TBL 2014 - 2015

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
FB ne zaman havalansa, biri gelip gazını alıyor. Bu sefer kesmet Efes'eymiş. :D Daha bu takıma Huertel ve Krictic de gelecek. Birkan ve Cenk'i saymıyorum bile... Bence Efes, bu oyunu ve kadrosuyla, ligin en büyük şampiyonluk adayı konumunda...
Efes'de çok büyük bir düzelme var ama hala nereye kadar gidecekleri meçhul bence..Tbl maçıydı bu yenebilir ama ben Top16 da Fenerin böyle oynayacağını düşünmüyorum bu çok hedef bir maç değildi sanki?

Efes balon bir takimdir bu senede balon dur, yillardir para saciyorlar dogru düzgün top 8 bile yapamiyorlar, TBL´de Fener´i yenmesi normal önemli olan Euroleague´de yenebilecek mi?

Benimde çok ciddi şüphelerim vardı ama gerek yapılan Heurtel takviyesi ile hücumdaki sıkıntıları çözecek olmaları,savunma seviyeleri ve İvkovicin hocalığı Efesi fazla küçümediğimi ve hakkını yediğimi düşünmeye başladım.

Sasha Vujacic ve Damir Markota İstanbul BŞB ile anlaştı!

Nikos Zizis FB Ülker'de!

Huertel Anadolu Efes'te!

Ligimizin kalitesi artmaya devam ediyor..

Sezona başladığı kadroyu her geçen gün biraz daha değiştiren Eskişehir Basket, Geliştirme Ligi takımlarından Los Angeles D-Fenders’dan Manny Harris’i kadroya kattı.

Kaynak: sportando.com

NBA’de daha önce Cleveland Cavaliers ve Los Angeles Lakers formaları giyen Harris, bu sezon gelştirme liginde 26,8 sayı 7,7 ribaund 3,9 asist ve 1,7 top çalma ortalamalarıyla oynuyordu.

Çok iyi transfer Eskişehir için.

Bu arada MArcus Haislip'te ilk maçında 17 sayı 5 ribaund ile oynadı, Telekom'u yendikleri maçta. Hala iş var Haislip'te.

Lig çok iyi oldu, efesi küçümsememek lazım ivkovic var sonucta ama bi tarafim da abartmamak gerek diyor yillardir bu takim para sacip hicbirsey yapamiyor. Ne blatler ne oktaylar ne atamanlar basarili olamadilar. Sonucta playofflar cok heyecanli olacak acaip sabirsizlaniyorum. Keşke yayinci kuruluşun spikerleri ve yorumcuları daha iyi olsa da maclarda sinir katsayimiz artmadan mac izlesek. Ben oamana nur germene acaip uyuzum. Murat muratanoglu da net fenerli adam tamam basketbolu bilio seviyo, ona bi nevi katlaniyorum da nur abi dedikleri adam beni benden aliyor. Osmanda macta ne oluyor takip bile edemiyor.

Uşak Sportif, 24 yaşındaki Amerikalı Çek şutor guard David Jelinek’i kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz sezonu ACB’de Laboral Kutxa forması giyen oyuncu 5,2 sayı 1,1 ribaund oynamış ve %37 ile 3 sayılık atmıştı. Bu sezon oynadığı Krasnye Krylia ile VTB Ligi’nde 11,1 sayı 4,1 ribaund ve 2 asistle oynuyordu.

Ayrıca 28 yaşındaki eski Fb Ülker'li Hakan Demirel ile de anlaştılar.

Kısa rotasyonu için 2 iyi transfer oldu Uşak Sportif adına.

Ah ah.İşi biraz sıkı tutsak Fenerin önünde bitirme konusunda somut bir olay olurdu.Fenerbahçe Ülker görülüyor ki bizim geçen seneki halimiz gibi ligi biraz arka plana atmış durumda,konsantrasyonları feci.Daçka sağlam takım cezayı kesiyor,lig zaten zorlaştı bu tarz yenilgiler alacaklardır.Ama bizim hiç rakibimizin bu durumundan faydalanacak halimiz yok işin acı tarafı o.

Ülker içeride Daçka'ya kaybetti. 4 mağlubiyet oldular. Trabzon, Telekom, Banvit bunları bile geçiyorum. Sadece İBB ve Tofaş maçlarını alsak 1 galibiyet olacaktı fark. Yönetime mi kızalım koç ve oyuncuların lig motivasyonuna mı kızalım bilmiyorum ama büyük fırsat teptik.

Böyle devam ederse alışılagelmişin dışında bir sıralama göreceğiz sezon sonunda. Artık playofflarda iyi bir yer ve yol kovalamaktan başka çözüm yok. Bari orada şansımız olsa.

Helal Oktay Mahmutinin öğrencilerine ülkeri sahalarında yendiler,Bu sezonki sakatlıklardan sonra Ersin'i bırakmasaydık daha mı iyi olurdu demeden edemiyorum.Ya da Göksenin olsaydı kağıt helva gibi savunmamıza biraz daha dinamizm katsaydı 10-15 dakika oynayarak.

Diğer taraftan Beşiktaşta Efese son saniyelerde kaybetti.Orda da Engin Atsür çok iyiydi..Ben her zaman Engini,Enderden öne koymuşumdur kafamda ama koç tercihi tabi ki bişey diyemeyiz

Helal Oktay Mahmutinin öğrencilerine ülkeri sahalarında yendiler,Bu sezonki sakatlıklardan sonra Ersin'i bırakmasaydık daha mı iyi olurdu demeden edemiyorum.Ya da Göksenin olsaydı kağıt helva gibi savunmamıza biraz daha dinamizm katsaydı 10-15 dakika oynayarak.

Diğer taraftan Beşiktaşta Efese son saniyelerde kaybetti.Orda da Engin Atsür çok iyiydi..Ben her zaman Engini,Enderden öne koymuşumdur kafamda ama koç tercihi tabi ki bişey diyemeyiz

Can Abi ben de Engin'i hep Ender'den üstün tuttum.
Ama Engin bizde hep sakatlıkla uğraştı.

Bravo Daçka'ya, iyi iş yaptılar hakemlere rağmen. FB Ülker haftaya da Beşiktaş'la oynayacak. Ayrıca ikinci yarı Banvit, Darüşşafaka, Beşiktaş ve bizle dışarıda oynayacaklar; zor deplasmanları var yani. Hala az da olsa üst sıralara çıkma şansımız var.

Bu sezon yabancı kuralının da değişmesiyle önceki sezonlardan çok daha farklı geçecek.

Oktay Hoca'nın oynattığı basketbol yıllardır Fenerbahçe'ye ters geliyor. Çok şaşırmadım kazanmalarına. Maç sonu Obradovic'in açıklamaları çok sert olmuş. Her zaman belli bir sertliği vardı ama bu sefer açmış ağzını yummuş gözünü.

Beşiktaş-Efes normal sezon için büyük maç olmuş.Beşiktaş karakteristik bir mağlubiyet almış,bilhassa Johnson'ın kaçırdığı ters smaç sonrası gelişenler olacak gibi değil. :) Perperoglou büyük adam.

Thomas Heurtel'in tranfer edilmesiyle Dontaye Draper'ın TBL lisansı iptal edildi..

Draper Euroleague maçlarında forma giyebilecek.

TBL ekiplerinden Pınar Karşıyaka, Banvit forması giyen Erkan Veyseloğlu ile anlaştı.

TBL’de önemli takımların formasını terletmiş olan Erkan Veyseloğlu, Bandırma ekibinde 4. sezonunu geçiriyordu. Geçtiğimiz sezonu lider tamamlayan Banvit’te 5.5 sayı-3.3 ribaund-1.1 asist ortalamalarını yakalamıştı tecrübeli oyuncu.

Ligde 14 hafta sonunda 6. sırada bulunan Pınar Karşıyaka’da bu hamlenin ardından Ceyhun Altay’ın takımdan ayrılması bekleniyor.

Ben Bjelicanın feshedilmesini bekliyordum Deniz,Saric,Lasme,Krstic,Emircan idare ederdi oraları.Heurtelin yedeği direk Doğuş.Doğuşu çok beğenmiyorum Draperı arayacakları anlar gelebilir.

KSK,yerli arıyordu yapabilecekleri hamleyi yapmışlar.

Obradovic'in maç sonundaki açıklamaları bana Paodayken kazanmalarına rağmen ateş püskürdüğü bir basın toplantısı vardı onu ve Sırbistan Milli Takımından istifa etmeden önce dediklerinin karışımı gibi geldi.Akşam da twitterda onlarda olay olmuş galiba.Onların şubede bizim futbol şubesi gibi.Bizde liseliler gücü elinden bırakmak istemez küçük olsun bizim olsun mantığıyla yaklaşır,FbÜlker'de de bazı isimler aynı kafada.Biz bunun futbolda bedelini ödedik,ödüyoruz.Onlarda baskette ödeyecek gibi.Eğer Obradovic'i de harcamayı başarırlarsa şubeyi kapatsınlar para çarçur etmesinler daha fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...