2015-2016 Galatasaray Kadın Voleybol Takımı

Cursty Jackson Galatasaray'da! Bayan Voleybol Takımımız ABD'li orta oyuncu Cursty Jackson ile anlaştı. Welcome to Galatasaray

nasıl bir oyuncu bilgisi olan var mı?

bu forumda voleybol takip eden çok kişi yok sanırım :)
Takip etmemek değilde, daha öncede defalarca burda yazdığım gibi her yıl 4. lüğe oynayan Galatasaray Voleybol şubesini takip etmekten ben yoruldum, büyük ihtimal herkes yorulmuştur, son 5 yılda 4 kez Cev Şampiyonlar ligini Türk takımları almış biz hâlâ 4.lüğe oynayan kadrolar kuralım, takip etmeye değmez!!!

Takip etmemek değilde, daha öncede defalarca burda yazdığım gibi her yıl 4. lüğe oynayan Galatasaray Voleybol şubesini takip etmekten ben yoruldum, büyük ihtimal herkes yorulmuştur, son 5 yılda 4 kez Cev Şampiyonlar ligini Türk takımları almış biz hâlâ 4.lüğe oynayan kadrolar kuralım, takip etmeye değmez!!!
Ama bizim icin esas olan kriter basari mi? Renklere olan sevda degil mi? Bende isterim elbet sampiyonluga oynayalim ama misal gecen sene asli kalaci izlemek keyif verdi bana hani esas olan renklerdir basari degil bence..

Ama bizim icin esas olan kriter basari mi? Renklere olan sevda degil mi? Bende isterim elbet sampiyonluga oynayalim ama misal gecen sene asli kalaci izlemek keyif verdi bana hani esas olan renklerdir basari degil bence..
Kusura bakmayın ama Galatasaray Spor Kulübü'dür. Her branşta da amacı şampiyonluk olmalıdır. Voleybol Şubesi gibi her yıl hedef 4.lük olmamalıdır. Ben 10 yıldır bayanlarda Fb'nin, Vakıfbank'ın ve Eczacının erkeklerde Arkas'ın, Halkbank'ı,n İ.B.B'nin, vs başarılarını izlemekten ben bıktım siz bıkmadıysanız sizin sorununuz bence, 10 yıldır izliyorum ama yeter gerçekten bugüne kadar hiç branşta kapatın demedim ama böyle olacaksa kapatsınlar....

Cursty Jackson devam eden World Grandprix'de USA milli takım kadrosundaymış. Orta oyuncu pozisyonunda oynuyor. Ama oyuncu ile ilgili detaylı bilgi bulamadım. Gerçi her halukarda ligde dördüncülüğe oynayacak bir takım olacağız.

Kulübümüz, 2015-2016 sezonu A Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörlüğü görevi için, geçtiğimiz üç sezon boyunca takımımızın Yardımcı Antrenörlüğü görevini üstlenmiş olan Ataman Güneyligil ile sözleşme imzalamış bulunmaktadır.

Baş Antrenör Ataman Güneyligil'in imza töreni düzenlenecek basın toplantısı eşliğinde, sezon başlamadan önce, daha sonra açıklanacak bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Sayın Güneyligil’i kulübümüz çatısı altındaki yeni görevi için tebrik eder, başarılar dileriz.

Agamezzz ne oyuncu bee :)) cok iyi takim olmusuz alt yapidan gelen oyuncular da var ben agamez disindaki diger pasör caprazini pek begenmedim ama sevdim takimi. Simdiye kadar nasil mac kazanamamisiz sasirdim vallahi..

Bugün oynanan maçta Eczacıbaşı'nı 3-1 yendik ve 9. maçımızda 8. galibiyetimizi aldık. Hem de en skorer oyuncumuz Centoni yokken... :)

Galatasaray'dan, Eczacıbaşı Vitra puan yok: 3-1

Bayanlar Voleybol 1. Ligi karşılaşmasında Galatasaray, Avrupa ve Dünya Şampiyonunu devirdi.

galatasaraydan-eczacibasi-vitra-puan-yok-3-1.jpg

2015-2016 Voleybol Sezonu Bayanlar 1. Lig 1. Etap 9. Hafta karşılaşmasında yerli antrenör Ataman Güneyligil yönetimindeki Galatasaray, ezeli rakibi ve haftanın derbi karşılaşmasında yabancı antrenörlü Avrupa ve Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Vitra'yı çıkarttığı başarılı maç sonucunda 3-1 mağlup etti. Dokuz maçta 8 galibiyet ve tek mağlubiyeti Vakıfbank'tan alan Cim-Bom 20 puanla lider Vakıfbank, ikinci Fenerbahçe'nin ardından üçüncü sırada yerini korudu. Eczacıbaşı ise 5 galibiyete karşılık 4. kez mağlubiyet ile tanıştı.

CİM-BOM İYİ BAŞLADIĞI SETE RAKİBİNE ARMAĞAN ETTİ..

Lig sıralamasında 3. sırada yer alan Galatasaray ile 4. sıradaki Eczacıbaşı Vitra taraftarlarının izlediği karşılaşmaya iyi başlayan ev sahibi Galatasaray olmasına rağmen setin sonunu getiremeyince seti alan konuk takım Eczacıbaşı oldu. Galatasaray üst, üste aldığı sayılarla ilk teknik molayı 8-4 önde geçti. Eczacıbaşı maçı bırakmadı. Boskovic ve Büşra'nın takımlarına kazandırdıkları sayılarla rakibini 15-15'de yakaladı. İkinci teknik molayı da 16-15 önde tamamladı. Nerman'ın yerine Neslihanı oyuna alan Eczacıbaşı, 20-20'ye kadar berabelik sonrası 22-20 öne geçti. Seti de 25-23 aldı.

SARI-KIRMIZILILAR BERABERLİĞİ SAĞLADI. MAÇ İÇİN DE UMUTLANDI...

İlk sete iyi başlayıp kaybeden Galatasaray aynı şekilde ikinci sete de iyi başladı. Üst üste aldığı sayılarla skoru 7-3 yaptı. İlk teknik molaya da 8-5 önde girdi. Sonraki sürelerde de takım halinde iyi bir oyun ortaya koyan Cim-Bom ikinci teknik molayaı da 16-10 önde tamamladı. Bloktan 3 ve servisten de 2 sayı kazanan Sarı-Kırmızılılar Leys ve Gülden'in de takımlarına kazandırdıkları sayılarla seti de 25-17 farklı aldı. Skorda da 1-1 beraberliği yakaladı. Maç için de umutlandı.

İKİNCİ SETİ DE ALAN CİM-COM ÖNE GEÇTİ...

Yerli Antrenör Ataman Güneyligil yönetimindeki Cim-Bom ile Eczacıbaşı karşılaşmasının üçüncü seti karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle başladı. Eczacıbaşı 5-4 ve 6-5 öne geçmesine rağmen 6-6'da beraberliği sağladı. İlk teknik molayı da 8-6 önde bitirdi. Eczacıbaşı skor 10-10'da beraberliği yakaladı. Leys'in smaçlarıyla ikinci teknik molayı da 16-13 önd kapadı Eczacıbaşı Neslihan, Fürst, Nilay ve Hande'yi de ara, ara oyuna alarak seti almaya çalıştıysa da, Galatasaray skoru 21-16 lehine çevirdi. Seti de 25-19 aldı. 2-1 öne geçti.

TARAFTARI MAHÇUP ETMEYEN GALATASARAY MAÇI DA KAZANDI...

Galatasaraylı taraftarların maç sonuna kadar takımlarını dsteklerken ara, ara da NTV, Burcu dışarı sloganların atıldığı karşılaşmanın 4. seti üçüncü setin başlarında olduğu gibi büyük bir çekişme ile başladı. Beraberliklerle süren setin teknik molalarını Cim-Bom 8-7 ve 16-15 önde geçti.Sonraki sürelerde de takım halinde harika bir oyun çıkartan Galatasaray bu seti de 25-18 maçı da 3-1 kazandı. Yerli antrenörün fendi hem yabancı antrenörü, hem de Avrupa ve Dünya Şampiyonu'nu da yenmiş oldu.

GALATASARAY- ECZACIBAŞI VİTRA: 3-1
SALON: Burhan Felek- Ataşehir Metro Enerji
HAKEMLER: Erdal akıncı- Tayfun Şener
GALATASARAY: Gamze (6), Leys (17), Aslı (10), Ezgi (2), Güldeniz (18), Jackson (11), Nihan (L), Nur Sevil (9), Su (-)
ECZACIBAŞI VİTRA: Larson (14), Büşra (9), Boskovic (14), Neriman (4), Ceylan (5), Kreklow (-), Gülden (L), Dilara (L), Neslihan (9), Fürst (2), Nilay (-), Hande (2)
SETLER: 22-25, 25-17, 25-19, 25-18
SÜRE: 98 Dk. (24, 22, 28, 24)
SAYI: 97-79
RAKİP TAKIM HATASI:24-20
SERVİS: 96-80
SERVİSTEN SAYI: 7-4
HATALI SERVİS: 14-9
MANŞET: 71-82
HATALI MANŞET: 4-7
HÜCUM: 110-119
HÜCUMDAN SAYI: 55-48
BLOKTAN SAYI: 11-7

TAYYAR SÜMEN/Voleybolx

Maçın sonuna yetiştim kızların sevinci görülmeye değerdi. Bu sene çok fazla voleybol takip edemiyorum. Üniversite bitirme senem olması sebebiyle ama çok iyi gidiyoruz. Ben gamzeden hiç umutlu değildim antrenör değişikliği yaramış olabilir bi bakmak lazım. Nursevil de bence pasör çaprazı oynasın artık zeka dolu vuruşlar yaptı yetiştiğim yerden itibaren.. bravo kızlar helal olsun. Fenere de koyarsak nasıl mutlu olacam :D

Bugün de deplasman da Halkbankasını 3-0 geçti kızlar 10 maç da 9 galibiyet oldu. Nazar değmesin çok iyi oynuyorlar. 13 Aralık Pazar günü ev sahibi olarak fb ile maçımız var. Burhan Felek de benim evim yakın olduğu için genel de gidiyorum kızları izlemeye, fb maçında salondayım. Destek vermek lazım şubeye. Bu arada Burhan felek de file arkasında amatör şube aşağı sağlam bir tayfa var sayıları az fakat sesleri çok :) Boys of Hell Anadolu Yakası ;)