi.

Fransa 57. dakika da Giroud'un golüyle öne geçti, Romanya 65. dakika da Stancu'nun penaltı golüyle beraberliği sağladı, 89. dakikada Payet Fransa'yı galibiyete taşıdı.

Fransa'yı ben de iç beğenmedim. Bi kere kesinlikle orta sahasında oyun zekası problemi var. Belki Morgan Schneirderlin ile bunu aşabilirler gibi gözüküyor. Eğer Ben Arfa kadroda olsaydı Pogba - Kante ile orta saha oluşturup Griezman'ı önlerine koyabilir , Ben Arfa ve Payet'i de kanatlara koyup Giroud'yu daha net besleyebilirlerdi. Şu düzende hem Giroud'ya yazık hem de 3 orta sahanın iş olarak birbirleriyle çakışıyor olmasına yazık. Fizik olarak Fransa ile boğuşabilecek bir takım Fransa'yı çok net yenebilir. Ancak mümkünse biz eşleşmeyelim çünkü fizik olarak bize çok ters gelir Fransa.
Bugünkü Arnavutluk - İsviçre maçı ise bir maçtan çok daha fazlası. İsviçre takımının bir çok futbolcusu Arnavutluk kökeni taşıyor. Ki bunlar önemli de oyuncular. Değişik bir atmosfer olacaktır. ''Bir maçtan daha fazlası'' etiketini hakedecek bir maç olur umarım.

Fransa da kadro yapılanması yanlış. Pogba'dan oyun kurucu olması bekleniyo. Kante, Matuidi ve Pogba bana göre bir birlerinden oyun tarzı olarak aman aman farkları olan oyuncular değiller. Mutlaka oyun kurabilen birilerini bulmaları gerek.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eski oyuncumuz lorik cana kırmızı görmese arnavutluk isviçreyi yakalayabilirdi ama ikinci yarı işleri zor. Yine de fena maç olmuyor. Dün fransa maçı da beni tatmin etti şahsen hagiden kaynaklı romenleri tuttuğum için payetin golüne kadar gayet iyiydi. Bakalım biz nasıl renk katcaz turnuvaya?

Maç öncesi çok büyük kavga çıktı İngiltere-Rusya taraftarları arasında.
Maçta Rusya'nın son dakika golü ile 1-1 bitti...

2000'de kötü başladık çeyrek final oynadık.
2002'de kötü başladık 3.olduk.
2008'de kötü başladık yarı final oynadık.
Tarih Allah'in izniyle tekerrür edecektir.

#bizbittidemedenbitmez

Bu arada bir dipnot vereyim.
Başarılı olduğumuz 2000,2002 ve 2008 turnuvalarının olduğu sezonlarda şampiyon Galatasaray'dı...

Şimdi takım uyarıldı uyarıldı . . Bi halt olmaz gibi gözüküyor. Arnavutluk bile daha iyi oynadı dün. Rakip takımın kalecisini yatarken veya zıplarken gören var mı? 45 dk 1 şut. Belli ki oynamaya gelmemiş takımın yarısı. Ozan tufan ergeni, reklam yıldızı Arda yla çok güzel devam ederiz.. Real Madrid in ilk 11 oyuncusu bi yerlerini yırtarken bizim paşalar bi yerlerini kaldırmaktan aciz. İyi bari direk falan kurtardı da 4 5 lik olmadık. Göz zevkimin içine ettiler .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hırvatistan bize karşı şimdiye kadar turnavanın en iyi oyununu oynadı.Bizse tel tel döküldük fizik,kondisyon,uyum,çaba,hırs hiçbiri yoktu sahada ve turnuvanın en çok şut yiyen takımı olduk.

Oyuncuların kendine gelmesi,silkelenmeleri lazım nerede olduklarının farkına varmalılar.

Hakem 3. dakikada Ozan'a sarı kart vermedi Volkan Şen maça girdi kart görmek için yoğun çaba harcadı ve Terim hala hakem diyor.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk