Şampiyonlar Ligi 2014-2015

Dün akşam çok net olarak ortaya çıktı ki Trabzon, fb'den çok daha iyi temsil edecek ülkemizi.. Ben gerçekten çok sevindim kazanmalarına.. Umarım devamı gelir..

Trabzon'a hakikaten helal olsun. Inter'ın eksikleri yada kötü oyunu önemli değil, 1. torba takımını deplasmanda deviren bir takımdan bahsediyoruz. Üstelik bu takım tarihinde ilk defa burada boy gösteriyor. Başta Tolga Zengin olmak üzere bütün oyuncuları tebrik ederim..

Lille ve Cska'nın berabere kalması çok iyi oldu Trabzon için. İlk olarak 2 hafta sonra evlerinde Lille ile oynayacaklar. Inter maçının verdiği moral ve gazla Lille de yenebilirler. Sonrasında 18 Ekim ve 2 Kasım'da Cska maçları var ki, Cska'da en önemli oyuncularından Akinfeev ve Honda'nın uzun süreli sakatlıklarını da düşünürsek bunu iyi değerlendirmesi lazım Trabzon'un.. Tabi özellikle Seidou Doumbia'ya dikkat edilmesi lazım, dün 2-0'dan 2-2ye getirdi Lille maçını attığı 2 golle.. Şu 3 maçtan 2 galibiyet çıkartabilirse tur atlar diye düşünüyorum Trabzon, Allah yollarını açık etsin..

Kötü futbola rağmen alınan 1 puan lider yaptı Trabzon'u grupta.Gecenin sürprizini Old Trafford'tan 1 puan çıkaran Basel yaptı.Aklıma bizim maç geldi 0-2 den 3-2 daha sonra son dakikalarda cantona atmış.(yaşımız tutmuyor tabi 2 yaşındaydık o zaman)Basel'de 89 da yedi golü 3-3 bitti.Bayern yine erken bitirdi maçı ve bu sene favorilerden biri kesinlikle Barca ve Real ile birlikte.Napoli 2 maç 4 puan ile iyi başlangıç yaptılar,Lyon yerini sağlama aldı grupta.İnter hiçte iyi oynamadığı maçta Rusya'da kazandılar 3-2.Trabzon'un bu futbolla Cska maçlarında işi çok ama çok zor bence.

Kötü futbola rağmen alınan 1 puan lider yaptı Trabzon'u grupta.Gecenin sürprizini Old Trafford'tan 1 puan çıkaran Basel yaptı.Aklıma bizim maç geldi 0-2 den 3-2 daha sonra son dakikalarda cantona atmış.(yaşımız tutmuyor tabi 2 yaşındaydık o zaman)Basel'de 89 da yedi golü 3-3 bitti.Bayern yine erken bitirdi maçı ve bu sene favorilerden biri kesinlikle Barca ve Real ile birlikte.Napoli 2 maç 4 puan ile iyi başlangıç yaptılar,Lyon yerini sağlama aldı grupta.İnter hiçte iyi oynamadığı maçta Rusya'da kazandılar 3-2.Trabzon'un bu futbolla Cska maçlarında işi çok ama çok zor bence.

Basel hakemi ayarlamıştır. Hani biz de hakemi ayarlamıştık ya Ahmet Çakar'a göre :)

Sürpriz oldu ve Manchester şehrinin 2 takımı da elendi bu gece. City'nin elenmesi o grup için çok şaşırtıcı olmasa da United hakikatten çok kolay bir gruptan çıkamadı. Yalnız herşey bir yana bu durum hem Beşiktaş hem de Trabzonspor için kötü oldu..

City'i bilmemde Manu'nun maçlara asılcağını pek düşünmüyorum yedek ağırlıklı kadroyla çıkacaktırlar maçlara.Dün Trabzonspor haketmedi bile 11 kişiyle kapanıp inter galbiyetini beklemek!! İlahi adalet tecelli etti CSKA turladı.Beşiktaş ve Trabzona başarılar dilerim ama bahar aylarını görebileceklerini düşünmüyorum.

Ajax-Real Madrid maçında Ajax'ın 2 nizami golü ofsayt diye verilmedi.
Dinamo Zagreb-Lyon maçının da durumu ortada.
Fransızlar dersini baya iyi çalışmış...
Platini kolunu kaldırıp itiraz edecek mi bakalım....

Son olarak City'nin UEFA'ya kalmasına sevindim.
Hayvan gibi abanacaklardır o kupayı kaldırmak için.Yar etmezler bence kimseye.

lyon - apoel

napoli - chelsea

milan - arsenal

basel - bayern münchen

leverkusen - barcelona

cska - real madrid

zenit - benfica

marsilya - inter

Birkaç yerde de yazdım. Real Madrid'in sonu Miami'ye benzemez inşallah. Dallas gibi başarıyı henüz yakalayamamış süperstarları ile Chelsea, Miami gibi finale zorla kalacak olan ve finalin favorisi olacak olan Real Madrid'e bir sürpriz yapabilir mi acaba?

Bugün turu geçen takım kupaya uzanır, Chelsea'de çok kritik eksikler olacak finalde.
Turu Madrid'in geçeceğini dolayısıyla kupayı Madrid'in alacağını düşünüyorum, umut ediyorum. :)

Real Madrid bu gece turu atlaması halinde kupayı alır ve Mourinho 3 ayrı takımla Şampiyonlar Ligini kazanmış olur. Kısaca tarihte altın harflerle yazan ismi daha da kalın yazılmış olur..

Barcelona-Chelsea maçına değinecek olursak açıkçası Barcelona'yı hiç ama hiç sevmem fakat pazar günü Fenerbahçe kalesine gönderdiğimiz 20 küsür şuttan sonra aldığımız mağlubiyet beni ilk maça kadar götürdü. Barcelona o maçta yaklaşık 24 şut atmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve turu Barcelona'nın geçmesini istiyordum. Dün geceki maçta Barcelona bunu yapmadı belki de yapamadı Chelsea'nin yaptığı savunmaya karşı. Ama yapmalıydı, eğer kadronda dünya yıldızları var ise bunu yapacaksın. Şut atmak için gerekli pozisyonlar doğduğunda Barcelona yine gereksiz paslar yaptı. Özellikle İniesta topu sağa çektiğinde birçok kez şut şansı buldu ama denemedi. Barcelona pas futbolunun tabiri caizse b.kunu zaten çıkarmıştı son zamanalrda ve bu onlara pahalıya maloldu. Önce La Liga daha sonra Şampiyonlar Ligini kaybettiler. Belki de çok formda Bilbao karşısında Kral Kupasını da kaybedecekler. Ceza sahasına kadar pas yapmanın lüzumu yoktu, zaten pivot forvetinin olmaması başlı başına bir noksandır.
Misal dün gece Real Madrid olsaydı eğer bence turu atlardı. Çünkü Ronaldo, Di Maria, Mesut, Kaka, Benzema gibi şut atmayı seven ve bilen oyunculara sahip. Şu atmadan gol olmuyor..

Dün geceki maç ayrıca İLAHİ ADALET'in er ya da geç yerini bulacağını görmüş oldu. Ovrebo'nun katlettiği maçta haksız yere elenen Chelsea öyle ya da böyle finale adını yazdırmıştır. Tebrikler..

Hala Madrid Real Madrid'in kulüp marşının adı zaten. "Haydi Madrid" gibi bir anlama denk geliyor, yani ben öyle kullanıyorum. Hala anlamı yok aslında :)