2014-15 nba play-off'lari

NBA'in can alıcı kısmı bu gece başlıyor.Ak koyun kara koyun burada belli olacak.Açıkçası normal sezonda pek maç izlemem.Sadece istatistiklere,sıralamalara,maç skorlarına,yazılanlara,konuşulanlara falan bakarım.82 maçlık gereksiz uzunluktaki sezonda oyuncuların sahaya ruhunu sürdüğü maç bulmak o kadar zor ki.Büyük maç var dersin koçlar süper yıldızlarını saklar.Süper performanslar sedece istatistik kağıdını dolduracak efektiflikte olur.Ancak artık zurnanın zırt dediği yerdeyiz.Burada seyircisine kadar herkes ayrı oluyor.İşin ciddiyetini benimsiyor.O yüzden bizde ciddi olalım ve basketbolun zirvesine odaklanalım.Tahminler için ayrı bir sayfa açıldığından buraya play-off yorumlarımızı yazabiliriz.Bu yıl kim şampiyon olmayı hak ediyor?Kim olur?Kim play-off'ta ayrı oynuyor?Kim normal sezon balonu çıkıyor?Kim kime ters geliyor?Kim kime ne demiş?Hangi seri unutulmaz olur yada oldu?Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını arayalım.Adamları çocuklardan ayıran play-off'ların ilk gün maç programı;

19.30
WAS_68x44.png
WAS
TOR_68x44.png
TOR

10:30 PM

22.30
NOP_68x44.png
NOP
GSW_68x44.png
GSW

2:00 AM

02.00
MIL_68x44.png
MIL
CHI_68x44.png
CHI

4:30 AM

04.30
DAL_68x44.png
DAL
HOU_68x44.png
HOU

Geçen sezon ki gibi bu sezon da SAS favorim. Kim hakediyor kısmı için normal sezon anlamsız oluyor çünkü Popovich takımı playofflara saklamış bu belli. GSW geçen sezon da çok iyiydi ama playofflar ters geldi onlara. Özellikle Curry'nin skor atmakta zorlandığı bir günse kafadan mağlubiyet yazın Warriors hanesine. Cavs LeBron'a o kadar bağımlı ki diğer parçalar çok etkisiz kalıyor. Rockets çok tehlikeli takım ama boyları hep bir yere kadar yetebiliyor. Normal sezonda öne çıkan bir takım-favori göremedim ben SAS da dahil ama son 1 ay Popovich playoffu beklediklerini gösterdi, onları eleyebilecek bir takım da göremiyorum şimdilik.

Şu anda toronto-washington maçını league pass'in bedava tarifesiyle izliyorum.Haberi olmayanlar yarınki maçlar dahil serilerin ilk maçlarını league pass'e form doldurup izleyebilirler.Güvendiğim bir siteden maçları takip edebiliyordum ama onun görüntü kalitesi bir tık aşağıda ve donabiliyor.Fırsat varken değerlendirin hemde iptal etmeden süresi dolunca kendisi kesiliyor.Bu arada ilk yarı 46-42 wizards lehine bitti.
Uzun zamandır ilk kez net favorinin olmadığı bir nba sezonunun play-off'larına geldik.Şampiyonluğu bana göre WARRIORS,ROCKETS,HAWKS,SPURS ve GRIZZLIES hakediyor.Ancak Atlanta ve Memphis'e pek şans tanımıyorum.Houston'ı da HARDEN tek başına taşıyamaz.Yardıma ve sağlıklı bir takıma ihtiyacı var.Golden State tecrübe eksikliğine rağmen ciddi favori.San Antonio ise her zamanki gibi sezon sonu dirildi ama bu kez yarım adım gerideler bence.Bu iki takım öne çıksa da Cleveland ve Clippers dahil şampiyonluğuna şasırılacak üst seviye takım yok.

Bu sene gsw icin durumlar farkli.Birincisi gecen sene gsw her takima karsi saha avantajina sahip degildi.Bu sezon her takima karsi avantajlilar.Ikincisi klay thompson bukadar istikrarli ve formda degildi.Ucuncusu yedekten gelen oyunculari skor yapmaya endeksli oyunculardi, suanda ise daha cok takim oyunu ve savunmayi onemseyen tecrubeli isimler var.Son olarakta bu yil gsw macin gidisatini istedigi gibi kontrol ediyor.Curry ve klay 2 tane cok ust duzey sut yaratabilen oyuncular.Sut sokmak kadar sut yaratabilmekte cok onemli birsey.Favorim gsw,onlar alamazsada spurs alir gibi duruyor.

Bir süredir internete giremedim ve playoff ilk gnü kaçırdım. Pierce yine ağırlığını koymuş. Ben Washington'ı favori görüyordum ve ilk maçı kazanmaları da süpriz gibi gelmedi. Dallas ilk maçı kaybetti ama bence kolay teslim olmayacaklardır. Clippers'ın durumu kötü olabilir ancak şu an çok kolay lokma gözüküyorlar. Spurs'e ters gelen bir stilleri var ( Okc gibi ) ve onları eleyemeseler bile çok yoracaklardır.

nba playofflarını internetten izleyebileceğimiz bir yer var mı?

league pass'in bedava paketini kullanırken iptal etmediğimden istemeden premium üye oldum:)Orada yazan tl mi dolar mı emin değilim bakalım ay sonu sürprizi ne olacak:)Her neyse belki hayırlısı oldu çünkü geçenlerde houston-dallas maçını bakalım justin.tv nasıl veriyor diye baktığımda açtıkları tek linkinden çalışmadığını gördüm.Keza geçen sene play-offları çok güzel takip edebildiğim atdhe'de de uzun bir süredir sorun var.Ama yinede geceleri justini yokla.

Dün gece clippers-san antonio maçını baştan sona izledim.San antonio'nun tüm konsantrasyonunu bu maça boşalttığı belli oluyordu.Maçın büyük bölümünü önde götürdüler ve clippers her ivme kazandığında her türlü yolu kullandılar.Maalesef geçen maçta olduğu gibi bu maçta da seride iyi oynayan ama serbest atış fukarası DeAndre JORDAN'ı hack a shaq taktiğiyle durdurdular.Ne zaman Clippers kafasını uzatıyor Jordan'ın kafasına vuruyorlar.Koçun ona güvendiğini göstermek için oyundan alamaması da ayrı bir konu.Oyuncuyu kaybetmemek için seriyi kaybedecekler.Popovich büyük koçsun eyvallah ama bu yaptığından artık tiksiniyorum.Sadece jordan'ı etkilemiyor.Jordan'a faul yapılmasın diye gereğinden hızlı şutlar çıktı elden.Tüm hakedilişler spurs hanesine yazılmış oldu.Bizde olsa popovich'e emek hırsızı derlerdi.3 sayı öndeyken faul yapılması ayıp kabul edilirken hack a shaq mubah görülüyorya ona yanıyorum.Dün 18 sebest etış kaçırmış clippers.Jordan faullerde ritme girmişken diğerleri kaçırınca maç gitti.Reddick gerekli yerlerde maçı clippersa döndürecek üçlükleri atamadı.Griffin son topta topu kaybetti falan.Kısacası Spurs bu seriyi bir şekilde kazanacak gözüküyor.Buradan vermezler seriyi.

Saol abi bende o aksam izledim justinden. Dediklerine katiliyorum kazanmak icin her yolu mübah görmek spora zarar veriyo bence.

Sports tv'de aldı play-off'ları nihayet.Her gece 1 maç var.Bu gecede spurs-clippers maçını veriyor.Bense şu an Milwaukee-Chicago maçını izliyorum.Chicago, ilk 5 maçın aksine öyle kararlı ve hızlı başladı ki Milwaukee tüm maç hızlı treni kaçırmış yolcu misali umutsuzca peşinden koşacak görünüyor.İlk çeyrek sonucu:34-16.
NBA'de şampiyonluk adaylarım arasına Cleveland'ı da koymuştum ama LOVE'ın 4.maçta OLYNYK'in müdahalesiyle omzunun çıkması daha kötü sonuçlar doğurmuş ve bağlarda yırtık varmış.4-6 ay arası oynayamayacakmış.Her ne kadar ondan gerektiği gibi faydalanamasalar da eksikliği çok net hissedilecek.Atlanta'da bana pek ışık vermezken doğudan Chicago sıyrılabilir.Bu arada 47-20 yaptı skoru.

120-66 nedir ya ? Bir NBA takımının oyuncularından 1 tanesinin bile 10 sayı atamadığı maç. Diğer tarafta LAC-SAS serisi ilginç bir hâl aldı. Son maçta herşey olabilir.

Saatini bilmiyorum ama Kaan Kural tweet atmıştı bu muhteşem maçla dönüyorum tarzında. Yayın akışında problem olabiliyor bazen, yine de emin olmak lazım bunlar benim bildiklerim.

Maçın kaybedilmesinin tek sorumlusu Parker'dır. Ne zaman oyunu koparma fırsatı olduysa mahvetti. Şampiyonluklarda büyük emek sahibi olarak kredisi tabi ki var ama bugün gözüme gözükmesin. :)

CLIPPERS, HACK A SHAQ'I 7.maçta 111-109 yenip ROCKETS'ın rakibi oldu:)Hack a shaq ile Clippers bu kadar durdurulmaya çalışılmasa seri 7.maça kalmazdı.Neyse ki CP3 gibi bir elması parlatan bir maç oldu.İlk çeyrekte sakatlanıp çıktıktan sonra ortaya koyduğu lider karakteri ve performansı seri için epik bir son getirdi.DeAndre JORDAN'ın hack a shaq yüzünden olmadığı ve Glen DAVIS'in tercih edilmediği kısa 5'in en azından üçlüklerle ayakta kalması önemliydi ama bu 5'ten vazgeçmek için son 2 dk'yı beklemesi neredeyse geri dönülmez bir hataya yol açıyordu Doc RIVERS için.Son 2 dk'yı bekledin diyelim bari oyunun durmasını bekleme.Top elindeyken mola alsan sonraki hücumda PARKER hücum ribaundunu alıp takımını 2 sayı öne geçiremezdi.Ama neticede iş son topa geldi ve CP3 harikulade bir basketle takımını öne geçirdi.Hack a shaq'ı akıl eden POPOVICH'in son hücum tercihi de tuz biber ekti.HACK A SHAQ takımı ROCKETS'a rakip olsa D-HOWARD bu kadar iyi oynarken aynısını yapardı.Ancak basketbol kazandı ve bizi bence konferans yarı finallerinin en iyi serisi bekliyor:)

Üzüldüm valla takımım SAS elendi. Clippers'ı da beğeniyordum her mevkide üst düzey oyunculara sahipler ama SAS biraz daha kompakt bir takımdı, elemeleri takdire şayan. Şimdiki seriler bizlere daha keyifli maçlar izletecek. Eşleşmeler çok güzel oldu. :)