Curtis Jerrels

Abiler bir dakika olaya müdahale ediyorum :)

Şimdi bu, 8.3. no'lu madde;

The clubs may complete the registration documents or replacethe players included there in until 18:00 CET on the Tuesdayprior to Last 32 Round 1 (except for the provisions stipulated inArticle 8.4). There is also a short period for replacing players(except for the provisions stipulated in Article 8.4) during the Tuesday immediately prior to Last 32 Round 4 until 18:00 CET.These are the only periods when changes in the roster will be allowed.

Bu da 8.4. no'lu madde;

During the same season, a player may only transfer from oneEurocup club to another Eurocup club once: during the period between the end of the Regular Season and 18:00 CET on theTuesday prior to the beginning of Round 1 of the Last 32. Tothese effects, a club no longer participating in the competitionis not considered a Eurocup club.

Şimdi yeniden değerlendirebiliriz :)

8.3 özetle round 1 ve 4 öncesinde 8.4'teki istisna maddesi hariç değişiklil yapabilir diyor...
8.4 bir oyuncu aynı sezon içinde bir defa başka eurocup takımına transfer olabilir.(Yani iki kere olamaz)..Eğer takım elenmişse o artık eurocup takımı sayılmaz diyor.

Bana göre sorun yok...

Madem eli mahkum sakatlıktan çıkıp çıkmadığı soru işareti olan bi oyuncuyla anlaşmaya çalışıyoruz ben olsam Jamont Gordon'u tercih ederdim Jerrells'a.En azından hocaya ve kulübe yabancı değil.

Ingilizcem pek iyi degil ama benim anladim iki transfer donemi var biri son 32 baslayana kadar ikincisi de son 32.'nin dorduncu macindan hemen onceki kisa donem yalniz bu transfer donemlerinde madde 8.4 e aykiri birsey yapilmamali

Madde 8.4 de bir oyuncu bir eurocup takimjndan diger bir eurocup takimina en fazla kez bir kez gecebilir (8,3'e atfen birinci kisitlama ) ve son 32 baskalamadan once transfer yapabilir diyor 8.3e atfen ikinci kisitlama

Yani benim anladigim bir eurocup takimindan baska bir eurocup takimina tek bir kez gecis hakki var ama bu gecis hakki top 32 basladiginda bitiyor top 32nin 3. Ve 4. Maclari aarsindaki transfer doneminde eurocup takimjndan eurocup takimjna gecis sansi yok gibi anladim ben de tabi yanlis anlamis olabilirim

Top 32 öncesi normal sezon listesi var..Oda normal sezon başında veriliyor ve değiştirilmiyor top 32'ye kadar ..Yani, 8.4 ün top 32 öncesi uygulanması mümkün değil zaten...Çünkü, Sezon başı listesinde oyuncunun başka bir eurocup takımından gelmiş olması mümkün değil...Sorun yok bence Kutay...

Jerrels tercihi cidden çok yanlış bir tercih, şöyle ki zaten McCollum'un 1 ay içerisinde geri döneceği söyleniyor e daha yeni idmanlara başlayabilmiş ve yaklaşık 9 aydır basketbol oynamayan bir oyuncunun ancak idman yapacak ve tutarsa form tutması 1 ayı geçecektir, e zaten 1 ay sonra Erick geri dönüyor ve şu anki halleriyle Jerrels'dan kat be kat iyi durumda. Ne gerek var ki Jerrels'a bu durumda? Boşa para harcamak dışında bir işimize yaramaz, ben de hocanın bu gereksiz para harcamasını anlamıyorum. Alacaksak alalım Marcus'u en azından adam hazır sayılır, oynar 1 ay, uyarsa devam edersin uymazsa yollarsın olur biter, ya da biraz daha para bulup Kalnietis'i getiremez miydik? Ukic bile daha iyi olurdu bence şu durumda.

Bir kez gecebilirden sonra "during the period of end of the regular season and..round 1 of last32" gibi bir ibare de var ben o ibare yuzunden 3. Ve 4.maclar aarsindaki mini transfer donemini kapsamiyor gibi dusundum soz konusu tek transfer hakki ama .Yani ben bir kez nirmal sezonla top 32 arasinda olur .top 32 3.-4. Mac arasi hic olmaz gibi anladim .Neyse zaten belki hic olmaz transfer

Ben de Kutay abi gibi anladım. Yani bir Eurocup takımından diğerine transfer ancak normal sezon (6lı grupların) son maçı ile son 32 (4lü grupların) ilk maçı arasında mümkün. (Ayrıca dışarıdan transfer de yapılabilir)

Bunun dışında içinde bulunduğumuz grupların 3 ve 4. maçları arasındaysa sadece dışarıdan değişiklik mümkün.

Bir kez gecebilirden sonra "during the period of end of the regular season and..round 1 of last32" gibi bir ibare de var ben o ibare yuzunden 3. Ve 4.maclar aarsindaki mini transfer donemini kapsamiyor gibi dusundum soz konusu tek transfer hakki ama .Yani ben bir kez nirmal sezonla top 32 arasinda olur .top 32 3.-4. Mac arasi hic olmaz gibi anladim .Neyse zaten belki hic olmaz transfer

Pardon ben onu görmedim galiba haklısın...

Ben de Kutay abi gibi anladım. Yani bir Eurocup takımından diğerine transfer ancak normal sezon (6lı grupların) son maçı ile son 32 (4lü grupların) ilk maçı arasında mümkün. (Ayrıca dışarıdan transfer de yapılabilir)

Bunun dışında içinde bulunduğumuz grupların 3 ve 4. maçları arasındaysa sadece dışarıdan değişiklik mümkün.

Evet şimdi tekrar okudum..Aynen söylediğin gibi...

Pardon ben onu görmedim galiba haklısın...

Rica ederim..Öte yandan eger oyle ise bunu klup nasil bilmiyor ? Semih yazdiktan sonra acaba Kazandan daha once mi ayrildi falan diye dusundum ama Ismail Senol GS kazanla anlasti falan yazmis demek ki hala Kazanin oyuncuymus

Yalniz Jerrels gecen sene Kazanla iki yillik anlasma imzalamis gecen sene de listede adi vardir boylece Kazanin eurocup sitesindeki kadrosuna girmis oldu .Belki bu sene devam eden anlasmaya ragmen oyuncu sakat oldugu icin ismini hic bildirmediler ama oyuncu hala klubun sozlesmeli oyuncusu oldugu icin siteyi yontenler de ismini cikarmadilar.Yani resmi sitede olsa belki o kadar ayrintiya dikkat etmiyorlar.

Rica ederim..Öte yandan eger oyle ise bunu klup nasil bilmiyor ? Semih yazdiktan sonra acaba Kazandan daha once mi ayrildi falan diye dusundum ama Ismail Senol GS kazanla anlasti falan yazmis demek ki hala Kazanin oyuncuymus

Yalniz Jerrels gecen sene Kazanla iki yillik anlasma imzalamis gecen sene de listede adi vardir boylece Kazanin eurocup sitesindeki kadrosuna girmis oldu .Belki bu sene devam wden anlasmaya ragmen oyuncu sakat oldugu icin ismini hic bildirmediler ama oyuncu hala klubun sozlesmeli oyuncusu oldugu icin siteyi yontenler de ismini cikarmadilar.Yani resmi sitede olsa belki o kadar ayrintiya dikkat etmiyorlar

Şu madde bizim sistemimizde gözden kaçmış olması çok olası bence...Eurocupta ve ligde hiç oynatmayacağımız bir oyuncuya imza attırmıyoruzdur umarım...Kulübe , koça yakın birisi okursa bu mesajları bir uyarırsa çok iyi olur...

Tebrikler bu arada Semih...Güzel yakalamışsın..

Şu madde bizim sistemimizde gözden kaçmış olması çok olası bence...Eurocupta ve ligde hiç oynatmayacağımız bir oyuncuya imza attırmıyoruzdur umarım...Kulübe , koça yakın birisi okursa bu mesajları bir uyarırsa çok iyi olur...

Tebrikler bu arada Semih...Güzel yakalamışsın..

Sağolasın abi, valla kulüpten birileri bu işe uyansa iyi olur, zaten taraftarın canı burnunda yeni bi Grosskreutz vakasını kimsenin kaldıracak takati yok.

edit: Bu arada bizim vardığımız sonuç yanlış da olabilir ama her ihtimale karşı bi kontrol etmesi lazım kulübün.

Jerrels pek tutmadığım bir oyuncu açıkçası ama Ergin Hoca ısrarla bu tip oyuncular alıyorsa kafasında bir bildiği var herhalde demek istiyorum. Sonuçta guard pozisyonuna adam alıyoruz, McCollum un eksik olduğu yanlar bas bas bağırıyor ve aynı tip bir oyuncu alıyorsak Ergin Hoca da bir şeyler düşünmüştür.

Bence Davis fena transfer değil. Jerrels ın da iyi yanı maç seçmemesi ve basıp geçebileceğimiz maçlarda, yüksek tempoda verim verebilmesi. Yalnız işte problem McCollum u tamamlamayışı ve iyi savunmacı olmayışı. Hani defolarımız belli ama adamın bunlara en ufak yardımı olmayacak.

Jerrels beklentilerimizi karşılamayan bir transfer oldu. Ama mevcut şartlar altında demekki alınabilecek en iyi oyunculardan bir tanesi. Sakatlığı malum. Zaten sakat olmasaydı belki de bizim verdiğimiz parayı diğer oyuncular gibi kabul etmeyecekti. Chuck Davis in de sakatlıktan yeni çıktığını düşünürsek maalesef bütçemiz ancak bu oyunculara yetiyor demekki.

Valla bu linkte de Kazan'ın oyuncusu olarak gözüküyor Jerrels... Site resmi siteleri.

Players / Team / Official site "BC UNICS"

Henuz cikisini almadi cunku, bugun saglik kontrolunden gececek. Bu arada benim icin esas transfer koskoca Galatasaray'in uzerinde kara bir leke olarak duran 2 milyon euro borcun odenmesi oldu. Bu sartlarda zaten gelecek oyuncuya cok bi butce kalmadi. Jerrels son tercih idi, yani ya tutarsa tutmazsada saglik olsun, mccollum da tahminlerden erken donecek gibi su anda.
Esasinda Curtis Jerrels bana joe dorsey'in guard versiyonu gibi geliyor, eger konsatre olursa inanilmaz bir savunmaci ve delici. Ama kafa mac icinde hep gidip geliyor. Asil tendonu sakatliginida oyun karakterine eklersek verim almamiz supriz otesi olucak.

,Madde 8.4 oyuncu bir eurocup takimindan digerine sadece bir kez gecebilir dedikren sonra iki nokta ust uste koyarak bu bir kezin hangi zaman dilimini kapsadigini da yazmis (normal sezonun bitimi ile top 32 baslangici arasi) yani bir kez boyle bir hak veriyorum onu da su zaman veriyorum demis ve "su zaman " top 32 3.4. Mac arasindaki zaman dilimini kapsamiyor

Aksi olsa 8.4. Maddede bir oyuncu bir eurocup takimindan digerine sadece bir kez gecebilir demesi yeterli idi "once " kelimesininden sonda iki nokta ust uste koyup bir zaman dilimi isaret etmesine gerek yoktu sadece bir onceki maddede transferin hangi donemler de yapilabilecegi yaziyor.Madde 8.4 bir sadece bir oyuncunun iki eurocup takimi arasindaki transferlerinin sayisini degil ayni zamanda bu transferin yapilabilecegi donemi de bekirtmis ve bu donem genel transfer donemine kiyasla biraz daha dar

During the same season, a player may only transfer from oneEurocup club to another Eurocup club once:

"during the period between the end of the Regular Season and 18:00 CET on the Tuesday prior to the beginning of Round 1 of the Last 32."

To these effects, a club no longer participating in the competitionis not considered a Eurocup ....

Maddenin tek amaci sayiyi kisitlamaksa tirnak icersindeki ibareyinin oraya koyulmasinin bir anlami olmazdi .O zaman biz de derdik ki oyuncu iki eurocup takimi arasinda tek bir yransfer yapabilir ve transferin mumkun oldugu donemlerde istedigi zaman yapablir ( zaten sezon basladiktan sonra iki tane transfer donemi var biri normal sezon ile top 32 arasi digeri top 32 3.-4. Mac arasi) ama maddeyi yazan irade parantez icersindeki ibareyi koyarak o tek hakki ne zaman verdigini de yazmis ve acikca normal sezonla top 32 arasi veriyorum ben bu hakki demis.

Tekrar soyluyorum aksi olsa madde 8.4'un su sekilde olmsasi yeterli olur

During the same season, a player may only transfer from oneEurocup club to another Eurocup club once: To these effects, a club no longer participating in the competitionis not considered a Eurocup club.

Ma
dde bu sekilde olsa kisitlanan tek sey transfer sayisi olurdu ve dediginiz gibi olurdu ama madde oyle degil transfer icin iki ayri dinem oldugu hakde ilgili kisitlama maddesine iki nokta ust uste isarettinden sonra o iki donemden sadece birini ozellikle yazdiklarina gore bunun bir anlami olmali aksi takdirede maddeyi yukardaki hali ile yazmali yeterli olurdu ya da amac transfer donenlerine tekrar dikkat cekmekse iki transfer donemini de tekrar hatirlatirdardi belli ki ozellike ikinci transfer donemini yazmamislar ve bu tek seferlik hak sadece normal sezon ile top 32 arasindaki donemde gecerli demisler

Kısıtlama takımlara yönelik değil Kutay bey, sporculara yönelik. 1 takım 1 transfer yapabilir demiyor, 1 oyuncu 1 kez transfer olabilir diyor. Hatta Eurocup'tan elenen takımları bu kısıtlamanın dışında tutuyor. Ama bu 1 kereyi de ilk transfer dönemi için getiriyor. Sporcular 2. transfer döneminde 2. kez başka bir Eurocup takımına transfer olabiliyor hatta.

Metın bey ben takımlara yonelık demedım kı zaten.Kısıtlama sadece ılk transfer donemı ıcın gecerlı olsa ılk transfer donemınde bır kez yapılabılır der bır kez yapılabılır dedıkten sonra ıkı nokta ust uste koyup ılk transfer donüemıne ısaret etmez kı gayet açık bır sekılde bır kez yapabılırsın onu da su donemde yapabılırsın demıs madde

Ayrıca 8.4dekı kısıtlama dediğnız gıbı ıkıncı transfer donemını kapsamıyor olsa ıdı 8.3 de ıkıncı transfer donemınden bahsederken 8.4 dekı kısıtlamalar harıc demezdı kı yanı dediğiniz gıbı 2 transfer donemınde ıkıncı kez baska bır transfere ızın varsa (kı bence bır kez bıle yok) .Ikıncı transfer donemı madde 8.4 dekı kısıtlamalardan etkılenmıyor olurdu oyle olsa ıdı madde 8.3 de sadece ılk transfer donemk ıcın madde 8.4dekı kısıtlamalara atıf yapma geregı olurdu halbukı oyle değil

Madde 8.4'un bası "during the same season a player may only transfer one eurocup cup to another eurocup clup at once :"

"During the same season" ıbaredı butun sezonu ısaret edıyor yarı sezonu değil bır oyuncu bır eurocup takımından aynı sezon boyunca (sezon ılk mastan fınale kadar gecen sure) bır defa gecebılır demıs gayet acık sekılde bu ıbareye ragmen ıkıncı kez de gecebılır anlamını nasıl çıkardınız ?

Ikı nokta ustusteden sonra da o sezon boyunca tek bır kez verdıgı hakkı ne zaman verdıgını açıklamıs

8.3. The clubs may complete the registration documents or replacethe players included therein until 18:00 CET on the Tuesdayprior to Last 32 Round 1 (except for the provisions stipulated inArticle 8.4). There is also a short period for replacing players(except for the provisions stipulated in Article 8.4) during the Tuesday immediately prior to Last 32 Round 4 until 18:00 CET.These are the only periods when changes in the roster will beallowed.The maximum number of players that may be registered in ateam during the entire season will be 20, commencing oneweek before the first Regular Season game when theregistration documents are submitted. At no time may there bemore than 16 players registered simultaneously. During theseperiods, changes will be allowed until 18:00 (CET) on theTuesday immediately prior to the round in question. Thesedeadlines refer to the arrival of the documentation at theEuroleague Basketball office.

Kulüpler kayıt dökümanlarını ve oyuncu değişikliklerini Son 32 1.Tur haftası Salı günü 18:00'e kadar tamamlamalıdır (8.4 öngörülen hükümler dışında)...Bunun dışında Son 32 4 Tur maçlarından öncede küçük bir oyuncu değiştirme periyotu daha vardır (8.4 öngörülen hükümler dışında).ve bu dönemde de değişiklikler, 4. turun olduğu salı gün saat 18.00'e kadar kulüpler tarafından yapılmalıdır.Bunlar oyuncu değişikliklerine izin verilen dönemlerdir ve bunlardan başka böyle bir dönem yoktur.Sezon boyunca en fazla 16 oyuncu kayıt ettirilebilir.Yapılan değişiklikler, 18:00'den önce Eurolegue Basketbol ofisine ulaştırılmış olmalıdır.

8.4. During the same season, a player may only transfer from oneEurocup club to another Eurocup club once: during the periodbetween the end of the Regular Season and 18:00 CET on theTuesday prior to the beginning of Round 1 of the Last 32. Tothese effects, a club no longer participating in the competitionis not considered a Eurocup club.

Aynı sezon içerisinde bir oyuncu, bir eurocup takımından bir diğer eurocup takımına,bir defa, normal sezonun bitiminden son 32 tur 1 haftası salı günü en son saat 18:00'e kadar transfer olabilir. Eurocup'tan elenmiş bir takım artık eurocup takımı olarak değerlendirilmez.

Daha açık anlasılması için türkçe yazdım maddeleri...Hukukçu olmama rağmen ve defalarca okumama rağmen bu detayı bende anlamamıştım.Ancak, Kutay Bey ve Semih Beyin uyarıları bence doğru...Burada kritik olan nokta 8.4 maddesinde, bu eurocup takımından transfere müsaade edilen dönemin son 32 1. tur dönemine kadar olabilir diye açık açık yazılmış olması..Bu da bizim şimdi bulunduğumuz 4.tur dönemini kapsamıyor olduğu anlamına geliyor..Jerrells, eğer bu yıl Kazan'ın Eurocup oyuncu listesinde bulunuyorsa, bizde oynaması sıkıntılı gibi gözüküyor..

Kutay bey madde çok net. 1 sporcu 1 Eurocup takımından diğerine ilk transfer döneminde sadece 1 kez transfer olabilir.

Madde sporcuya 1 kez transfer hakkı veriyorum, onu da şu zamanda veriyorum demiyor. Bu yöndeki yorumunuz yanlış. Sporcuya şu zamanda 1 transfer hakkı veriyorum diyor. O zaman da geride kaldı. Dolayısıyla bize engel bir madde değil. Maddenin amacı da 1 sporcunun aynı organizasyon içinde habire kulüp değiştirmesini engellemek.

Netice olarak bu olası transferde dediğiniz açıdan bir sorun yok.

Bence yanlış yorumluyorsunuz D.J. Cooper'ı ele alalım AEK'da Eurocup maçlarına çıkamadı çünkü maddede belirtilen sürenin dışındaydılar.

Dikkatli bakınca aradaki ":" işi netlikten uzaklaştırıyor ve iki anlam da çıkabiliyor. Kesinlikle açık bir madde olmaması sebebiyle nasıl yorumlanması gerektiği Eurocup organizasyonuna sorulmalı.

Bende aynı şekilde net bir madde olmadığını ve sorulması gerektiğini düşünüyorum Metin Bey... Ancak, defalarca okuduktan sonra 'once:' tabiriyle sonrasında tarihleri belirtilen eurocup takımından diğer eurocup takımına transfer yapılabilecek dönemin kastedildiği ve diğer dönemlerde bunun mümkün olmadığı yorumunda kanaat getirdim..İlginize çok teşekkürler ..Saygılar...

Kutay bey madde çok net. 1 sporcu 1 Eurocup takımından diğerine ilk transfer döneminde sadece 1 kez transfer olabilir.

Madde sporcuya 1 kez transfer hakkı veriyorum, onu da şu zamanda veriyorum demiyor. Bu yöndeki yorumunuz yanlış. Sporcuya şu zamanda 1 transfer hakkı veriyorum diyor. O zaman da geride kaldı. Dolayısıyla bize engel bir madde değil. Maddenin amacı da 1 sporcunun aynı organizasyon içinde habire kulüp değiştirmesini engellemek.

Netice olarak bu olası transferde dediğiniz açıdan bir sorun yok.

Metin bey ilk transfer donemınde demıyor "during the same season" diyor yanı "aynı sezon boyunca diyor " sezon boyunca tum sezonj kapsar aksı takdırde regullar sezonun sonuna kadar derdı.Gayet acık bır sekılde aynı sezonda bır transfer hakkı vermıs

Zaten ılk transfer donemı dedıgınız sey nedır ? Normal sezonun sonu ıle top32 arasında gecen sure .Pekı bu surede kaç mac oynanıyor ? Hiç maç oynanmıyor .Sadece zateb mac oynanmayan donemde verılen transfer hakkının kısıtlanmasının nasıl bir anlamı olur anlamadım.Yanı oyuncular normal sezon bıttıgınde takım degıstırebılıyor yenı takımlar ıle ılk maclarına cıktıklarında zaten transfer donemı bıtıyor halı ıle bır kez daha takım deguıstırmelerı zaten bu transfer donemı ıcın mumkun degıl kı söz konusunu en fazla bır kez takım degıstırebılır ıbaresı sadece ılk transfer donemı ıle ılıskılı olsun dedıgınız gıbı olsa zaten madde 8.4 olmasa da olur.

Yanı sızın dedıgınız gıbı soz kınusu madde sadece ılk transfer donemı ıcın olsa sonrası ıcın bır ksııtlama olmasa madde 8.4 olmadan da bu koşul saglanır .Madde 8.4 yok farz edelım bır an sadece madde 8.3 var

Normal sezon boyunca(yanı maclar oynanırken ) bır eurocup takımjndan baska bır eurcuo takımına gecıs olabılır mıydı ? Hayır olamazdı madde 8.3 e gore transfer donemı normal sezon bıtımınde baslıyor.

Bır oyuncu top 32 bırıncı macına cıktıktan sonra ucuncu mac sonjna kadar bır eurocup takımjndan dıgerıne gıdebılır mı ? Hayır gıdemez cunkı yransfer donemı değil.

Ha madde 8.4 olmasa oyuncu teorık olarak normal sezon ıle top 32 arası herhangı bır maca cıkmamısken istedıgı kadar takım degıstebılırdı ama maça cıkmayan oyuncu durmadan neden takım degıstırsın o kadar kısa surede .

Yanı madde 8.4 olmasa bıle sızun yorumladıgınız durum olurdu madde 8.4 olduguna gore farklı bır durum var ."duruıng the same season" dedıgıne gore aynı seson bpyunca tek hak verıyor ıkı nokta ustuste koyup da özel ve tek bır zaman dılımı belırtgıne gore sadece o özel zaman dılımınde verıyor.

Yanı madde 8.4 tek bır transfer hakkına ızın verıyorum o ıznını de ıkı transfer donemınden sadece ılkımıcın verıyorum dıyor.Belırtıgım gıbı zaten transfer donemler hep maclar arasında arada mac olmayan donemler oldugu ıcın zaten madde 8.4 hıc olmasa oyuncu zaten maxımum sadece ıkı kez takım degıstırebılır(hergangı bır maca çıkmaksızun takım degıstırme durumu harıc)Bırı normal sezon/top 32 arasındakı mac oynanmayan donem dıgerım top32,3/4 arası .Zaten madde 8.3 fıılen eurocup takımları arasındakı transfer hakkını dolaylı olarak ıkı ıle sınırlıyor.Kuralı koyan arkadsslar bunu yeterlı gormuyor .Ikı de olmaz sadece bır kez olur dıye ozel madde koyuyor o ozel maddeye de transferın mumkun olduğu her zaman olmaz sadece su zaman olur dıye bır ksıtlama da ılave edıyor.

Yanı bence gayet acık tek ısnısnası Jerrels Kazanın sozlesmelı oyuncusudur ama eurocup lsıtesınde yoktur euroocup resmı sıtesı gecen sene lıstede olan oyuncuyu sozlesmesı devam ettıgı ıcın cıkarmamıstır sıtedekı lısteden