2016/2017 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Çok beğendiğim , bu yıl Euroleague'de de iyi bir sezon geçirmesini beklediğim BRAD WANAMAKER yine radarımızda olacak. Geçtiğimiz yıl 13.5 sayı 4.5 asist ve 4 ribaund ortalamaları tutturmuştu Almanya'da. Eurocup'ta 12.6 sayı . 6.4 asist ve 3.8 ribaund ortalamaları yakaladı. Brose'nin nu yılki maçlarının bir bölümünü izlemiştim , saha görüşü ve savunma yönü gayet başarılı. Takipteyiz.

Aralarda bir Kyle Kuric görmüşken Gran Canaria'da bu sene evlatlarımdan Kevin Pangos'un da oynayacağını belirtiyim. Olgun bir oyuncu. Alışır mı bilemem ancak klasik bir Ncaa guardına göre fazlasıylaolgun ve soğukkanlı. Hata yapabiliyor ancak panik durumları fazla yok. Summer League'da Dallas için oynamıştı ve Powell ile baya baya iyi bir uyumu vardı. Taşıyıcı değil ancak iyi bir yönlendirici. 1-2 sene içerisinde özelliklerini bir tık yükseltirse çok iyi oyuncu olur. Gelişimini takip edeceğim
.
Bu arada bence Kuric topu yere vurma konusunda problemli. 2 yöne birden kat yapamayan bir oyuncu için daha iyi bir şutör olmak zorunda. Domercant ayarında şutun yoksa o topu yere vurmak zorundasın bence. Biraz abartılan bir oyuncu olarak görüyorum. İyi oyuncu fakat elit bir şutör olmadığın zaman basketbol seni daha komplike olmaya zorluyor artık.

Geçen sene Limoges'ın Fransa Ligin'deki şampiyonluğunda Pooh Jeter ile birlikte baş rolde olan Jamar Smith bu yıl Unıcaja Malaga forması giyecek. Geçen sezon takip etme fırsatım olmuştu. Euroleague'de 14, Fransa Ligin'de de 13.6 sayı ortalamaları tutturmuş. Daha da ilgi çeken ise üçlük yüzdesinin %50'ye yakın olması. Birebirlerde kendi pozisyonu yaratıp, hem orta mesafeden hem de yayın gerisinden çok etkili olabiliyor. Atletik özelliği de var bu yüzden potaya da katlar yapabiliyor. Bizim McCollum'un oyun sitiline çok benziyor ancak geçen seneki yüzdeleri McCollum'a göre çok daha iyi. Yanlış hatırlamıyorsam Malaga ile 2 yıllık kontratı var. İzlerken keyif verebilecek, saf ve etkili bir skorer. Burda kalsın şimdilik

Francisco Garcia mukemmel bi hamle olur Schilb i iki numara kullanıp 3 numarada Micov-Garcia yaparız

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stevan Jelovac'i gecen sezon cokca izlemis ve gelmesini istemistim ama Zaragoza ile sozlesme yeniledi. Bu sezon da dikkatle takip edecegim, iyi bir sutor PF.

Bu sene rakibimiz Krasny Oktabyr'de oynayan DJ Cooper ve Tony Mitchel'ı da yakından takip edeceğim. Cooper pas özelliği yüksek olan, takımı oynatan, düzenleri devam ettiren bir guard. Geçtiğimz yıl Enisey'de 9.2 asist ortalama tutturdu ve 23 asist yaptığı bir maç vardı. Sonrasında Pana'ya geçiş yaptı ancak bu yıl yine Rusya'ya döndü. Tony Mitchell ise İtalya liginin MVP'si oldu. Çok top kullanmayı seven, oyunu dikte etmeyi seven bir isim. Onu aldığın zaman takımı ona göre kurman gerekiyor. Dış şutu da biraz sorunlu ama önemli bir isim. Onu da takip etmek gerekli.

Aralarda bir Kyle Kuric görmüşken Gran Canaria'da bu sene evlatlarımdan Kevin Pangos'un da oynayacağını belirtiyim. Olgun bir oyuncu. Alışır mı bilemem ancak klasik bir Ncaa guardına göre fazlasıylaolgun ve soğukkanlı. Hata yapabiliyor ancak panik durumları fazla yok. Summer League'da Dallas için oynamıştı ve Powell ile baya baya iyi bir uyumu vardı. Taşıyıcı değil ancak iyi bir yönlendirici. 1-2 sene içerisinde özelliklerini bir tık yükseltirse çok iyi oyuncu olur. Gelişimini takip edeceğim
.
Bu arada bence Kuric topu yere vurma konusunda problemli. 2 yöne birden kat yapamayan bir oyuncu için daha iyi bir şutör olmak zorunda. Domercant ayarında şutun yoksa o topu yere vurmak zorundasın bence. Biraz abartılan bir oyuncu olarak görüyorum. İyi oyuncu fakat elit bir şutör olmadığın zaman basketbol seni daha komplike olmaya zorluyor artık.

Veysi Andrew Harrison için ne diyorsun? Draft oldu ancak kontrat alamadı. İş yapabilecek potansiyeli var mı?

Bu yıl hastası olduğum bir yetenekti , oyununu olgunlaştırdı önceki senelere göre. Tren kaçtı , maalesef sezon boyu takdir ederek izlediğim 1995 doğumlu 2.06 boyundaki PF ; ALEXANDAR VEZENKOV bu yıl Barcelona ile anlaştı. Giderek tırmanan bir kariyer bekliyorum , buralara düşmesi zor ancak yine de takip.

Geçtiğimiz yıl Yunanistan da Aris forması giydi ve 17 sayı ortalama ile oynayarak " sayı kralı " oldu. Bunun yanında 7.3 ribaund çekti. %38-39 ile 3 sayı attı , yaklaşım maç başına 3-3.5 civarında deniyor.

Vezenkov : 29 sayı 14 ribaund https://www.youtube.com/watch?v=_jYDtCk2KHU

Vezenkov vs Olympiakos : 28 sayı 6 ribaund 2 asist https://www.youtube.com/watch?v=GxjD3_jhDcc

Vezenkov 2015 scouting video :https://www.youtube.com/watch?v=BebSog5nFUk

P&P oyunlarında başarılı , yay gerisinde doğru konumlanıp skor tehditi yarattığı gibi alan açıyor. Boyalı alanda mücadeleden kaçmaz hücum ve savunma yönünde , oyun görüşü gayet iyi. Kabaca böyle tanımlanabilir.

Derin seviyorum.

LUKE SIKMA. 2.03 - 1989 - PF - ABD . Bu yaz Valencia'ya transfer oldu.

Getiğimiz yıl Tenerif'de izlemiştim , iyi bir yıl geçirdi . 11.4 sayı , 6.6 ribaund ,2.3 asist ile oynamıştı İspanya'da. Mücadelesi bir yapısı var , yay gerisinde etkili ancak pozisyon alma hususnda birkaç sıkıntısı var. Bu yıl takip , detaylandırılır.

ADRIAN UTER.(31).2.01 Geçtiğimiz yıl İsrail Liginde canavara dönüştü , tabiri caizse adam yedi pota altında. Playofflarda dağıttı Maccabi'yi ve uzunlarını. 4.5 numara daha çok 5. Ve bu yaz Monaco'ya transfer oldu. İsrail Liginde 14 sayı 8 ribaund ortalamaları yaptı ve 19.2 gibi bir verimlilik puanına erişti. Radarımızdan çıkmayacak .

Uter vs Maccabi Tel Aviv : https://www.youtube.com/watch?v=FZQHd4vlKT0 ! ! !

Uter 2014/2015 : https://www.youtube.com/watch?v=xfOgxY0vwpg

Veysi Andrew Harrison için ne diyorsun? Draft oldu ancak kontrat alamadı. İş yapabilecek potansiyeli var mı?
Harrison kardeşler bana tamamen pr çalışması gibi geliyor . 2sini de hiç beğenmiyorum. Bu çocuklar ilk Kentucky'ye geldiklerinde kıyamet kopmuştu ancak fıs çıktılar. 2 yılda hiçbirşey yapamadılar . Kesinlikle uzak durmalıyız bu 2 elemandan. 2si de çok savruk ve verimsiz hücum ediyorlar. Fiziken kaliteliler ancak oyun zekası konusunda 2si de sınıfta kalır benim gözümde.
2 metrelik , üstelik Kentucky'de oynayan bir oyun kurucunun ilk turda draft edilmemesi bile olayı anlatıyor zaten.

Ben özellikle Tony Mitchell'ın ve DJ Kennedy ve DJ Colom'un performanslarını takip ediyorum.Eurocup'taki rakiplerimizden Krasyn Oktyabr'da oynayan Tony Mitchell ilk maçında 27 sayı attı.Dj Kennedy ise 14 sayı attı.Forumda adı geçen oyunculardan DJ Colom ilk maçında 9 sayı 9 ribaund ve 11 asist ile oynadı.

Oyuncu Havuzu

Buraya yazdığım isimlerden Damien Wilkins Charlotte Hornets'la imzalayacakmış. Michael Kidd-Gilchrist sakatlanınca Wilkins'i almışlar.

Arinze Onuaku'yu da Maccabi kaptı. Bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım. Çok fazla takip edemeyeceğim. Buradaki arkadaşlardan ricam ellerinden geldikçe Onuaku'yu takip etmeleri.

NBA kamp kontratı olan ve asıl kadroya girememe olasılığı yüksek oyuncu havuzundan bizim işimize yarayabilecek kimler var ?

Tony Mitchell ikinci maçında 21 sayı attı.Gayet iyi başladı.İlk maçında 10/6 , ikinci maçında 5/3 üçlük isabeti var.D.j. Kennedy ikinci maçında 18 sayı 7 asist 6 ribaund ile oynadı.Açıkçası 2 ve 3 numaralarımızda bu iki oyuncuyu görmeyi çok isterdim.Çok atlet bir takım olurduk.

Gerçekten inanılmaz potansiyelde oyuncular açıkçası bizim takımda olmalarını çok isterdim.Schilb'in yerine Mitchell harika olurdu.Cooper ise tam bir asist makinası.