Yahoo Nba Fantasy League 2015-2016

Erdal'ın süresi net olmayan çok adamı var. Takımı kaliteli ama olmadık haftalarda olmadık serileri kaybedebilir. Jennings dönene kadar birileri asist yapmalı.
Veysel'in takımı çok beğendim. Ama çok ciddi turnover ve faul sıkıntısı yaşayacaktır. Yalnız marcus Morris riskli fakat o tura güzel seçim. Kaman ise 2. haftayı göremez gibi.
Sarper'in takımı Cousins'e çok bağlı Özellikle ribaund ve blokta Cousins maksimum verim vermezse bu takım çöp olur. Geçen seneki benim takıma çok benziyor yapı olarak. Bol bol takas arayacaktır mecburen. Bİr de Mahinmi'nin süresi çok önemli.
Furkan Dillice'nin takımı skor yapabilirse bir şansı olur ama George soru işareti. Blokta da Jordan tek başına kalmış. Yalnız sağı solu belli olmaya çok adam var. Bazı haftalarda terör estirebilir. 7-2 yenerim diye başlanıp 2-7 ile geri gelinebilecek bir ekip.
Kaan Şencan'ın takımını çok beğenmedim. 1. sıra draftı için daha iyi bir takım olabilirdi bence. Batum , Chandler , Lin , brewer , Derrick Williams gibi süresi belli olmayan ve her an satabilecek olan adamları var. Ama işte Anthony davis .
Air- Sercan'ın takımı rulet masası gibi. Rose'lar Howard'lar Varejao'lar Pekovic'ler filan yerini belirler. En son böyle takım kurduğumda bütün kadromu eksiksiz bir biçimde sağlıklı hiç görmemiştim. Bir de Howard böyle sermeye devam ederse ribaund işi yaş bu takımın.
Furkan yine çaktırmadan çok iyi takım kurdu. Uzunları faul atabilen bir takım ve bundan ekkmek yiyecektir ama blokta çok zorlanır. Bu arada takım olarak muazzam saha içi yüzdeleri var. Çok guardı var ve top kaybı sıkıntı olabilir. Bİr guardını bana verirse sıkıntısı kalmaz :D
Tanju Çiçek ilginç bir takım kurdu. Yalnız skor problem olabilir. Yine de Kawhi - Gobert - Gortat - Irving çatısı onu taşıyacaktır. Alt sıra seçimlerinden mutlaka parlayanlar olacaktır. Humpries + Porter ile bence o pozisyonu çok iyi parselledi.
Mustafa abinin takımı 5 tane çocukla sezonu açacak. ROY yarışı ne kadar çetin geçerse şansı o kadar yükselir. Ama eğer Towns 10 ribaund ortalama filan yapmazsa o takım ribaundda çok geride kalır.
Kaan abinin takımı her zamanki gibi blok vuramayan , yetenekli bir takım. Yine çok iyi faul ataaklar , skor bulacaklar ve top kaybedecekler. 5-4 galibiyet ya da mağlubiyet çok görebiliriz bu sene.
Turan abinin takımı öncelikle şiir gibi faul atıyor. Ama başarı için Vucevic ve Valenciunnas çok önemli. Pota altına bulabileceği bir adet maymun ile iyi bir takım olabilir gibi. Ama gözünü seviyim şu David Lee'yi bırak abi :)
Boston Celtics takımını çok beğendim. Blok ve top kaybını halledebilirse şahane takım olur. Ama Jabari'nin ve Noah'nın sağlıklı olması şart. Aaron Gordon'dan patlama bekliyorum.
Sühan abi yine blokçu bir takım kurdu. Uzunları bence gayet iyi . Ancak şansını Wade ve Melo'nun sahada kalacağı maç sayısı belirler. Wade - Melo - Algridge'den biri bile kırılırsa o kadar top çalan ve blok yapan takım bi anda kaosa girer. Bir de Rondo - Beverley - Rubio 3lüsü ile genel yüzdeyi almak zor olabilir.
Benim takıma gelirsek , takımım çok abuk sabuk bir takım oldu. Şunu alırım bundan batırırım diyeceğim hiçbir şey yok. Herkes şutör ama kimse çok iyi değil. Herkes ribaund alıyor ama kimse çok iyi değil. Herkes atıyor ama kimse elit skorer değil. Paul var ama başka asist yapan yok. Ancak herkes top kaybedebiliyor :D

1. (5) James Harden (Hou - SG,SF)
2. (24) Serge Ibaka (OKC - PF,C)
3. (33) Al Jefferson (Cha - PF,C)
4. (52) Derrick Favors (Uta - PF,C)
5. (61) Dirk Nowitzki (Dal - PF,C)
6. (80) Michael Carter-Williams (Mil - PG)
7. (89) Elfrid Payton (Orl - PG)
8. (108) Joe Johnson (Bkn - SG,SF)
9. (117) J.R. Smith (Cle - SG,SF)
10. (136) Gerald Green (Mia - SG,SF)
11. (145) Marcus Morris (Det - SF,PF)
12. (164) Justise Winslow (Mia - SF)
13. (173) Marco Belinelli (Sac - SG,SF)
14. (192) Chris Kaman (Por - PF,C)
15. (201) Channing Frye (Orl - PF,C)

Harden'la sözleşmemizi 1 sene daha uzattık mutluyuz memnunuz. Ondan sonraki 4 seçeneği uzunlardan kullandık ama uzunlarımın hiçbiri sağlam bir ribauntçu değil bunu da Guardların ribaunt alanları ile kapatmaya çalıştık. Sonra üçlük sorunumuz çıktı ki 6 tur üst üste SG SF seçtim :) Guardlarım üçlük atamasa bile lig rekorunu kırabilecek bir kadro kurduk. Marcus benim için cidden önemli. 5 6 ribaunt katkısı verip 1 üçlük atarsa çok sağlam olur. Detroit sistemi bence tam ona göre Drummond içeri gömülecek Morris açılacak :) Ersanı da Tolliverı da alır bence. Son iki denememizi uzunlardan aldık. FA piyasasından sağlam ribauntçu asistçi bulursam yolum açık.

Bu arada Veysi benim top kaybı yapmayan kadro kurma şansım yok :)
Yakın zamanda herkesi değerlendireceğim :)

Kosun lan ibneler
1. (13) Klay Thompson (GS - SG,SF)
2. (16) John Wall (Was - PG)
3. (41) Brook Lopez (Bkn - C)
4. (44) Reggie Jackson (Det - PG,SG)
5. (69) Chandler Parsons (Dal - SF,PF)
6. (72) Karl-Anthony Towns (Min - C)
7. (97) Gorgui Dieng (Min - PF,C)
8. (100) Jarrett Jack (Bkn - PG,SG)
9. (125) Tyreke Evans (NO - PG,SG)
10.(128) Stanley Johnson (Det - SF)
11.(153) Myles Turner (Ind - C)
12.(156) Mo Williams (Cle - PG,SG)
13.(181) Frank Kaminsky (Cha - C)
14.(184) Jerian Grant (NY - PG)
15.(209) Nik Stauskas (Phi - SG)

Hedefim draftta Lillard-George-Griffin 3lüsünden 2 sini almaktı ama George ve Griffin beklediğimden erken gidince Wall-Klay'e de fit oldum. Tyreke'den geçen sene çok ekmek yemiştim. Bu sene 9.tura kadar düşünce 2 ay beklerim dedim. ilk 2 ve son tur hariç istediğim adamları alabildim ancak pozisyon dengesinde sıkıntım var. Uzunlarımın sadece C olması ve 6 PG'm olması kadro dengesini sarstı. Özellikle Kaminsky'de PF olmalıydı en azından. Jack veya Mo'dan birini PF-C veya SF-PF biriyle takas edebilirim talipli varsa. Uzunlarımın tümünü FT atabilen ve blok yapabilenlerden seçtim. Özellikle Myles Turner'ın bu sene 2 blok üzeri bir ortalama yapmasını bekliyorum. ROY yarışının da Towns, Stanley Johnson ve Myles Turner arasında geçeceğini düşünüyorum.
Ligde net çok iyi dediğim bir takım yok. thunderua, Buğday birası, slasme,boston hepsi iyi takımlar. Net beğenmediğim tek takım Sühan abi'nin takımı, Sühan abi beni bağışlasın ama benim draftdışı bıraktığım listeyi predraft rankinge import etmiş gibi sanki. Tabi feci de yamulabilirim tahminlerimde.

1.(14)LaMarcus AldridgePF,C
2.(15)Carmelo AnthonySF,PF
3.(42)Hassan WhitesideC
4.(43)Dwyane WadePG,SG
5.(70)Ricky RubioPG
6.(71)Rajon RondoPG
7.(98)Roy HibbertC
8.(99)Josh SmithSF,PF
9.(126)C.J. MilesSG,SF
10.(127)Patrick BeverleyPG,SG
11.(154)Tony AllenSG,SF
12.(155)Bojan BogdanovicSG,SF
13.(182)Ed DavisPF,C
14.(183)Jamal CrawfordSG,SF
15.(210)David WestPF

Ben de takımımı abartı şekilde çok sevdim. Bİr kaç defom var onların olayı muallak. Ama yerlerine adam bulmam da kolay diye düşünüyorum. Açıkçası Melo ve Le MArcus'un bana kalmasına inanamadım ama çok sevindim:) Jamal ve Rajon gibi soru ilaretli adamlarım da var. Josh Smith gibi har daim sevdiğim fantasy'de değeri bilinmeyen adamım da var:)) Dwyane Hassan ikilisi ne yapabilir göreceğiz. Ama Roy kesinlikle bu sezon MVP adaylarından olacaktır diye düşünüyorum geldiği takım itibarı ile (Hele D'angelo ile uyumu sağlar ve Kobe sakatlık sorunlarını atlatırsa)

Ligdeki takımlara çok detaya inerek bakamadım ama genel olarak bir denge var. Bu sene o haftanın maç sayıları çok etkili olacaktır skorlarda diye düşünüyorum. Ben klasik olarak Serbest atışı vererek başladım. Genelde yüzdelerden ve top kaybından vazgeçiyorum:)

- Stephen Curry GS -
- Isaiah Canaan Phi
- Monta Ellis Ind
- Mike Conley Mem
- Kentavious Caldwell-Pope Det
- Kobe Bryant LAL
- Mario Hezonja Orl
- Manu Ginobili SA
- Kevin Martin Min
- Luol Deng Mia
- Greg Monroe Mil
- Enes Kanter OKC
- Taj Gibson Chi
- Ersan Ilyasova Det
- Nene Hilario Was

Takımın güzelliğine bak be :D Bizim öncelik göze hoş gelen basketbol oynamak ve heyecan dolu seriler izlettirmek.

Takımda tek eksiğim sakat bir oyuncumun bulunmaması. Malum çok alışık olduğum bir durum değil.

İlk haftadan Veysel'e 7-2 yenildim.Jennings dönene kadar hiç kimseden asisti alamam ama Ömer'de olmayınca blok-rebound ikilisinde de güdük kalıyorum.Neyseki sakatlığını atlatmış Ömer.

Rezalet başladık. Bugün de Noel'i benchte unutarak rezalette benim de tuzum olmuş oldu. Hİç toparlayacak gibi de durmuyoruz. Bakalım artık hayırlısı :)

Goran Dragic asist yapamaz, Thaddeus Young üçlük atamaz,Andre Drummond serbest atış atamaz,Andre Igoudala sayı atamaz,Robin Lopez blok koyamaz ve rebound alamaz,Ömer Aşık-Gerald Henderson-Brandon Jennings üçlüsü maça çıkamaz ...

Ne olacak bilmiyorum.Her istatistiği körelten oyuncular var ve hepsi de vazgeçilmez oyuncular.Takımda istikrarlı diyebileceğim sadece 3 oyuncu var (Kevin Durant-Eric Bledsoe-Will Barton).Gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Kevin Durant ve Brandon Jennings'in tamamen oynamadığı Ömer Aşık'ın maç başına 10 dakika oynayabildiği bir haftayı 6-3 galibiyetle bitiriyorum.Elimde olsa Will Barton-Eric Bledsoe ikilisine madalya takardım.

Deniz'i yenmek gibisi yok... :)

Muhteşem bir haftayı geride bıraktık. Maşallah takım iyi gidiyor. Bakalım sonunuda getirebilecekmiyiz. Bu arada Mozgov'u biraz asist yapan bir oyun kurucu ile takas edebilirim :).

Tyreke döndüğüne göre eldeki PG'lerden Jarrett Jack'i de takas edebilirim. Pozisyondan bağımsınz ribaund alan bir oyuncu istiyorum.

Sakatlık, eksik istikrarını bu hafta da koruyorum, Gobert uzun süre yok, Mirotic, Gortat ve Smart da haftayı kaçıracak diğer isimler :D

Tam Brandon Jennings düzeldi Ömer'in dakikaları arttı diye sevinirken takımın 3. yıldızı Eric Bledsoe neredeyse sezonu kapattı.Boşta onun yerine oynayacak kısa da yok mecburen üçlük atabilen bir uzun alabildim.Bir ton uzunum var.Will Barton ve Kevin Durant dışında istikrarlı bir şekilde 20 sayı atacak oyuncu yok kadroda.

Abuk sabuk mağlubiyetler alıp garip garip seriler kazanıyorum. Furkan'ı ne zaman yenebilecek olsam yeniliyorum ama adamın takımı ne zaman iyi olsa bir şekilde yeniyor benim takım.Neyse ki Furkan'ın takımları genelde benden iyi :) Bu takımla playoff büyük hayal ve ben playoff iddiası olan takımları acaip bir şekilde yenip , küme düşme hattını yakından ilgilendiren mücadelelerde daha haftanın ortasında teslim bayrağını çekeceğim. Benim takımlar lige hiçbir zaman iyi başlamaz ama genelde hep bi sakatım cezalım filan olurdu. Rotoword injuries sayfasını ikide bir açıp hesap kitap yapardım. Bu sene öyle aman aman sakatım ölüm cezalım filan da yok. Playoff imkansız gibi. Seneye ilk tur daft hakkı veren olursa bi tanking atabilirim :p

Will Barton son 2 ayı 25 sayı (maç başına en az 2 üçlük) 7 rebound, 3 asist ve 1 top çalma ortalamayla geçti.Böyle oynayacağını bilsem ilk 20 sıradan seçerdim kendisini.