2015-2016 Galatasaray Futbol Takımı

Hazırlık maçı ama sıradan bir hazırlık maçı değil. Kazansan Real Madrid gibi dünya devi takımın sahasında kupa kaldırmış olacaksın, prestij kazanacaksın. Bunu da Sneijder ve Podolski ile yapabilirsin ancak. Tam takım iyi oynamaya da başlamışken son 15 dk Olcan'ı, Bilal'i denemesen geberir misin Hamza? Sneijder ile Podolski'yi çıkardın da ne oldu yani? Aman beyinsiz Umut'a, Selçuk'a falan dokunma hiç.. Sabri'yi kenarda unutsan ölürsün.

Şu hazırlık maçı gösterdiki Carole ve Jose gibi genç isimler bulunabiliyor. Özellikle Caroleu çok beğendim sol bekte iyiydi savunmaya geçti çok önemli müdahaleler yaptı gerçekten iyi transfer . Jose ise nedense Hamite benzettiğim bir isim ön liberoda koşan topa basabilen pas aldığında kafasını kaldırıp adam arayan biri Melonun bir yıl rotasyonu olup gelecek yıl oraya monte edilebilir bir isim .

Takım resmen SABRİ SAĞ BEK DEĞİL diye bağırıyor Hamza hocanın bunu gördüğünü ama yönetim baskısıyla oynattığını düşünüyorum kaç yılını furbola vermiş bir ismin bir kanattan bu kadar gol yenilip hala o beki oynatmasına anlam veremiyorum sağ bek almayacaklarsa 5 6 maç Tarık o bölgede denensin çocuğun özgüveni gelsin Sabriden bin kaç iyi olduğuna şahit olacaksınız ama adamda haklı bu kadar kötü bir isim her maç 11 de çıkınca o kadar çalışmana rağmen hocan adaletli değilse! sen de oynamak istemiyosun .

Takıma acilen Carole, Jose gibi genç kaliteli Sağ bek ve forvet alınmalı belli ki maliyetli oyuncu almayacağız en azından lütfen genç maliyeti düşük kaliteli isimleri alın. Scout ekibinin önerdiği kaç ismi kaale bile almadı hamza hoca Caroleden sonra biraz olsun aklı başına gelmiştir sanırım . Tarihin en iyi kadrosunu kuran ezeli rakibin var karşında en azından eksiklerini kapat taraftarı arkana al bu sezon yoksa hem yönetim hem hamza hoca ikinci yarıyı göremez kesinlikle.

Dün takım resmek ışıl ışıl parladı. Öyle parladı ki karanlıkta kalan yerleri de ap açık ortaya çıktı.

Bir kere takım hazırlık kampında iyi çalışmış bu belli. Hocanın da dediği gibi zaman ilerledikçe form grafikleri artacak. Wesley ve özellikle Podolski fizik olarak her geçen gün iyiye gidiyorlar. Fizikleri güçlendikçe oyunları güzelleşiyor.

Tarık; geçen seneye göre çok daha iyi bursı kesin ama Sabri ve kendisi ile sezon geçmez.
Hakan Balta; bildiğimiz gibi. Adam safi yarar.
Koray; ben çok beğendim. Kritik müdaheleleri oldu. Bu çocuk oynamalı. Eğer stoper transferi olacaksa kiralık gönderilmeli.
Emre Çolak; keşke hep böyle basit oynasan. Basit oynaıkça kendisi büyüyecek ama farkında değil.
Selçuk; Sivas maçı ve bu maç çok iyi oynadı. Sezona en iyi giriş yapan oyuncumuz tartışmasız.

Carole ve rodriugez içinse sadece nazar değmesin diyorum. 41 kere maşallah.

Maçı izlemedim ama yorumlara bakılırsa umut verici. Tabi umarım rakip Real Madrid diye böyle oynamamışızdır. Her maça yayalım bu bahsettiğiniz kaliteli oyunu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gayet relax oynayan bir Madrid, kendini göstermek isteyen ama ligde aynı konsantrasyonu göstermeyen bizim bazı oyuncular ve bunların sonucu ortaya çıkan futbol.

Bu takımdan cacık olmaz kimse kusura bakmasın. Geçen sene de kötü oynayıp şampiyon olduk ama geçen sene yine takımı sırtlayan belli oyuncular vardı ve şimdi bu oyuncular hep sıkıntılı. Muslera kötü başladı, Burak ve Sneijder konusunda sıkıntı var, Melo herkesin malumu. Takımın iskeletini oluşturan bu dörtlünün dördünde de sıkıntı olunca bir şeyler elde edebilmemiz çok zor. Yine rakiplerin puan kayıplarına muhtaç olacağımız bir sezon olacak ama bu sefer yedirmezler. Yiyemeyiz. Kötü bir sezon bizi bekliyor. Takviye gelmezse ki gelmez...

İnter maçını 1-0 kazandık ya o galibiyet çok kötü oldu aslında, Nice yenilgisinden sonra o maçıda kaybetseydik anında takviye gelirdi ama üstü örtüldü bakın şimdi ne hale geldi takım.
Ben üzülmüyorum hatta seviniyorum bile daha da beter olalım içimizde komisyoncular at kafaları şikeyi konuşamayanlar defolsun...

Yıllardır takıma katkı vermemiş ama buranın çocuğuyum sözleriyle trilyonlar götürmüş reis lakaplı Sabri efendi'ye 1.8 Milyon Euro ( 5 trilyon)
garanti para verildi adamın tripleri bıktırdı zaten hiç top oynamıyor ortalar dağa taşa ama salaklık bizim ergen taraftarlarda hala adamı görüp imza alan var. Sabri diyor ya beni eleştirenler yolda görse dizleri titrer ulan seni görsem ağzını burnunu eline veririm.

Galatasaray çok aciz bir durumdadır...
Şike kelimesini ağzına alamayan bir başkan, hükümete biat eden eski yeni yöneticiler başka Albayrak. Vizyonu olmayan bir Hoca. Yönetimden izinsiz tuvalete gidemeyen bir ultrAslan kısaca 4 koldan sarıldık.

Kaybedilen alt tarafı bir maç toparlanırız ama takıma hocaya başkana inanç kalmadı. Taraftarın umutsuzluğu bu yüzden.

Çok mu zordu ? Bilal'e 600 Bin Euro, Jem'e 300 Bin Euro vereceğine 2 verip Mbia'yı alsan ?
Çok mu zordu ? Bursanın 1.6 Milyon verip aldığı Dzusdsak'ı alıp kanat oynatmak ?
Çok mu zordu ? Sabri'ye 1.8 Milyon Euro vereceğine Maxi Pereira'ya 2 verip almak ?
Çok mu zordu ? Umut'u gönderip gelecek vaadeden bir genç forvet almak ?

Bu Galatasaray Yönetimi benim gözümde biat ettiği gün bitti. Şikeyi aklayan Yıldırım Demirören'e destek verildi. Şike konusu ağza alınamadı. Verilen sözler tutulmadı.
Taraftar olarak çoğu şeyi hakettik. Yarsuvat denen at kafası Şike kumpas dedi TT Arena'da en ufak protesto oldu mu ? O stadı onun başına yıkmalıydık.

GS'yi bu hale sokan adamlara sessiz kalalım protesto etmeyelim aman kırılırlar devam.

İlk maç Podolski gibi bir yıldız çıktı kafa attı durumu kurtardık. Bugün sneijder çıktı 2 tane vurdu kazandık. Futbola tepki gibi oyun vardı sahada, görsellik 0, oyun akışı 0 .

Daha başarısız olmadan linç edilen bi hoca, Melo dün çok vasattı. Melonun toparlanmasıyla birlikte iyi bi takım olacağız gibi. Keşke hoca 4 3 2 1 i de bi denese de görsek, ortada Melo Selcuk Jose 3lüsünü. Oyuncu değişiklikleri yerinde ve zamanındaydı. Bi tane sonradan girip oyunu değiştirebilecek forvet-kanat tarzı oyuncu alsak şu 2 gün içerisinde...

Dün ilk yarıda Cedu sakatlanana kadar gayet iyi bir takım vardı sahada. Onun sakatlığı sonrası oyun düzeni gitti.
2. Yarıya yine iyi başladık oyunun ve topun hakimiydik ki bu sefer Firat Aydinus çıktı ortaya.
10 kisi kaldıktan sonr doğal olarak kapandik. Hoca daha erken Rodriugez hamlesi yapabilirdi ki girdikten sonra oyunu tuttuk ve Sneinder noktayı koydu.

Melo hiç hazır değil şu milli maç arası onun icin de iyi olacak.
Podolski dün kötüydü.
Carole, Cedu ve Burak'i çok beğendim oyunda kaldıkları süre içinde.
Sneijder 2 gol attı klasını gösterdi ama oyun olarak sezon başından beri ortalarda yok.

Melo-Sneijder-Podolski form tuttuğunda ve Hamza hoca Umut sevdasından vazgeçtiğinde çok güzel bir takım cikacak ortaya.

Sistem diye birşey yok takımda. Kimse ne yapacağını bilmiyor. Podolski'yi sağ açığa, Sneijder'i sola hapsedersen bu adamlardan yüksek performans beklemeye hakkın yok! En kısa zamanda işi bilen yönetim ve teknik direktöre kavuşuruz inşallah.

Farklı maç mi seyrettik anlamıyorum. "Futbol" adı verilen şu sporu bu kadar zevksiz oynayan bir takım yoktur heralde. Dribbling kültürü yok takımda, dikine gitme yeteneği olan 1 2 kişi belki, Verkaç kültürü yok, boş alana koşu yapma vs gibi şeyler zaten yok. birkaç istisna hariç geri kalan mümkün olduğunca en az enerjiyi harcayarak maçı tamamlama derdinde.