TBL 2014 - 2015

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TRANSFER GÜNDEMİ

Erkan Veyseloğlu(Banvit)>>> Pınar KSK
Cevher Özer(Banvit)>>> Türk Telekom
Ümit Sonkol(T.Telekom)>>>Eskişehir Basket
Ceyhun Altay(P.KSK)>>> Eskişehir Basket

Can Abi ben de Engin'i hep Ender'den üstün tuttum.
Ama Engin bizde hep sakatlıkla uğraştı.
Aynen kardeşim,Engin sakatlığa müsait bir oyuncu ama sağlıklı olduğu dönemlerde de Ergin Ataman onu hemen hemen hiç Ender'in önünde düşünmedi.Enderin de bu formaya büyük emekleri var inkar edemem ama Engin gerek basketbol zekası gerekse dengeli oyunuyla Ender'de olmayan birçok şeye sahip.
Benim kafamda hep Arroyo-Engin-Tutku rotasyonu vardı ama üçü bir arada hiç oynamadı sanırım.Biz tutkudan biraz erken vazgeçtik bence,gerçi yaşı da ilerliyor ama onu da hep Ender'in önüne koymuşumdur tabi sağlıklı olması şartıyla.

Play offlara kaçıncı sıradan girersek girelim, Ergin Hoca FB dışındaki rakiplere hem içerde hem dışarda üstünlük kurabilecek yeteneğe sahip. TBF hakemleri ile GS-FB eşleşmesinde deplasman takımlarının galip gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bu yüzden bizim için mühim olan, sırlamada FB'nin üstünde yer alabilmek... Şu an FB ile aramızda 3 galibiyet fark var. İkinci yarı FB bizim salona gelecek. Ayrıca FB'nin Banvit, Karşıyaka ve Efes deplasmanları var. Biz bu takımların hepsiyle evimizde oynayacağız. Ekstra yenilgiler almazsak, sezonu FB'nin üstünde bitirebilmemek için hala ciddi bir şansımız var.

Play offlara kaçıncı sıradan girersek girelim, Ergin Hoca FB dışındaki rakiplere hem içerde hem dışarda üstünlük kurabilecek yeteneğe sahip. TBF hakemleri ile GS-FB eşleşmesinde deplasman takımlarının galip gelmesi pek mümkün görünmüyor. Bu yüzden bizim için mühim olan, sırlamada FB'nin üstünde yer alabilmek... Şu an FB ile aramızda 3 galibiyet fark var. İkinci yarı FB bizim salona gelecek. Ayrıca FB'nin Banvit, Karşıyaka ve Efes deplasmanları var. Biz bu takımların hepsiyle evimizde oynayacağız. Ekstra yenilgiler almazsak, sezonu FB'nin üstünde bitirebilmemek için hala ciddi bir şansımız var.
Bora Bey Fener Efes--Karşıyaka deplasmanlarına gitti zaten sadece bize ve banvite gidecekler 2.yarı.

FB-BJK maçının son saniyelerinde Kenan'ın üçlük atacağı tuttu. :) 9 sayısının 6'sını maçın sonunda teslim olmuş, topa baskı dahi yapmayan rakibine attı. Kenan'ın bu şımarık halleri eskiden de vardı ama Obra'nın onu adam edeceğini söyleyenler vardı. Görünen o ki, başarılı olamamış. Büyük oyuncu olmak için yeteneğin yanında büyük karakter gerekir. O da Kenan'da yok maalesef...

Ligin bu aşamasında tahmin yapacak olursak Efes-Fb finali olur.

Daha takım kimyamız tam oturmadığı için yorum yapamıyor. 2-3 haftaya çok daha sağlıklı konuşabiliriz.

Kenan ne yaptı göremedim maçı izlememe rağmen bilgilendirirseniz sevinirim.
Şu son basketi gereksiz bulmuş ve eleştirmiştim: Fenerbahçe Ülker - Beşiktaş Integral Forex Maçı (TEK PARÇA) 11 01 2015 - YouTube

FBTV spikeri Kenan'ın son topu kullanmasını Obra'nın işaret ettiğini söylemiş. Durum böyle ise, sözlerimi geli alıp Kenan'dan özür diliyorum. Lig Tv spikerleri canlı yayında böyle bir şey söylememişti.8-/

Şu son basketi gereksiz bulmuş ve eleştirmiştim: Fenerbahçe Ülker - Beşiktaş Integral Forex Maçı (TEK PARÇA) 11 01 2015 - YouTube

FBTV spikeri Kenan'ın son topu kullanmasını Obra'nın işaret ettiğini söylemiş. Durum böyle ise, sözlerimi geli alıp Kenan'dan özür diliyorum. Lig Tv spikerleri canlı yayında böyle bir şey söylememişti.8-/

Anladım abi dediğiniz olaya hak veriyorum bende.LigTv spikerleri çoğu şeyden mahrum bırakıyor bizi malesef,son hücum gereksiz ve ayıptı o kadar fark olan bir maç için.

Lasme ve Drapersız Efes kaybetti Telekoma.Lasmeyi çok aradılar,Heurtel takıma adapte olana kadar bu tarz bocalamalar yaşayabilirler,Malaga maçından sinyalleri verdiler.

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Beşiktaş Integral Forex, birkaç haftadır aradığı guardı Rusya’da buldu.

Krasnye Krylia Samara takımının formasını giyen Scottie Reynolds ile her konuda anlaşan Siyah-Beyazlılar, oyuncunun transferinin bitmesi için Rus kulübünden kağıt bekliyor.

Transferin önümüzdeki günlerde sonuçlanıp, Amerikalı oyuncunun İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Reynolds VTB Ligi’nde çıktığı 12 maçta 15.2 sayı-3.4 ribaund-5.3 asist ortalamalarıyla oynamıştı. Öte yandan Amerikalı oyuncu daha önce ülkemizde Antalya BŞB forması giymişti.

Kaynak: David Pick – Twitter

FBÜ 86 - 82 TT

Son çeyrek hakem yardımıyla öne geçen FB maçı zor da olsa kazandı. Hakem yardımı olmasa FB evinde bir yenilgi daha almıştı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...