2015-2016 Eurocup Şampiyonu Galatasaray!

Sanki on defa Eurocup şampiyonu olmuşuz da Euroleague'de olmadığımız sezon boşverelim Eurocup'u demek hiç realist bir yaklaşım değil. Tabii ki Galatasaray markası her yıl basketbolun şampiyonlar ligi olan Euroleague'de olmalı, tabii ki rüşvet yediren Daçka Doğuş değil, Galatasaray EL'de yer almalı. Ancak, Eurocup'ta Galatasaray varsa, o kupayı kazanması da şarttır. Eurocup'u kazanmak Galatasaray için gerçekçi bir hedeftir ve önemli bir başarı olacaktır. Umarım taraftar bu yolda en az Euroleague'e gösterdiği ilgiyi gösterir.

Eurocup'la vakit kaybetmeyelim. Geri çevirelim. Ligde herkesi eze eze şampiyon olalım kâfi.

Biraz sakin olalım eğer daveti reddedersek bu sefer seneye EL'e gitmeyi hak etsek bile gıcıklığına almayabilirlerde zaten hak etmediği halde Daçka'yı para karşılığı aldılar düşün yani,biz gidelim Eurocup'a olabilirsek ALLAH'ın izniyle şampiyon olalım EL'e statü gereği mecburen alırlar yani hem Lig'te başarılı olmaya

çalışarak hemde EC'ta şampiyonluğu hedefleyerek EL'e doğrudan katılımı hak etmiş oluruz iki yönlü olarak böylesi daha mantıklı olur...

Torbalar belli olmuş Doğu konferansında Kazan ve BJK ile birikte seri basıyız.BJKnin seri başı olmasına şaşırdım.

pgd5Qa.jpg

Alba, Valencia,Gran Canaria, Bilbao Basket, Unics, Nizhny en tehlikeli takımlar.
Tabi Euroleague'den gelecek takımları saymadım.
Iyi bir kadro yapısı ve sorunsuz ödemeler ile sakatlıksız bir sezonda şampiyonluk ve kupa hiçte zor değil.

Galatasaray'ın Eurocup F grubundaki rakipleri Nizhny , Krasny , Hapoel Jerusalem , AEK ve Neptunas oldu. Allah Ergin ataman şansı versin :)

F GRUBU: Galatasaray, Nizhny, Krasny, Hapoel Jerusalem, AEK, Neptunas

AEK bu yıl önemli transferler mi yaptı bilmiyorum ama yayında abartıldığı kadar iyi takım değiller son yıllarda.3 yunan takımının en kötü dereceyle bitireniydi geçen sene. Nizhny en önemli oyuncularını kaybetti.Krasny'i geçen sene Banvit'e karşı izledik.Zorlanılacak takım değiller.Hapoel ve Neptunas'ı istemezdim ama kadromuz belli olmasa da eldeki bütçe ve Ergin ATAMAN faktörüyle 1 yada 2 çıkarız bu gruptan.F grubu açıkara en zor grupmuş güldürmeyin beni:)

Geçen sene ki Eurolague'in en kolay torbasını çekmiştik bu sefer zor bir kura çektik..3 grup arasından en zoru..
2 Rus- 1 İsrail-1 Yunan deplasmanı var..

Hapoel Jerusalem ve AEK deplasmanları tribünler ve özellikle OAKA'nın etkisiyle keyif verir.Sonuçlara fazla takılmıyorum.Bu kupayı kazanabilmenin yolu evrenden bilfiil doğru mesajları almaktan geçiyor.Ligde normal sezondan Eurocup için kaybettiğimiz her an zarar benim gözümde.

Güçlü takımlar dı. Önemli oyuncularını kaybettiler sanırım. Yine de kolay olmayacak.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Novgorod macina Moskovadan gidecegiz. ve volgograd deplasmani dahil. Yaz kis camur - 30 demeden Ergin hocamizin askerleri olarak gerekirse Kutuplara bile cikmaya haziriz. Kendisi ve oyuncular Rusyada yalniz asla olmayacaktir. Eurocup'ta zafere giden yollarda her zaman en buyuk destekcileri olacagiz. Dacka'nin ve Kaf kaf'in euroleague'de 0 cekip ilk ve son kez oynayacaklari Euroleague'de, bu sene edecegimiz basarilar sayesinde seneye asil olan yerimize geri donecegiz.

Ergin hocamizin varligi en buyuk guvencemiz.

Fikstür değişiklik olmazsa bu şekilde olacak

AEK - GALATASARAY
GALATASARAY - Neptunas Klaipeda
GALATASARAY - Nizhny Novgorod
Krasny Oktyabr Volgograd - GALATASARAY
GALATASARAY - Hapoel Jerusalem
GALATASARAY - AEK
Neptunas- GALATASARAY
Nizhny Novgorod - GALATASARAY
GALATASARAY - Krasny Oktyabr Volgograd
Hapoel Jerusalem - GALATASARAY

Bu çok zor olan grupta belki de sıralamayı belirleyecek son 4 maçın 3'ünün deplasmanda olacak olması dezavantaj.

Gruptan 1. 2. cikmak onemli mi yoksa euroleague gibi fark etmiyor mu?

Simdi buradan 4 lu gruba dusecegiz ordan top 16 dan itibaren cift mac usulu eleme dimi?

Eurolagueden gelen takimlar top 16 dan itibaren mi katiliyor?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gruptan 1. 2. cikmak onemli mi yoksa euroleague gibi fark etmiyor mu?

Simdi buradan 4 lu gruba dusecegiz ordan top 16 dan itibaren cift mac usulu eleme dimi?

Eurolagueden gelen takimlar top 16 dan itibaren mi katiliyor?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

1.yada 2.çıkmak önemli çünkü son 32 turunda gelecek 1 euroleague takımının üzerine 1 yada 2 grubu ilk 2 sırada bitiren takım gelmesin.Derecene göre düşeceğin grubun kalibresi belli oluyor.Ardından ilk 2'ye girenler son 16 turundan itibaren çift maç eleme usulü karşılaşacak.Yakında bu yılki format çizelgesi açıklandığına kaçıncı olursak hangi gruba düşer nasıl bir yol izleriz onun simülasyonunu bile yaparız.