Euro 2016 | Fransa

Alman televizyonları gol vuruşu öncesi Modric'in önünde olan Ozan Tufan'ın saçını düzeltmesine dikkat çekmiş. Böyle bir mağlubiyeti belli oyunculara yıkmak doğru değil ama o hareket aslında turnuvadaki milli takımın özeti gibiydi.
Cenk maç başından çıkana kadar hakemlerle uğraştı, neredeyse her pozisyona itiraz etti.
Dün milli takım adına tek olumlu nokta Emre Mor'du galiba. Biraz da golde hatalı olup olmadığı noktasında tartışma olsa da Volkan Babacan.

Hırvatlar bizden teknik, fizikli ve atlet kısaca oyuncu kalitesinde çok önde, mağlubiyet normal fakat bir kere bile rakibin kalesine gidemeden mağlup olmak kötü. Bu mağlubiyeti Fatih Terim'e yazıyorum. İflah olmaz egosu yüzünden elimizdeki tek işe yarayan stoperi almadı. Orta sahada Hırvatlara direnecek, top kazanacak tek adamı stopere koydu. Defansif olarak eksik olan takım iyice eksik hale geldi ve 3-4 farkla bitecek maç, tek farkla bitti.

Şikeciler tarafından yönetilen, ne kadar futbolcu varsa bünyesinde barındıran sözde Milli Takım beni temsil edemez, etmiyor da. Ahımız var!

Hepsini geçtim adamlar futbol oynamaya gelmiş. Bizimkiler gibi reklam filmi oynamaya değil.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alman televizyonları gol vuruşu öncesi Modric'in önünde olan Ozan Tufan'ın saçını düzeltmesine dikkat çekmiş. Böyle bir mağlubiyeti belli oyunculara yıkmak doğru değil ama o hareket aslında turnuvadaki milli takımın özeti gibiydi.
Cenk maç başından çıkana kadar hakemlerle uğraştı, neredeyse her pozisyona itiraz etti.
Dün milli takım adına tek olumlu nokta Emre Mor'du galiba. Biraz da golde hatalı olup olmadığı noktasında tartışma olsa da Volkan Babacan.

Ozan ı suçlamak istemiyorum da, sezon boyunca ne oynadıki milli takımda ilk 11 sahaya çıkıyor ? Bir tane stoper bulamıyormuyuz da topal stoper oynuyor ?
O pozisyon tamamen milli takımın durumunu gösteriyor. Şu ana kadar oynanan maçlarda en az mesafe kateden takım bizmişiz...

Valla herkes mis gibi oynuyor canla başla taktikle teknikle keyifle... bi biz yatmaya gelmişiz. .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belçika'nın yenilişine çok sevindim. Sıkıldım artık şu "gizli favori" muhabbetinden. Olay Belçika güzellemelerine ve ağır romantizme kaçmaya başladı çünkü. Oysa sadece oyuncu yetiştirmek veya büyük kulüplere yollamak değil mesele. Turnuva takımı olmak, yılların kültürünü barındırmak gibi bir çok parametre var. Buffon'un milli marş söyleyişine ve maç içerisindeki hareketleri söylemek istediğimi açıklıyor biraz. 38-39 yaşında bu adam ama yılların winner'larından.

Şu ana kadar izlediğim en kaliteli maçtı, 2 takım da diriydi. İtalya'nın taktiğe bağlılığını zaten anlatmak gereksiz ama isim olarak son yılların en kötü kadrosu belki de. Ama ritm, kondisyon ve taktik anlayışı sonucunda maçı kazandılar, üstelik çok güzel 2 gol atarak.

[video=youtube;_xAihl_ztcs]https://www.youtube.com/watch?v=_xAihl_ztcs[/video]

Milli Takım'ın milli olmadığı, şov yeri, ego tatmini, büyük gelir kapısı olduğu gerçeğini tekrar gördük. Bir insan bağrında ay yıldızlı al bayrağımızı taşıyorsa edepli olmak ZO-RUN-DA... Yönettiği takım açık ara turnuvanın en kötü takımı, bir tane çözüm sunamıyor. Rezil futbol, sürekli dış etkenlere bağlı. Akılcı hiçbir izah yok, bu iğrenç mafya vari tavırlardan başka. İnşallah futbol piyasasından silinip gidersin.

İki ileti yukarıda İtalya Milli Takımı'nın defansif oyununu gösteren tweet'i paylaşmıştım. Beni o tweet'ten daha çok etkileyen Buffon'un İtalya milli marşını söyleme şekliydi; adam ülkesi için oynadığını açık şekilde belli ediyordu. Aynı şekilde uzun senelerdir Avrupa Şampiyonası'na katılamayan Macaristan'ın aldığı galibiyetten sonra taraftarıyla bütünleşmesi benim için galibiyetten daha değerli olurdu eğer Macar olsam. Milli Takım milli olsun, milli değerleri temsil etsin; sonuçlar hiç önemli değil.

İspanya maçından puan veya puanlarla dönmemiz lazım aksi takdirde yüksek olasılıkla gruplarda eleneceğiz .Ben bugün kendi istediklerini sahaya yansıtan ve oynayabilen daha derli toplu bir milli takım bekliyorum. Maç bence çok kaliteli ve çekişmeli geçip berabere bitecek. (1-1) Yalnız bu sizlere iyimser gelebilir diğer bir taraftan bakarsak ilk 15 dk da yiyeceğimiz bir gol ile farka da gidebilir. ama bu düşük bir olasılık bana göre. İspanya aslında birkaç yıl öncesine göre çok daha zayıf bir takım. Çekleri zar zor yendiler. En korktuğum nokta yine kornerler ve kenardan yapılan ortalar

Ayılar ininden çıkar,
Yugoslav'dan ders almaz,
Ders almaz ders verir,
Onu çektirmez bunu çektirir,
Oyuncusunun anasına küfür eder...

Birde çok güzel mazluma yatar.

Milli takım hocası gibi hoca.

Burak Yılmaz Çin´e giderken neden Terim ile görüşüp fikrini almamış. Sonrasında Burak´a verilmeyen katılım primi ve kaptan pozisyonundaki Arda´nın konuya dahil oluşu.

Çıkan haberlere göre Milli Takım´da prim sorunu yaşanıyormuş, daha doğrusu Fatih Terim´in ego sorunu. Terim cephesinde değişen bir şey yok, hala!

Terimden ziyade futbolcuların primleri beni çok rahatsız etti, sırf bu yüzden tartışma çıkacağına inanmak istemiyorum. Gerçekten böyle bir durum varsa milli takım benim için biter bugün itibariyle. Terim de bize dönecek gibi bakalım umarım öyle olur

Milli takım bizim için bitmez aslında, ama bu isimlerle hiç seyredesi gelmiyor insanın.
Bir şekilde volkan, emre gibi isimlerden kurtulduk.
Sırada Terim, Gökhan, Burak', Ozan (daha dün geldi ama ne olduğunu hemen belli etti), Arda, Selçuk gibi isimler var değişmesi gereken.
Twitter da Mert Aydın ın konuşmasını gördüm, Volkan a küfür edildiğinde takım olarak tepki verilmesi gerekirdi dedi, bence çok doğru. Aslında son 2-3 yıldır yaşananlardan sonra birlik beraberlik kalmadı hiç.
Teknik, taktik konular da var tabi, neden Topal stoper oynuyor mesela ? Egemen, Ersan, Ömer Toprak sakatlar mı ? Kendi takımında oynayamayan Ozan neden milli takımda ilk 11 de oynuyor, hatta neden milli takımda ? Ama bence artık geç bu konular için, artık ciddi bir yapılanma şart.