#13 Stephane Lasme

O paraya çok bozuldum bende.
Ama fazlasını da hak ediyor.
O nasıl bir savunmadır.
Babam fanatik fenerlidir, kim bu adam dedi.
Helal olsun, cidden helal olsun.

Boyali alan bitiriciligi super. Pick&roll den sonra cok ustaca devrilip sayi ile bitiriyor hucumu. Hep potaya yakun oynuyor, uste box yapip hemen pota altinda bitiyor. Tecrubesi ile her seferinde bos kaliyor. Drive eden biri oldugunda o da trailer olarak hemen yaninda potaya ilerliyor. Cok sayi bulur bizde en az 13-15 sayi ortalamasi tuturur. Standart bir seviye de 10 uzerinden 7 ile oynuyor. Nadirdir 4 veya 9 luk oynadigi. Takimi surukler ve insiyatif kullanir. Taraftari sadece bu kadar bekletmesi ve oyalamasi biraz sinirlendirdi. Galatasaray olmadi Pana olmadi tekrar Galatasaray denmesi biraz hevesimizi kirdi. Sonuc olarak gerekli ve saglam transfer.

Ben fikrimi belirtmistim ve hakli cikmanin gururunu yasiyorum su Fener maci ile. Darisi yil sonundaki hem Eurocup finaline hem de Turkiye ligi finali son macina. 2 sinde de kupa ile sahadan cikmak dileyi ile.

Kendisini tarihin de etkisiyle yeterince kullanamadığımız halde derbinin odak noktasına yerleşti.Efes sonrası Abdi İpekçi'nin doğru haline merhaba demesinin payı yadsınamaz,tüm benliğiyle sahadaydı. :)
Maçtan sonra kendisiyle omuz omuza çarpışan ve soyunma odasına giderken sağlıklı yürüyemeyen -yanılmıyorsam- kulüp doktorumuz da medeni cesaretiyle unutulmaz bir an yarattı.

Ne Udoh dinledi ne Vesely. İki potada da hep olması gereken yerdeydi. Yaptığı savunma Sancho'yu anımsattı bana. O kadar etkiliydi yani.

Muazzam , harika ... Lasme dün rakibin en temel hücum düzenine iki el ateş etti ve tamamen onları farklı bir yola itti. Savunma yapmanın sadece atlayıp zıplamak olmadığını bu meziyetlerin pozisyon bilgisi ile buluştuğunda çok etkili bir silah olduğunu gösterdi bizlere. Dün rakip ikili oyunlarında kısa ( Sloukas ) ve uzun ( Udoh ) arasındaki mesafeyi ve zamanlamayı öyle güzel ayarladı ki ne kısa uzunu veya çemberi görebildi ne de uzun pası. Ders niteliğinde okutulmalı , izletilmeli. Şöyle ifade edeyim rakip Vesely - Udoh ile oynarken aslında çok fazla hücum opsiyonu yok ; ya transition offense yapacaklar ya da kısaların ikili oyunları kullanarak potaya atak etmesini bekleyecekler. İşte Lasme kurşunu ikili oyunlara doğru sıktı ve rakibi düzen dışı birebirlere zorladı. Bjelica ve Goudelock'u olmayan F:Ülker bu yüzden 17 sayı fark yedi.

FEEL THE MAGIC IN THE AIR ! ! !

Muazzam ve hatasız oynuyor. Her maç mükemmele yakın bir performansı var. Hem savunmada hem de hucumda bu denli oynayabilmesi çok ayrı bir özellik. Takimimizin savaşçı ruhuna tam uydu. Orta mesafe şutları ise muhteşem.
Maşallah diyelim. Allah sakatlik vermesin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lasmenin boynu biraz kısa gibi. Sanki daha orantılı bir boyunla 2.07 boyunda sayılabilirmiş. Sanki pivota göre kısa gözüküyor, ama kalıbı 5 numara için zayıf. Ama yine de özverisine ve yay içinden isabetli şutlarına ve bloklarına hayranım. Tam anlamıyla bir takım oyuncusu.

Lasmenin boynu biraz kısa gibi. Sanki daha orantılı bir boyunla 2.07 boyunda sayılabilirmiş. Sanki pivota göre kısa gözüküyor, ama kalıbı 5 numara için zayıf. Ama yine de özverisine ve yay içinden isabetli şutlarına ve bloklarına hayranım. Tam anlamıyla bir takım oyuncusu.

Omuzun üstündeki uzunluk ne avantajı getirecek Lasme´ye, sadece görüş mesafesi yükselebilir.

Bu aslanı da atlamayalım..Sezon başından beri sakatlanmadan, hastalanmadan, tavır yapmadan, her tip uzuna karşı, 3 günde bir 30 dakika savaşıyor....Nazar değmesin..Onun yokluğu başkasına benzemez, takım savuması tamamen çöker...

Lasme iyi adam iyi bir 4,5 numara. Bizim bütçemizi düşününce biaz lüks kaçtı denilebilir ama faydasız etkisiz denemez. Ben gayret ve istikrarını beğeniyorum euroligde bile pek çok üst düzey takımda 15-20 dakika süre bulabilecek bir adam Lasme.

Takımda doğru düzgün oyun kurucu yokken bu adamı eleştiremem ben. İzlediğim maçlarda da elinden gelenin en iyisini yaptığını görüyorum. Arada sırada bocalasa da katkı vermediğini söylemek inandırıcı olmaz.