İzzet Türkyılmaz

Galatasaray A Erkek Basketbol Takımı, 25 yaşındaki forvet İzzet Türkyılmaz’ı kadrosuna kattı.

Banvit altyapısında yetişen İzzet Türkyılmaz, A Takım macerasını ilk olarak 2010-211 sezonunda yaşadı. Aynı sezon Genç Banvitliler’de o zamanki adıyla TB2L’de de forma giyen İzzet Türkyılmaz takımının bir üst lige yükselmesinde önemli pay sahibi olan isimlerden bir tanesiydi. Bir sonraki sezondan itibaren Banvit kadrosunda yer alan İzzet Türkyılmaz, Bandırma temsilcisinin lig finali oynamasında da önemli katkıda bulundu. 2013-2014 sezonunu Fenerbahçe Ülker’de geçiren 25 yaşındaki forvet geçtiğimiz sezon Fransa’nın Le Mans takımına dahil oldu ve sezon ortasında Hırvat ekibi Sibernik’te forma giydi.

2012 NBA Draftı’nda 50. Sıradan seçilen ve 2013 TBL All – Star smaç yarışması şampiyonluğu da bulunan İzzet Türkyılmaz, 2011 Eurobasket’te Türkiye Milli Takımı kadrosunda da kendine yer buldu.

Galatasaray ailesine katılan İzzet Türkyılmaz’a hoş geldin der, başarılarla dolu bir sezon dileriz.

GALATASARAY.ORG

Ciddi bir öz güven sorunu var. Son iki yıldır hemen hemen hiç oynamadı. Savunmada çok gayretli bir şeyler yapmak istiyor ama hücum felaket. Bu kadar kötü şutör değildi. Resmen iki yılda basketbolu beş yıl gerilemiş. Özel idman yaparak şutunu da geliştirirse çok katkı verir.

Düm ilk bloğu yaptığında kendi de inanamadı. Ellerini birkaç saniye omuz hizasında tuttu. Sonra hücumdan sonra aldığı ribaund, bir blok daha yapması iyice ısındırdı. Sonra savunmada kendine güveni geldi. Bu güven hücumda da gelirse, uzun rotasyonunda bütün sorunumuz çözülür. Umarım tünelde gördüğümüz ışık trenin ışığı değildir.

Çok uzun süre çeşitli nedenlerle doğru dürüst basketbol oynayamadı.Aek maçında basketbol oynamayı ne kadar özlediğini gösterdi bizlere.Kendisini en baştan beri destekleyen biri olarak kısa sürede ki performansını gayet iyi buldum.Zamanla aldığı sürede artarsa çok daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.

Fenerbahçe Ülker değirmeninde öğütülmüş ve harcanmış bir değerdir kendisi. Oraya transfer olduğu dönem biz de kendisini istemiştik diye biliyorum. Şaşaayı tercih etti ve benchin gediklisi oldu. Benchte kalabilse yine iyiydi, takımda bile kalamadı. Abuk sabuk bir takıma gönderdiler ve iyice kendine güvenini kaybetmesine neden oldular. Bütçesi dar takımlar belki çok gösterişli değildir, belki meşakkatlidir ama oyunculara daha çok fırsat yaratır. Galatasaray İzzet Türkyılmaz için iyi bir fırsat bence. İki taraf da doğru karar vermiş. Dün akşam da bunun ilk ışıklarını gördük. Oynayarak eski güvenini kazanacağına inanıyorum. İki tarafın da birbirine ihtiyacı var.

Dün belki hocanın gözüne girmesi için son şansıydı ve bu şansı gayet iyi kullandı. Hücumunu ve şutunu da geliştirirse çok faydalı olabilir.

Abi bir şeyi anlamıyorum forumda cidden. Ya çok pis gömüyoruz ya da göklere çıkarıyoruz ikisi de doğru değil.
İzzet fena oynamadı ama öyle abartılan kadar da değildi ama hiçbir şey yapmayan biri olarak 4 blok falan çok iyi(iki tanesi son dk eski uşaklı oyun kurucuya yapsa da) umarım ataman şans vermeye devam eder.(ben sanmıyorum) Kendini hazır tutmalı sırası geldiğinde ürkek oynamamlı aslında basketbol için karakter koymalı esas olan oynamayan oyuncular için yapulması gereken zorlamaları, sonuçta her gün idman yapıyorlar atamanda salak değil gelişme gösterenleri oynatır herhalde..

Abi bir şeyi anlamıyorum forumda cidden. Ya çok pis gömüyoruz ya da göklere çıkarıyoruz ikisi de doğru değil.
İzzet fena oynamadı ama öyle abartılan kadar da değildi ama hiçbir şey yapmayan biri olarak 4 blok falan çok iyi(iki tanesi son dk eski uşaklı oyun kurucuya yapsa da) umarım ataman şans vermeye devam eder.(ben sanmıyorum) Kendini hazır tutmalı sırası geldiğinde ürkek oynamamlı aslında basketbol için karakter koymalı esas olan oynamayan oyuncular için yapulması gereken zorlamaları, sonuçta her gün idman yapıyorlar atamanda salak değil gelişme gösterenleri oynatır herhalde..

Aynen katılıyorum lasme ve dorseyi rahatlatsa bize yeterlidir cok üstün bir performans beklemiyoruz aslında ligde biraz yardımcı olsa cok iyi olucak.

İzzet'in böyle 687657587 maç oynamayıp ya da ortalarda gözükmeyip 1 blok yapınca aa geliyor mu ya Türk basketbolu kazançlı çıkacak olley dedirten bir maç vardı dün sadece o kadar.Klasik İzzet yani,bu adamdan 5 dakikalık havluculuk rolünden fazlasını beklemek iyimserlik değil.Hırvatistan Liginde bile oynayamamış bir adamdan medet umacak halimiz yok.Abartılmış burada yine.Görmesek İzzet'i yani inanacağız,yapmayın etmeyin.Banvit'te ne oynadı ki bu adam hiçbir şey oynamadı.3+2 kuralı var diye Fener parayı bastırıp alayım benchi ısıtsın dedi onlar bile dayanamadı.Bu adam yüzünden de değil Ergin Ataman-Zeljko Obradovic-Dusan İvkovic gibi isimlere Orhun Ene veya koçluk yapsa Murat Özyer'e bile sallanmaz.

Lebron gibiydi felan demiyoruz zaten. En azından bir kıpırdanma olduğunu gördük. Bu gayreti devam eder, biraz daha özgüvenini sağlarsa faydalı olabilecek potansiyelde bir oyuncu.

Biz de İzzet'ten olağan üstü şeyler yapmasını beklemiyoruz.Ortalama 10 dk. katkı verse yeter.Sonuçta İzzet iyi performans gösterirse hem biz hem de kendisi kazanır.İstenilen düzeye gelmezse gönderilir ve kolay kolay bizim gibi bir takım bulamaz.

Allah öyle bir fizik vermiş ki, gerisi kendisine kalmış. Gökseninin şutunda ki gelişimi gördükten sonra özeleştirini yap çalış, o zaman çok farklı bir oyuncu olursun. Hocanın konya maçında İzzeti ödüllendireceğini düşünüyorum, hadi İzzet bu fırsatı kaçırma, hocanın güvenini boşa çıkarma, Senden kimse 20 sayı beklemiyor. Çık sahaya mücadeleni göster yap savunmanı alkışlaması bizden...

Bu forumla ilgili değil. İfrat-tefrit bizim milli sporumuz.

Şöyle bir fizikli Türk oyuncu bidaha nezaman gelir bilinmez. Kıymetini bilmeli ve ona göre çok çalışıp uzun yıllar zirvede olmalısın.