Gsbasket İftar Organizasyonu! (7 Temmuz Salı - Hasköy Lale Lokantası)

Abdi İpekçi iletişim kültürümüzün orta yerinde durmakla,birlikte vakit geçirmekten en çok keyif aldığımız yer olmakla birlikte Galatasaray'ı ve Galatasaray basketbolunu zihninde yaşatan;bir bellek oluşturan insanlar için takdir edersiniz ki sezonlar ve salonlar yeterli olmuyor. :) Geçtiğimiz yıllarda muhtelif piknik ve iftar organizasyonları düzenlemiştik.Piknik için yaz takvimi son yıllarda pek elverişli olmamakla birlikte iftar buluşması Eylül ve yeni sezon öncesinde geride bıraktığımız sezonun masaya yatırılması adına biçilmiş kaftan diyebiliriz.Kadın basketbol şampiyonluğumuzun kutlanması,erkek basketbol takımımızın zorlu şartlardan beslenen unutulmaz galibiyetlerinin zihinlerde tazelenmesi ve forum anılarının yad edilmesi adına 7 Temmuz Salı akşamı Hasköy Lale Lokantası'nda buluşuyoruz.
Şunu belirtmekte fayda görüyorum ki forum üyeleriyle yüz yüze tanışmak adına hiçbir zaman geç değil.İnsan profilinin naifliği bir yana yıllar yılı forumda birbiriyle en kanlı bıçaklı olan insanların buluşmasıyla ortaya en uzun soluklu dostluklar çıktı. :) Bu açıdan yabancılık çekerim korkusuna yenik düşülmemesini özellikle rica ediyoruz.
Başlığın altında katılımcı listesinin Cuma akşamına kadar netleşmesinin,bu çerçevede Lale Lokantası'na yaklaşık bir sayı verilmesinin organizasyonun sağlığı açısından belirleyici olduğunu vurguluyor ve şimdilik noktalıyorum. :)

7 Temmuz Salı Akşamı Hasköy Lale Lokantasında düzenleyeceğimiz iftara katılacak olan arkadaşlar bu başlık altında belirtsinler.

Ya da GSBasket adminlerinden herhangi biri ile irtibat kursunlar.

Lokantaya bir rakam bildirip ona göre rezervasyon yaptıracağız.

Maalesef İstanbul'da olmadığım için gelemiyorum artık iftarı yaptıktan sonra fotoğrafı atarsınız :) Forumda İstanbul dolaylarında oturan arkadaşlar neredeler ? Bu ve benzeri organizasyonlar daha coşkulu olmalı sanki.

Öncelikle iftar organizasyonunu düşünenlere, uygulamaya koyanlara ve gelen yaklaşık 20 kişiye teşekkür ediyorum. Keşke aramızda olsaydı dediklerimiz kadar, görmekten çok mutlu olduğumuz kişilerin de olması gecenin değeriydi.

Organizasyona katılan kişilerle maçlarda görüşüp yeterince sohbet edememek en büyük eksiklik olarak göze çarpıyordu. Dün akşam bu eksikliğin de giderildiği bir ortam vardı Lale´de. Biraz basketbol, biraz voleybol, tadında futbolun konuşulduğu bir ortam oluştu. Ama asıl önemli olan, klavye başında birbirini ezmeye çalışan kişilerin ortamda işi geyiğe vurması, her zaman üzerinde durduğumuz yüzyüze iletişimin önemini bir kez daha hatırlattı bizlere.

Kişisel teşekkürüme gelecek olursam; iftar öncesi -zamanın elverdiği ölçüde- Heybeli´de bana özel ada organizasyonu ayarlayan Onur´a, iftar sonrası İstanbul trafiği çilesini minimuma indiren Sami´ye ve firma terminalini bulma aşamasında ufak bir şehir turu attıran Savaş Abi´ye ayrıca teşekkür ederim.

Not: Gecenin sosyal medyayı sallayan mesajını -bir çorbaya 50 TL ödedim!- atan arkadaşımıza; Bir fabrikada üretimin temel kaynağı olan makinelerden biri bozulmuş, fabrikanın mühendisleri seferber olmasına rağmen sorunu çözememiş. Fabrika Müdürü´ne bu makineyi tamir edebilecek tek usta var demişler, müdür ustanın hemen çağrılmasını istemiş. Usta gelmiş, makineye çekiçle bir kere vurmuş, makine çalışmaya başlamış. Müdür, ustaya faturayı muhasebeye göndermesini istemiş. Ustanın kestiği 1000 $ faturayı gören müdür, ustayı arayarak bir kere çekiçle vurması karşılığında istenen 1.000 $´ı çok bulduğunu belirtip detaylı fatura göndermesini istemiş. Usta detaylı faturayı göndermiş:
Çekiçle vurma bedeli 1 $
Çekici nereye vuracağını bilme bedeli 999$

Genç arkadaşımıza detaylı hesabı ben göndereyim:
Çorba: 5 TL
Masadaki sohbetin bir parçası olma, keyifli anlara tanıklık etme bedeli 45 TL

Katılanlara afiyet olsun. Allah kabul etsin. :) Kulübün içinde bulunduğu mevcut ortamda, spordan konuşup keyif alabilen renkdaşlara da ayrıca tebrikler. :) Fotoğraf ekleyebilirseniz güzel olur. :)

Bildiğim kadarıyla fotoğraf çeken olmadı Bora, habersiz çekilenler olduysa bilemiyorum.

Aslında haklısın, o güne ait toplu bir fotoğrafın güzel bir hatırası olurdu.

Babanın haberi vardı Aryacım hatta gelicem diye söz de vermişti ama klasik satışını yaptı her zamanki gibi.