Bernard James

attachment.php

[video=youtube;I5Cp3RScG-E]https://www.youtube.com/watch?v=I5Cp3RScG-E&feature=player_embedded[/video]

Ekli dosyalar

• 1457543206.jpg
    1457543206.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 613
Uzun zamandır forumu takip ederdim üye olup görüş paylaşmak bugüne nasipmiş. Bernard James ile ilgili en ufak bir fikrim yok. Dallas'a draft olduğunda hayat hikayesini okumuştum tek aklımda kalan şey bu. Bence takım olarak işleyen çok güzel bir makinemiz var sorun şutör bir 5 numaradan ziyade Lasme'yi dinlendirebilecek savaşçı bir 5 numaraydı. Çok büyük bir beklenti içinde olmasamda Lasme'nin 3te 2 katkısı kadar verim alsak lig için gayet faydalı bir transfer olmuş olur. Ki maliyeti düşünüldüğünde en doğru seçimmiş gibi geliyor.

Yalnız kolları baya uzun bir arkadaşmış, nerdeyse diz kapaklarına geliyor. Epey de sıçrama kabiliyeti ve savunma pozisyon bilgisi var. Parkede olacağı günü iple çekiyorum.

Hayırlı olsun.
Bir hayli savaşçı ve ekmeğini taştan çıkaran bir oyuncu. Bununla beraber en büyük avantajı solak olması derim ve köşeme çekilirim. :)

Oyuncuyu çok fazla tanımıyorum ama biraz araştırma yapınca oyun karakteri, mücadeleci yapısı bizim aradığımız kriterlerle birebir uyuşuyor. İnşallah kağıt üstündekiler parkeyede yansır. Kadromuz bence çok iyidi, bu hamle ile pota altı defolarımız azaldı. Sadece 4 numarada biraz sıkıntımız olacaktır, orada da Micova iş düşecektir. Umarım ligi ve avrupayı finale kadar zorlayız. Zira finale çıkarsak gerisi gelecektir.

Anladığım kadarı ile Çin'de son periyod sadece bir yabancı kuralının yanı sıra iki yabancının topkamda 6 periyod oynayabilmesi gibi baska bir kural daha var.Yani her iki yabancı da kadro da ise biri tüm periyodlarda parkede yer alırsa diğeri sadece iki periyod oyayabiliyor veya üçer periyod oynuyorlar.James de ortalama 27-28 dakika süre aldığına göre maçların buyuk kısmında sadece iki periyod oynamış bu sezon istatistikler o yüzden nispeten mütevazi.

Bildiğim bir oyuncu değildi ama okuduklarımdan ve videolardan Anladığım kadarı ile çok güvenilir olmasa bile orta mesafe şutu var .Videolar da üç sayı çizgisinin hemen önünde soktuğı şutlar var .Faül çizgisinden de % 70 ile sokmuş ki örneğin Udoh'un bu seneki, Lasmenin kariyer ortalamaları da % 75 civarı zaten .Hücüm repertuvarı Dorsey kadar kısıtlı değil yani Lasme ile birlikte sahada olduklarında hücümda mesafelenme açısından daha avantajlı.Doğru yerde ve zamanda topla buluşursa zaman zaman sırtı dönuk katkı da verebilir sanki.Arda beyin de dediği gibi solak olması da avantaj.Oldukca iyi reboundcu.Ayrıca hızlı ayaklı pivot kategorisinde olmasına karsın Avrupa standartlarında undersize da sayılmaz.

Ama videolarda benim asıl dikkatimi çeken şey hücüm sahasında ya da savunmada yaptığı iyi şeylerden spektaküler hareketerden sonra hiç birsey olmamış gibi oyuna devam etmesi oldu kabul edilebilir düzey de bile olsa mini bir kutlama,seyirciye ya da rakibe gönderme yapmadan hiçbirsey olmamış gibi hemen bir sonraki poziyona konsantre oldu.Yaptığı hatalardan sonra da konsantrasyonu kaybetmiyorsa bu önemli bir artı.Savunmada oyun bilgisi/sezgisi de kabul edilebilir seviyededir temenni ederim.

Sonuç olarak koçun tercih ettiği bir oyuncu olması ve görece uygun maliyeti de düşününce gelirse güzel olur gibi ama kesinleşmeden sevinmek için erken

İlk olarak James safkan 5 numara. Görevinin en önemli kısmının çember savunmak ve ribaund olduğunu bilen ve bunu da gayet iyi yapan bir oyuncu. Solak olması genelde sağına vurup kat eden kısalar veya sağ elle bitirmeye çalışan uzunlar için ciddi bir tehdit. O nedenle blok tehdidi yüksek. Ayakları hem geri hem de ileri adımlarken yeterince çabuk bu sayede.savunmada zaafı yok denecek kadar az. Hücumda da ikili oyunlarda ayak çabukluğu sayesinde kolayca içeri devrilebiiyor. Mc Collum'un formunu düşünürsek bu önemli bir avantaj olur. Rakip uzunun ikili oyunlarda bizim kısalara yardıma gelme niyetini cezalandırabilecek bir oyuncu. Sadece tepeden değil forvetten de Micov ve Schlib ile P&R oynayabilir.
Hücum çeşitliliği sınırlı. Zaten dünyada hem dışarıdan atan, hem post up oyunu olan hem de atletizmini kullanıp sayı üreten 3-5 pivot dışında uzun kalmadı. Bence Hakeem'den sonra komple bir pivot da gelmedi zaten. O yüzden herşeyi bekleyeceğimiz bir adam olmamalı James. Ancak şunu söylemek mümkün. Birebirde ligdeki hiçbir pivota öyle kolay yenilecek bir adam değil. Açıkçası ligde çok beğendiğimiz Khem Birch^den de bazen Williams'dan da aşağı bir oyuncu değil.

Furkan'a katlıyorum, Lasme de James de gelecek sezon kadromuzda tutabileceğimiz kalitede isimler. 650 bin dolar civarı bir maaşa James'i bi sezon daha oynatabiliriz (tabii transfer olduğunu var sayarsak) James'in stili Shane Lawal'i anımsatıyor ancak ondan daha iyi bir pota altı savunucusu kesin olarak.

Resmileşir umarım kısa sürede.

James saf bir 5 numara olarak görüyorum takım içindeki agresiflige de katkı yapacaktır buda savunmanin lasme ile beraber yükselen grafisine etki edecektir şüphesiz oyun tarzını biraz tyson chandler a benzetiyorum biraz daha hareketli ve kolları uzun bir oyuncu gelirse takıma direk katkı yapar ve aldığı sürede bu açıdan önemli olucak lasmeyi dinlendirme ve her maç foul probleminden muzdarip olmamızdan ötürü.

İmkanlarımız ortada. Jerrels ve Davis gibi topu görse bomba diye karakola götürecek kadar topu unutmuş oyuncuları denemek zorunda kaldığımız bir dönemde iyi transfer. Dorsey adam olsa 100 kere tercih ederim Bernard James'e ama onun yüzünden sezon ortasında tek pivota kaldık.

Lig için yapılan bu transferde, ülkerin sert ve atlet uzunlarıyla kavga etmek yerine onları potadan uzaklaştıracak bargnani-green ikilisi oyunlarını bozabilirdi hakikaten ama olmayacağı da gün gibi açıktı. Videolarda gördüğüm kadarıyla perdeden sonra devrilmekte geç kalıyor gibi. Post oyunu da pek yok anladığım kadarıyla. Schilb-Sinan-McCollum onu oyuna sokamadığı sürece pek skora etki edeceğini sanmıyorum. Çin ligindeki istatistikleri de biraz benklentimin altında açıkçası. 27 dakika ortalamayla sahada kalan 2.08'lik ve bu kadar uzun kollu bir oyuncunun Çin liginde daha fazla ribant çekmesi ve blok yapması gerekirdi bence. Bu sanıyorum dorsey ya da lasme kadar atlet olamamasıyla alakalı. İzlediğim kadarıyla havada kalma süresi pek uzun olan bir oyuncu değil. Yoksa bu boy ve kulaç açıklığıyla çakma yao mingler liginde çok daha dominant olabilirdi.

Ama lasmenin alternatifinin Davis olduğu bir dönemden sonra yine de beni tarifsiz mutluluğa ulaştırır bu transferin gerçekleşmesi.

Bernard James'ten ofansif anlamda pek bisey beklemeyi ,Arroyo tipi bir adamla oynasa gene smaç vs baya sayı bulurdu ama oynatmayan guardlarimizla sadece savunmada katkı verir hücum ribaundu alırsa sayı falan çıkartabilir. Açıkçası pek özellikli bir adam değil basketbola geç başlaması vs gibi nedenlerle de fundemental olarak zayıf , eksik bir oyuncu. Doğal yeteneği olan blok ve ribaundu yapacak takima orta seviye bir katki verecek. Temiz bir transfer katkısı az çok belli , kısıtlı kapasitede olan ama özverili bir oyuncu.

Lasme ile de pek alakası yok.Lasme hücumda da epey yetenekli bir adam ,ayrıca pozisyon bilgisi çok daha yüksek. Bu adam Varnado tipinde bir oyuncu .

Yanlis gozlemlemediysem lasmenin 2 gomlek alti...atletizmide ole aman aman diil gibi katki versinde gerisi bos hayirli ugurlu olsun lig icin iyi oldu

Oncelikle hayirli olsun. James ile birlikte hem Lasme'yi dinledirecegiz hemde Lasme yokken savunmada yasadigimiz sikintilari aza indirecegiz. Lasme ile James'in yanyana oynamasida savunma direncimizi artiracaktir. Gerektiginde savunmada kuvvetli olacak McCollum-Sinan-Goksenin-Lasme-James besine de donebiliriz. Ayrica Sinan-Schilb-Micov-Lasme-James besinin boy ortalamasi baya yuksek olacak. (Sanirim 2.01) Savasci bir oyuncu olmasida oyun karakterimizi olumlu yonde etkileyecektir. Lasme'nin Goksenin hakkinda bir sozu vardi. Goksenin oyunda oldugunda daha iyi savunma yapiyoruz. Cunku onun enerjisi ve hirsi bizim daha istekli savunma yapmamizi sagliyor diye. Ayni etkiyi James'de gosterebilir. Taraftarida oyunun icine sokabilir. Ligin en az sayi yiyen ikinci takimiyiz. Ortalama mac basina 75 sayi yiyoruz. Yinede Jamesin gelisi savunma karakterimizi nasil etkileyecek merak ediyorum. Son zamanlarda en muzdarip oldugumuz konu ribaundlardi. Lasme disinda ribaundcu uzunumuz yok. ( Green de Davis de iyi ribaundcu degiller) Kisalarda yardim etmeyince sikinti buyuyordu. Bu konuda da cozumumuz James. İyi box-out yapiyor. Cin liginde yabanci mevkidaslarindan daha az sure almasina ragmen 11 ribaund ortalamasi gayet iyi. Hucumuda cok sınırlı oyuncu. En onemli hucum silahi hucum ribaundlari sonrasi buldugu sayilar. P&R oynayabiliyor ama hizli devrilmeyi ogrenmesi lazim. Videolardan anladigimiz kadariyla vasat ustu bir orta mesafesi var. Dikkatimi ceken bir noktada hizli hucumlarda Green gibi kosan bir uzun. Cin liginde sayi ortalamasinin az olmasi Cinde bazi kurallar nedeniyle az sure almasi kadar A.J. Prince gibi bencil bir kisa ilede oynamasida etkili diye tahmin ediyorum. Solak olmasinin avantajini hem hucumda (basketfaul) hem de savunmada (blok) gorebiliriz.2.08 boyu ile post savunmasinda da bize yardimci olur. Umarim uyum surecini kisa surede atlatir.

Hem oyuncu adına hem takımımız adına hayırlı olsun.
Lasme ile iyi bir ikili olacağını düşünüyorum.
Abdi İpekçi'yi savaşçı oyun yapısı ile coşturacaktır.
Sana güveniyoruz aslanım.

Sent from my iPhone using Tapatalk