#30 Caleb Green

Hastası oldum resmen Green'in artık. Nasıl bir 4 numara hasreti içerisindeymişiz, maşallah maşallah. Rakip sahaya hangi ara koştuğunu biz anlayamıyoruz tribünden ama Allah'tan kaptan anlıyor hemen :)

Hızlı tempoda etkili, savunmada geri adım atmıyor vs. vs. Hepsini geçiyorum bu adamın saha görüşüne hasta oldum. Her maç 3 asist yapıyordur ortalama ki asiste dünüşmeyen de bir çok pası oluyor.

Şutları girmeyince bile asist yapıyor, içeri penetre ederek uygun adama çıkarıyor. Tempo arttıkça verimi de artıyor, ama en kötü hali bile yanında skorer oyuncu varsa gayet artı yönde.

En sevdiğim yönü kazanma arzusu, kaybetmeye kesinlikle tahammülü olmaması. Birkaç maç özellikle dikkat ettim. Mesela oyun duruyor. Rakip o arada topu bizim potaya atıyor, oyun durduğu için herkes duruyor fakat Caleb oyunun durduğu anda bile zıplayıp o topu blokluyor, çembere girmesine izin vermiyor. Böyle harika bir yapısı var. Çok seviyorum o yüzden.

Bu arada Caleb'in en kötü halini, Erceg'in en iyi haline tercih ederim!

Düşük seviyelerin oyuncusu Green. Eurocup oyuncusu , iki sezon önce de eurocupta önemli işler yaptı sonrasında euroligde malagada yokları oynadı şimdi de sezona güzel başladı ama tempo yüksekken iş yapabilen açık alan oyuncusu düşük tempoda set oyununda etkisi çok düşüyor. Futbolda geniş alan seven anadolu topçusu gibi iş sete kaldığında sıradanlaşıyor hele bir de şutları girmezse. Kazandığı para nispetinde iyi iş çıakrtıyor diyebliriz ama çok iyi oyuncu gibi sözler bana abartılı geliyor. Önemli takımlarda süre bulabilecek bir adam değil Micov Lasme ayarında bir adam değil bana göre.

Ercegden sonra savaşan bir oyuncu izlemek hepimizi büyülüyor ama ataman basketbolunda dört numaralar çok kıymetlidir. Hem oyunu açma-yönlendirme hem de scor anlamında. Greenin asist-ribaund kısmında her zaman bir ortalaması var lakin şutu girmeyince hem ritim kaybediyor hem de zarar veriyor. Şutu girmediği zamanlarda tempo yapıp havaya sokmak lazım adamı iki fast-break sayısı atarsa kendine gelir :D

Yine de seneye euroleague seviyesinde bir takım olacaksak daha iyi bir 4 numara lazım bence.

Green nin formu gerçekten düşündürücü. Giderek hucum yönünde kötüye gidiyor ve Ergin hoca için çok önemli olan 4 numaranın skor yükü diğer oyuncular tarafından karşlanıyor. Bu ne zamana kadar böyle gidecek tabi orası muamma.

Green'in hücum veriminin azalmasının nedeni 3-4 maçtır hücumlarda sete dönmemiz biraz da. Bu noktada Erceg performansı vermesi kolay değil çünkü Erceg kadar keskin bir şutör değil.

Ama kötü de şut atsa mücadelesi ve savunmadaki hırsı hep iyi. Hele ribaundlarda.

27 sayi, 4 ribaund, 6 asist mac istatistikleri. Sayi-Savunma-Ribaund-Asist. Bir uzun icin harika ozellikleri barindiriyor. Daha once yazmistim topla arasi iyi, sete set oyunda potaya giderek sayi bulabilir diye. Bugun gorduk boylede etkili olabiliyor. Hem sete sette daha verimli hemde oyun icin de daha aktif olabiliyor.

Mucadele eden savasan oyunculara her takimin ihtiyaci vardir.Caleb bunlari yapmasiyla beraber cokta skorer bir oyuncu.Cok degerli bizim icin.