Euroleague Fantasy Challenge (2014-15)

Atamania ve Yenilmez Armada ile giriş yaptım :)

Sergio Llull - Nolan Smith / Furkan Korkmaz - Nemanja Bjelica - David Logan - Marshon Brooks / Dario Saric - Bryant Dunston - Boban Marjanovic - Othello Hunter
Sergio Lull - Marquez Haynes / Nemanja Bjelica - Sylven Landesberg - Matt Lojeski - Manuchar Markoishvili / Art Parakhouski - Dario Saric - Caleb Green - Othello Hunter

Geçen gün silmiştim, tekrar hatırlatıyorum. 3 takımla katılanların tüm takımlarını ligden çıkaracağım. Çok uzun süre olmasına rağmen ligin kalabalığı gayet güzel gidiyor. Bu sene daha heyecanlı geçecek. Limon sikmayin. :)

Jerrells - Pargo / Moss - Nemanja Bjelica - Janning- Sinan / Ayon - Marjanovic - Kaun - Gudaitis

Ukic - Arroyo / Nemanja Bjelica - Pocius - Sinan - Perperoglou / Ayon - Furkan - Erceg - Jake Cohen

Sergio Lull - Aaron Jackson

Manuchar Markosvili - Vitaly Fridzon - Sinan Güler - Nemanja Bjelica

Tibor Pleiss - Brent Petway - Stephan Lasme - Furkan Aldemir

Buda benim kadrom

"Rookie of the year" olduğum geçen sene sonundaki yerimi daha da yukarılara yükseltmeyi amaçlıyorum.
Buradan Önder Çiçekoğlu ve Kerem Seçer' e meydan okuyorum :)

İlk takımı kayıt için kurdum. İkinci takımı da ekleyeceğim.
Son günlerde de @ Arda Ezer in yorumları okuduktan sonra takımları netleştiririz..

1. takım: khan1905

Nemanja Bjelica'yi kadroya almayanı dövüyorlar. Herkesin kadrosunda yer aldığı için almamak almaktan çok daha büyük risk olur.

Abi bence bjelicayi almaktansa bu haftaya özel kleizayi almak daha mantikli.Fener macinda kleizadan en az 15 sayi 7,8 ribaunt bekliyorum.

Dün Arda abi ile de konuşmuştuk. Ben onu ikinci hafta alma taraftariyim. Vesely ilk hafta iyi performans beklediğim oyuncu. Yalniz Kleiza sezonun geneline dair favorilerimden.

Ligde 80 takımı aştık. Daha 16 gün var. 250 takımı aşacağımız kanaatindeyim.

Dün Arda abi ile de konuşmuştuk. Ben onu ikinci hafta alma taraftariyim. Vesely ilk hafta iyi performans beklediğim oyuncu. Yalniz Kleiza sezonun geneline dair favorilerimden.

Ligde 80 takımı aştık. Daha 16 gün var. 250 takımı aşacağımız kanaatindeyim.

carlosbermudez takımıyla katıldım ben de.
Kadrom: Micic, Nolan - Spanoulis, Sloukas, Furkan Korkmaz, Nemenja Bjelica - Erceg, Lasme, Batista, Kaun

Aralıklar devamli değişebilir tabi. Alfabetik olarak sıralanmış durumda.

Oyunla ilgili sormak İstedikleriniz varsa cevaplayabilirim.

Bir iki püf noktada bilgi vereyim. Oyuncuların değerleri her hafta değişir. Ve değerlerine göre her hafta belli bir verimlilik puanı aldıklarında artar ve azalır. Örneğin tamamen sallıyorum, değeri 80 olan bir adam 20 aldığında değeri sabit kalır, 20 üstü aldığında değeri artar, 20 altı aldığında azalır. Yine değeri 20 olan bir oyuncu da 5 alsa bile değeri artar, ilk hafta 30 alırsa sonra değeri dengelenene dek eksi rating bile alsa değeri atar. Bunun hesaplaması var ama detaylı yazamayacagim.

Sonuc olarak bunu açıklamamin nedeni şu ki asıl olan uzun Nefesli bu ligde ligin ortasından sonrasına kredi biriktirmektir, yani değeri artabilecek sürpriz oyuncuları bulup satıp son haftalarda hep en iyi oyuncuları alabilmek. Baştan puan için oyuncu secenler genelde sonlara doğru düşüşe geçer. Her zaman değil tabi :)