2016 NBA Play-Off

Maç sonu efsaneydi yalnız. Son 30 saniye topu görebilmek pek mümkün olmadı. OKC kazandı bir şekilde ancak bir daha şansları bu kadar yaver gitmez. SAS fişi çeker..

Spurs ün üst üste 2.sezon böyle yapmasına şaşırdım ve üzüldüm. Playofflar benim için bitmiştir. Bi GSW-SPURS goremiycez yani . Diğer tarafta Toronto Cleveland serisi en az GSW OKC kadar iyi olacak.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toronto da doğuda çerez olma yolunda ilerliyor gibi. Gerçi önümüzdeki 2 maç ev sahibi sıfatı ile oynayacaklar ancak Lebron azıcık canı istediği anda maçı alıp Cleveland tarafına getirebiliyor. Toronto'nun bi hamle yapıp mevcut düzeni değiştirmesi lazım ama ne yapabilirler konusunda hiçbir fikrim yok.

Thunder gsw yi süpürmek üzere. Gsw nin bi periyotta 12 sayı atabildiği, enes in hiç katkı veremediği, okc nin 2. şampiyonluk adayını da elemeye yakın olduğu tuhaf bi Playoff yaşanıyor ? neyse ki okc gerçek potansiyeline ulaştı da herkes rahatladı. Brooks u göndermedikleri her güne lanet okuyorlardır?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şampiyon pes etmiyor! Golden State Warriors, deplasmanda Oklahoma City Thunder'ı 108-101 mağlup ederek seriyi 3-3'e taşıdı.
Klay Thompson 41 Sayı ile maçı kazandıran isim olurken, Stephen Curry de 31 Sayı, 10 Ribaund, 9 Asistle oynadı.

Güzel maçtı. Golden haddini bilerek oynadı. Fark bir ara 13' e çıkmasına rağmen panik yapmadılar ve muhteşem ikili sayesinde maçı aldılar. Bu arada OKC koçunun Enes Kanter takıntısına gerçekten anlam veremiyorum. 10 dk sahada kaldı 5/4 isabetle 8 sayı üretti ve bir daha süre alamadı ama torpillisi Adams 30 dk ya yakın kaldı sahada ve 9 sayı üretebildi. OKC taraftarı da Enes tekrar bench e alınıca şaşırdı.

Şaşırılacak birsey yok Adams'ın sertliğinin %10 u Enes'te yok ,Nba'nin en iyi hücum takımına karşı oynarkende vazgeçemiyor Adams'tan.Yalnız iggy o ne savunmaydı önce Durant'a sonra Westbrook'a .Maçıda Durant verdi kahraman olacam diye içine etti .Son maç Gsw fark atacak çok net yani geçen yılda 3-1 den geri gelip Konferans finaline çıkmıştı Houston Clippers I eleyip .6.maçtaki efsane geri dönüşten sonra gard düşmüştü Clippersin 7.maçta .O kadar büyük bir geri dönüş değildi ama Gsw nin ki yinede tüm maçı geride goturmelerine rağmen kazandilar .Gsw-Cavs finali hayırlı olsun

Bu arada Thompson da rekor üçlük rekorunu kırdı playofftaki. Bu gece ki macta da curry den bir 7-8 üçlük bekliyorum bayadir patlamiyor.

Acaip sayı dağılımının odluğu maçta Warriors açıkcası rahat kazandı. Green biraz hayata dönmüş gözüktü ama maçın yıldızları Barbosa ve Livingston oldu bence. Curry'nin sahne alamadığı , Thompson'ın sönük olduğu bir maç senaryosu için GSW'nin rahat kazanması seri adına garip bir başlangıç oldu. Cleveland'ın durağan hücumları kendileri adına felakete dönüştü. GSW her kısaldığında Cleveland'ın da kısalmaya çalışması bence net yanlış karar. Bunu da Gsw benchindeki 2 penetre edebilen kısa korkunç cezalandırdı. Tyronn Lue'yu ilk tanıdığım yerin 2001 finali olduğunu düşündüğümde ise şimdi koç olarak Nba finalinde olması bana biraz garip hissettiriyor kendimi. Maç senaryosu için ise aynı yıl yapılan Eurobasket finalinde bizimkilerin Peja'ya Bodiroga'ya önlem aldığı ama Scepanovic'in maçı ele geçirdiği maç ile benzer bir senaryoya sahip olduğu söylenebilir.

Cleveland bakalım işleri tersine döndürebilecek mi ? Lebron'un ben Blatt konusunda pişman olduğunu ya da olacağını düşünüyorum açıkcası. Çünkü işin hücum yönünde Lebronspor oldular ve bu Lebron için bile hoş değil. Lebron harici birşeyler üretmesi lazım Cleveland'ın artık.