Şampiyonlar Ligi 2014-2015

Belliki, Real fazla hırpalanmış Barca maçında. İkinci yarıdan sonra fizik kondisyon yerlerdeydi.
Bayern akıllı top oynadı. Neuer'i takdir ettim, zaten kaliteli bir kaleci, penaltılarda iyice devleşti.

Futbol sonunda Almanlar'ın kazandığı bik bik vıdı vıdı.İngilizler'le şaka olmaz.Tebrikler Chelsea.

Ayrıca Petr Cech.Efsaneler arasında yerini aldın artık.

Bayern Münih paralarını artık tuvalet kağıdı yapabilir. Nefret ediyorum onlardan, Almanlardan değil..

Chelsea kupayı Londra'ya getirdi. Tebrikler..

Bu sene biz de devler liginde oynadığımızdan olsa gerek yeni bir konu bile açılmamış forumda. (Varsa da bulamadım ben.)

Dün gece yarı final maçları başladı ve Bayern 4 golle evine gönderdi Katalanları. Bu gece de Dortmund ile Real karşılacak. Harika bir maç daha bizi bekliyor.

Finalde iki Alman devinin kapışmasını izleriz gibi geliyor bana.
Katalanlar dün ciddi ciddi Belediyespor muamelesi gördüler. Fizik ve oyun olarak bu kadar ezilen bi Barçayı uzun zamandır hatırlamıyorum. Dikine 2 pas yapamadı adamlar. Perişan oldular. :)

En kötü günün bugünse, bugün de yanındayız Barcelona!..

Yorgunluktan dolayı uyumak daha cazip geldiği için maçı izlemedim, iyiki yorgunmuşum. : )

En kötü günün bugünse, bugün de yanındayız Barcelona!..

Yorgunluktan dolayı uyumak daha cazip geldiği için maçı izlemedim, iyiki yorgunmuşum. : )

Galatasaraydan başka takımları destekleyip hele birde o takımların formasını giyen Galatasaraylıları hiç bir zaman anlamadım anlayamayacağımda sanırım. Denyomusunuz?

Robert Lewandowski Hattrick yaptı.Dortmund 3-1 Real Madrid

Signal İduna Park Tribünlerinde Götze için tepki pankartları var.

Lewandowski 4.Golünü attı 4-1 oldu.

Dortmund-Bayern finali bizi bekliyor. Finalde gönlüm Dortmund'dan yana. Zaten dağıldılar, dağılıyorlar yavaş yavaş bari kupayı alsınlar.

B.DORTMUND İLK 11'İ
Weidenfeller, Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer, İlkay, Bender, Blaszczykowski, Reus, Grosskreutz, Lewandowski

YEDEKLER
Langerak, Kirch, Santana, Kehl, Leitner, Nuri Şahin, Schieber

B.MÜNİH İLK 11'İ
Neuer, Lahm, Dante, Boateng, Alaba, Schweinsteiger, Javi Martínez, Ribery, Müller, Robben, Mandzukic

YEDEKLER
Starke, Van Buyten, Shaqiri, Luiz Gustavo, Tymoshchuk, Pizarro, Gomez

Mantık Bayern diyor ama gönlüm Dortmund'dan yana.Dortmund'un kazanmasını isterim.

İnternette ilginç bir haber gördüm paylaşmak istedim.

İşte tesadüfün detayları:

1997

Almanya Ligi Şampiyonu: Bayern Münih
İtalya Ligi Şampiyonu: Juventus
İngiltere Ligi Şampiyonu: Manchester United
Portekiz Ligi Şampiyonu: Porto
İspanya Ligi Şampiyonu: Barcelona
Türkiye Ligi Şampiyonu: Galatasaray
Almanya Kupası: Stuttgart - Final öncesinde son Dortmund'la oyanan lig maçında 1-2 yenildi.
Düşen takım: Fortuna Düsseldorf
Gol Kralı: Bayer Leverkusen'den Ulf Kirsten
Şampiyonlar Ligi finali öncesinde son iki sezonun şampiyonu: Borussia Dortmund (1995,1996)
Şampiyonlar Ligi Şampiyonu: Borussia Dortmund

2013

Almanya Ligi Şampiyonu: Bayern Münih
İtalya Ligi Şampiyonu: Juventus
İngiltere Ligi Şampiyonu: Manchester United
Portekiz Ligi Şampiyonu: Porto
İspanya Ligi Şampiyonu: Barcelona
Türkiye Ligi Şampiyonu: Galatasaray
Almanya Kupası: Stuttgart finale kaldı. Final öncesinde son Dortmund'la oynanan lig maçında 1-2 yenildi.
Düşen takım: Fortuna Düsseldorf
Gol Kralı: Stefan Kiessling
Şampiyonlar Ligi finali öncesinde son iki sezonun şampiyonu: Borussia Dortmund (2011,2012)
Şampiyonlar Ligi Şampiyonu:?

Ezelden beri Dormund'dan nefret ederim. Nuri Şahin ve Jürgen Klopp bile bu takımı sevmeme yetmedi. Münih'e gelince,bana kalırsa şu an dünyanın en iyi takımı. Bu sezon çok büyük iş başardılar. Önceleri Bundesliga da Wolfsburg'u tutan ben,son iki yıldır Bayern'e sempati duymaya başladım.:) O yüzden şampiyon olmalarına çok sevindim. Umarım Guardiola bu müthiş takımın kimyasını bozmaz.

Bayern şu anda dünyanın en iyisi ama bu onların sömürücü,iğrenç politikalarından dolayı onlara olan nefretimi asla değiştirmeyecek.Hiç bir şey üretmeden milletin ürettiklerini alıyorlar.

Keşke Dortmund alsaydı yazık oldu.

2013-2014 UEFA Şampiyonlar Ligi

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2013-2014 sezonundaki gruplar, bu akşam saat 18.45’te çekilecek.

1. TORBA

Bayern Münih 146.922
FC Barcelona 157.605
Chelsea 137.592
Real Madrid 136.605
Manchester United 130.592
Arsenal 113.592
FC Porto 104.833
Benfica 102.833

2. TORBA

Atlético Madrid 99.605
Shakhtar Donetsk 94.951
AC Milan 93.829
Schalke 04 84.922
Olympique Marsilya 78.800
CSKA Moskova 77.766
Paris Saint-Germain 71.800
Juventus 70.829

3. TORBA

Zenit St. Petersburg 70.766
Manchester City 70.592
Ajax 64.945
Borussia Dortmund 61.922
FC Basel 59.785
Olympiakos Piraeus 57.800
Galatasaray 54.400
Bayer Leverkusen 53.922

4. TORBA

FC København 47.140
Napoli 46.829
Anderlecht 44.880
Celtic 37.235
Steaua Bucuresti 35.604
Viktoria Plzen 28.745
Real Sociedad 17.605
Austria Wien 16.575

Uefa'nın yaptığı deneme kurasında Barcelona-Juventus-Galatasaray-Celtic ile eşleşmişiz.Geçen yıl Schalke ile eşleşirken denemelerle gerçek kuralar tıpatıp aynı olmuştu umarım yinelenmez.

A GRUBU
Manchester United
Shakhtar Donetsk
Bayer Leverkusen
Real Sociedad

B GRUBU
Real Madrid
Juventus
Galatasaray
FC København

C GRUBU
Benfica
Paris Saint-Germain
Olympiakos Piraeus
Anderlecht

D GRUBU
Bayern Münih
CSKA Moskova
Manchester City
Viktoria Plzen

E GRUBU
Chelsea
Schalke 04
FC Basel
Steaua Bucuresti

F GRUBU
Arsenal
Olympique Marsilya
Borussia Dortmund
Napoli

G GRUBU
FC Porto
Atlético Madrid
Zenit St. Petersburg
Austria Wien

H GRUBU
FC Barcelona
AC Milan
Ajax
Celtic

Çıkamayacağımız grup değil. Arena'da herkesi yenebiliriz,bunu geçen sene gösterdiğimize inanıyorum. En kötü sonuç UEFA'ya gitmek olur bizim için bu grupta.