Bernard James

Benim dikkatimi çeken nba de genelde dallasta oynamış. Rick Carlie hocam 5 numara için genelde bekçi tercih ediyor bşr şekilde eksiklik halinde ilk tercih bernard James olmuş, bize de katkı vereceği kesin. Herkes için hayırlı olsun...
Acaba arada lasme ile yan yana oynayabilir mi bakalım nasıl olacak?

Lasme yaninda atletik savasci bir uzun ile oynadiginda inanilmaz bir silaha dönüsebiliyor .
James Gist ile birlikte Baris ve dostluk salonunu baslarina yıkmış olimpiakos'un ...
Bernard ilede bu uyumu yakalar mi dersiniz ?
[video=youtube;oMbEg4v1a-0]https://www.youtube.com/watch?v=oMbEg4v1a-0[/video]

savunma yönünden çok uyumlu olacaklarından şüphem yok ama hücum yönündeki uyumlarını zaman gösterecek inşallah hücum tarafında da iyi bir ikili olurlar. bazı maçlarda zaman zaman yaşadığımız sayı üretme sorununu pota altı sayıları ile çok kolay atlatabiliriz şampiyonluk için çok önemli olacak.

Öncelikle oyuncudan ne beklendiği iyi bilmek lazım. James'den Lasme gibi hem skor hem savunma beklersek, hayal kırıklığına uğrarız. İyi savunmacıdır, ekmeğini taştan çıkartır, hücumda silahları azdır, iyi ribaundcu ve blokçudur. Dorsey'e biraz benzer, ondan beklediğimiz ama alamadığımız katkıları James'den alabileceğimizi düşünüyorum...

Hoşgelmiş.

Şampiyonluk yolumuza bol katkısı olsun..

EC'ta oynatamayacağımıza göre lig şampiyonluğu için yapılmış hamle oldu bu. Fikstüre bakınca normal şartlarda kalan maçların tamamını kazanabiliriz diye düşünüyorum. EC maç trafiği de hafiflediğine göre normal sezonu lider, ligi de şampiyon bitirmemek için hiç bir neden kalmadı. Efes için bir şey diyemem ama Fenerbahçe'nin önceliği, yoğunlığu ve konsantrasyonu EL'de olacaktır. Efes'in sıralamada altında kalmamız büyük sorun değil, Fenerbahçe ile yenilgileri eşitlediğimiz anda avantaj bizde olacaktır.

Yeni bekçimiz hayırlı olsun. Savunmada beklediğimiz katkıyı versin, pota altını karartsın. Hücumda müthiş işler yapmasa da olur. O yönden pek sıkıntımız yok zaten. Ancak Dorsey gibi karaktersiz çıkmayacağına eminim.

Öncelikle hayırlı olsun takıma
Hucumda verebileceği katkılar sınırlı olmakla beraber ribaund ve savunma konusunda takıma iyi bir katkısı olacağını düşünüyorum ki zaten ribaunlarda sıkıtımız olduğu çok açık. Onun haricinde hucumda atacağı her sayı artı değer katacaktır. Hucum ribaundaları ve orta mesafe dışında pek özelliği yok gibi. P&R da çok iyi gibi durmuyor ama lig için iyi olacağını düşünüyorum.

hayirli olsun. lasmeyi ligde 15 dakika dinlendirebilirse cok iyi olacaktir. sadece ligde oynayacak. bu saatden sonra ligi ilk6-7 de bitirecek olan takimlara karsi kendi evimizde oynayacagiz. deplasman maclari alt taraf da kalanlar ile. hedefimiz tüm maclari alip fenerin en az 1 yenilgiisni beklemek olmali. efes cok önemli degil onlari saha avantaji olmadanda eleyebiliriz.

Lasme yaninda atletik savasci bir uzun ile oynadiginda inanilmaz bir silaha dönüsebiliyor .
James Gist ile birlikte Baris ve dostluk salonunu baslarina yıkmış olimpiakos'un ...
Bernard ilede bu uyumu yakalar mi dersiniz ?
[video=youtube;oMbEg4v1a-0]https://www.youtube.com/watch?v=oMbEg4v1a-0[/video]

Gist üçlük dahi atabilen bir uzun onunla oynamak kolay ama Bernard ile oynarken Lasme 4 oynamak zorunda kalacak.Bu hücumda etkinliğini biraz dusurur lasmenin.Ergin hoca için şutu olan dört numara önemli. Çok fazla yan yana oynayacaklarini dusunmuyorum açıkçası.Yine de zaman zaman hucumdan feragat edip koç bunu dener .En azından ekstra bir kozumuz oldu.Yine ds aklım Bargnanide kaldı çok şeyi değiştirebilirdi

Problemimiz hücumda değildi ,özellikle FBÜ maçında low post savunmasında Lasme bir kaç pozisyonda Vesely ye karşı zayıf kaldı çok ; tabi sahada çok fazla kalmasının da etkisi mutlaka vardır , James umuyorum ki Udoh ve Vesely karşısında low postta o sertliği katacaktır güzel hamle oldu umarım kimya olarak da çabuk uyum sağlar.

Ben Ergin hocanı Lasme´yi pek 4 numara oynatacağını düşünmüyorum. Transferi zaten Lasme´yi dinlendirmek ,rahatlatmak için yaptık. Sırasıyla 5 numarada oynarlar değişerek, çok gerekli dönemlerde Lasme 4´e geçebilir ama bunu sık göreceğimizi düşünmüyorum. Bernard bence istediğimiz katkıyı verecektir, hücum yetenekleri kısıtlı olsa da takımımız iyi şut atan oyunculardan oluşuyor. Ribaund alıp kısayı bulması bile artı değer katar bize.

Öncelikle hayırlısı olsun diyelim ve inşallah yüzümüzü güldürür Lasme´yi biraz olsun soluklandırsa gercekten iyi iş basarmıs olacagız.