Sizce Bobby Dixon Doğru Devşirme Miydi?

Turnuva devam ederken hem hazırlık maçlarındaki oyunu hem de turnuvada çok iyi bir performas sergilediği söylenemez Dixon'un.

Bence Dixon bizim için doğru bir devşirme değildi. Çünkü bizim milli takımımızda Sinan dışında yaratıcı, organizasyon sorumluluğunu alabilecek bir oyuncu yok. Bu doğrultuda daha yaratıcı, ikili oyunlarda daha etkili bir guard daha iyi olmaz mıydı?

Bir de milli takımımız şu an bir geçiş döneminde bu takımdan zaten 3-4 sene içinde büyük bir başarı beklenmiyor. Bu takıma 32 yaşında bir isim devşirmek ne kadar mantıklı?

Benim fikrim ama BJK'deki performansına göre Nate Wolters'i devşirsek daha iyi olmaz mı ileriki seneler için? Hem ikili oyunları oynar hem de skor katkısı verebilir.

Wolters - Doğuş

Sinan - Melih - Göksenin

Cedi - Furkan K.

Ersan - Furkan A.

Enes - Ömer - Semih

Sizce Wolters bu takıma liderlik edebilir mi ya da başka biri mi tercih edilmeli?

KSK-FB finalindeki performansından sonra bence Dixon tercihi tartışılan bir tercih olmadı.Geldiğimiz noktada bence asıl konuşulması gereken beklentileri karşılayıp karşılamaması.
Bence bireysel olarak gayet verimli oynuyor.Ama ne yazık ki takım çok yetersiz.

KSK-FB finalindeki performansından sonra bence Dixon tercihi tartışılan bir tercih olmadı.Geldiğimiz noktada bence asıl konuşulması gereken beklentileri karşılayıp karşılamaması.
Bence bireysel olarak gayet verimli oynuyor.Ama ne yazık ki takım çok yetersiz.

Bireysel olarak iyi ama bize atan bir guard mı lazım attıran mı? Bir de Dixon hızlı oynayarak skor bulabiliyor. Ama bizim uzunlarımız bu hıza bazen ayak uyduramıyor. Bence takım için doğru isim değil.

Takımın elinde oyunu kurabilecek, ikili oyunlarla uzun besleyebilecek forvet yok Sinan dışında. Bu da yarı sahada bizi çok zorluyor. Ve gelecek için de bakarsak pozisyon hazırlamaktan ziyade hazırlananları bitirecek isimler yetiştiriyoruz. Furkan, Cedi, Egemen hep pozisyonu sonlandıran isimler. Bu yüzden bence daha organizatör bir isim gelecek için de bize daha faydalı olacaktır.

Bence doğru bir seçimdi bunu hackett'ın halini görünce anladım.skor konusunda beklenen katkıyı verdi kanaatimce ayrıca semihide besledi elinden geldiğince..

Bugün ekşide birinin yazdığı çok uzun ancak ülke basketbolunun gerçek halini gösteren bir yazı okudum. Biz abartıldığı kadar iyi bir takım değiliz. Bugüne kadar elde ettiği iki başarıyı ancak evinde kazanmış bir takımız. Bu sebepten biz şuna bakmalıyız neden üst düzey gittiği takımın bir numaralı yıldızı olabilecek oyuncu çıkaramıyoruz.

Bugün ekşide birinin yazdığı çok uzun ancak ülke basketbolunun gerçek halini gösteren bir yazı okudum. Biz abartıldığı kadar iyi bir takım değiliz. Bugüne kadar elde ettiği iki başarıyı ancak evinde kazanmış bir takımız. Bu sebepten biz şuna bakmalıyız neden üst düzey gittiği takımın bir numaralı yıldızı olabilecek oyuncu çıkaramıyoruz.

Sanırım bu yazıyı ben bu yazının linkini diğer başlığa (eurobasket 2015) kopyalamıştım.