#4 Patric Young

Young'ın koluyla nakavt ettiği Brent Petway... :p

[video=youtube_share;K9qBWQWgBW4]http://youtu.be/K9qBWQWgBW4[/video]

Hücumda biraz daha onun üzerinden oynanırsa iyi olur. İçeride şu anda ekmeğini taştan çıkartıyor. Onun üzerine set çizilirse hem dış oyuncular rahatlar ve daha kolay şut bulurlar, hem de içeriden sayılar bulabilriz. Hücumda alternatif olur. İçeriden bitirici bir oyuncu

İyi oynuyor ve takım için her zaman çırpınıyor ama tecrübesizliği takım için sorun yaratmaya başladı. Bugün 4 sayımız onun çembere asılması nedeniyle geçersiz oldu. Ayrıyeten her maç 2-3 topu elinden kaçırıp top kaybına sebebiyet veriyor. Gerçi bu defoları olmasa bize yar olur muydu kuşkuluyum, böyle zamanda.

Patric young'ın onemli özellikleri kadar handikaplarida var . Bilinen en büyük dezavantaj'ı tartışmasız parmak ucu hassasiyeti .. Bu mactada bu cogu kez göze çarptı .. Uzun bir oyuncu için cok onemli bir özellik. Bu saatten sonra düzelmez sanırım .

Eksikleri tabii ki olacak ama, böyle bir dönemde çok önemli kazanım. Fizik olarak, atletizm olarak, coşku olarak Avrupa basketbolu için çok çok üst düzey. P'R’lerini geliştirirse EL'de her maç double double yapabilir.

Young çok etkili oyuncu ama en büyük eksikliği şu perdeleri çok etkisiz yapıyor. Daha sert, etkili perdeler yaparsa çok daha faydalı olacak.

Daha bir öğrenci. Her gün bir şeyler öğrenen bir öğrenci. En büyük şansımız çalışkan bir öğrenciye denk gelmemiz. Yapılacak uzun takviyesi ile birlikte takımda ki rolü iyice belli olunca çok daha iyi olacak.

Kuvvetiyle tanıdığımız Palacios'u sırtına aldı götürdü kaç pozisyonda.Gerçekten çok ama çok kuvvetli.Post up savunmasında 2-3 kere airball atırdı rakibi bozup.Güç hariç savunma yapmayı zihinsel olarak da iyi biliyor.

Hücum kısmına gelirsek ilk yapması gereken şey ikili oyun öğrenmek.Genelde şutu olmayan atlet uzunlar ekmeğini ikili oyundan çıkarır ama Young pek bilmiyor gibi.Çok büyük potansiyeli var ama hücumda üstüne koyması gereken çok şey var.

Ben yakında forumda younga da saydırılacağını düşünüyorum. Henüz başlamadan fikirlerimi yazayım istedim.
Bence elemanın eksikleri var onları görüp kapatması için destek olmalı takım.
1- Bence savunmada yer tutma noktasında kalecilik yapma konusunda çok iyi değil. (belki son bir kaç maçtır yaptığımız alan savunmasının etkisi de vardır. net bilemiorum ama bana yer tutma ve yardım savunmasında iyi gözükmedi.) Hani sonuçta göbekten ön savunmacılar hep deliniyorlar orada korkutucu olması gerek.
2- El hassasiyeti gerçekten zayıf. Bundan top kaybı çokça yapıyor. Bu nasıl geliştirilir bilemiorum ama bu önemli.
3- Daha önce de dedim. Hücumda box yaparken daha sert yapmalı. Hep bir adım geride duruyor ikili oynayacağı guardımız rahatlayamıyor bence en çabuk öğreneceği şey olur.

bunları yazma sebebim bunları bilelim ki adama bir kaç maç sonra ağır sallamayalım sonuçta genç, başarıya aç ve gelişmeye açık oyuncu.

en büyük artıları
1- Acaip güçlü birebir savunmada rakibi acaip yoruyor, hücuma çıkınca da bunu kullanırsa daha etkili olur.
2- Tam post oyunu yok ama hafif yarım hook gibi bir atışı var bunu geliştirebilir.
3- Karakter olarak hırslı yapısı çok iyi. İnsani tarafı beni en çok mutlu eden tarafı. Örnekleyecek olursam: Bir hücumda rakip yerde kalmıştı savunmaya koşmayıp adamın yanında kaldı önemli bir şey olabilirdi. bir başka pozisyonda faul sonrası blok yaptı top gitti, gidip topu alıp hakeme getirdi. Acaip sevimli ve insani olarak iyi biri geldi bana bence çok seveğiz, umarım yıllarca bizde oynayabilir.

Patric'in draft express raporunda bunlara net şekilde belirtilmiş. Alan savunması konusunda sıkıntı yaşaması doğal. Kolej Liglerinde savunmalar genelde adam adama yapılır. Patric'in 1'e1 savunmada becerisini görmüştük.

Önce hücumu düşündüğü için ribaundda topu kavrayamadan elinden çıkarmaya çalışıyor bu da zamanla oturacaktır. Ben her şeye rağmen sene ortasında alınabilecek en iyi oyuncuyu aldığımızı düşünüyorum.

seneye takımda tutabileceğimizi pek sanmıyorum nba deneyecektir illaki ama gönül isterki onu uzun yıllar bu forma altında izleyelim basketbol oynarken işinden zevk alan birisi bu bile onu önemli oyuncu yapmaya yeter

Florida'nın yıllarca pas kanalı kapatmaya yönelik uyguladığı 1-3-1'in göbeğinden gidip Avrupa'da oynamak kolay değil. 1-3-1'in 2li sıkıştırmalarında cepheye giden dengesiz pasları tutmak üzerine pozisyon aldığı için , şu an savunmada nerede duracağını bilemediği zamanlar oluyor. Orda çapa rolündeyken burada kaleci rolünü üstlenmesi gerekiyor kabaca. Çünkü Avrupa'da forvetler uzunun arkasından yardıma gelmezler. Genelde yardımı gömülerek yaparlar. Ataman'ın savunmasında pas kanallarına baskı ve bunun üstünden risk almak gibi bir kavram zaten yok. Aslında bunun Avrupa'da çok fazla yeri de yok . Fakat Young , her ne olursa olsun , bi kere savunma disiplinini iyi öğrendi okulundan mezun olurken. Geçen sene Gators ligin en iyi savunma takımıydı tartışmasız. Zaten az daha nefesleri olsaydı final yapabilirlerdi.
Artı olarak Young'ın ayak çabukluğunu efektif kullandığına dikkat çekmek istiyorum. Ligde ayağı çabuk çok fazla uzun var. Özellikle Amerikalı uzunlar genelde bu formda oluyorlar . Ancak Young ayak çabukluğunu hücum ribaundunda çok daha iyi kullanabiliyor. Top hassasiyetininse nasıl artırılabileceğini açıkcası bilmiyorum. Elbet zamanla düzelme olacaktır.
Bir de Young'ın potaaltında dominasyon sorunu hep olan bir mevzu. Bu boyutlarda böyle atletik birinden dominasyon tabiki bekleniyor ama Young bu kafada bir adam değil. Beklentiyi ona göre yükseltmek daha mantıklı olacaktır. Yani Dorsey tarzı bir dominasyon beklememek lazım.