2016 NBA Play-Off

Son iki maçı canlı gece izledim. Seri 3-1'den 3-3'e geldi. Cleveland toparlanmış ve LeBron bildiğiniz gibi Kyrie İrving basketbol tabiriyle son deplasmandaki Oracle Arenadaki maçta sahaya müthiş bir karakter koydu. Çok fazla sorumluluk almaya başladı LeBron'un yükünü hafifletti. Şutlar girdikçe özgüveni de yerine geldi ve inanılmaz bir performans ortaya koydu Lebronla ikisi 82 sayı kaydetti. Tabii ki Green'in önemini GSW için bir kez daha görmüş olduk. Yalnız daha çok oyunlardan da tanıdığım Kevin Love serinin en talihsiz ve en kötü ismi konumunda. Son maç toplam 2 dakikada 3 faul aldı ve hiç ritim bulamadı. serinin 7. maça uzamasını tüm basketbolseverler gibi ben de istiyordum. Fakat başından beri artık yeni nesilden miyim? bilmiyorum ama GSW destekliyorum geçen seneki final serisinden beri. GSW son iki maç takım halinde yayın gerisinden inanılmaz kötü atıyor. Takımca çok kötü yüzdeyle atıyorlar .Curry'nin kendine gelmesi lazım son maç biraz daha iyiydi Oracle Arenadaki maça göre. Curry ve Thompson'un ikisinin birden devreye girmesi lazım. Bu ikiliden biri sahne alamaz ve LeBron ve Irvıng de yüzdeli şut sokarlarsa son maç GSW için kendi evinde hiç de kolay geçmez ve hatırlanmayacak bir gün olabilir. Ama yine de favori GSW.

Cleveland bakalım işleri tersine döndürebilecek mi ? Lebron'un ben Blatt konusunda pişman olduğunu ya da olacağını düşünüyorum açıkcası. Çünkü işin hücum yönünde Lebronspor oldular ve bu Lebron için bile hoş değil. Lebron harici birşeyler üretmesi lazım Cleveland'ın artık.

Blatt daçka'ya gitti ben ne yazıyorum:D unutmuşum yerine Lue geldi. Mesajı da ilk olarak yanlış anlamışım.

Bu sene kırılmadık rekor kalmadı resmen tarih baştan yazıldı.Galiba Nba finallerinde 3-1 geriden gelip şampiyon olmak kaldı sadece favori Gsw ama bu sezonu düşündükçe Clevland 'ın kazanacağı hissine kapılıyorum.

Umarım Cleveland kazanır. 50 yıldır NBA'de mücadele edip tek başarısı 3 konferans şampiyonu olmak olan bir takımın, en azından kendi şehrinden yetişen, basketbol tarihinin en iyi 2-3 oyuncusundan biriyle şampiyonluğu göğüslemesi gerekiyor. Bir de sinyal midir nedir ama şu an GSW'den belirli bir MVP adayı göremiyorum. Heralde alırlarsa el mecbur Curry'e verilir ama onun da playoff performansı, normal sezon performansına oranla siyahla beyaz gibi. Açıkcası farklı pozisyonlarda oynayan oyuncuların kıyaslanmasını pek sevmem; ama bu Play-off'la Curry'nin Lebron gibi bir franchise oyuncusu olması için daha kırk fırın ekmek yemesi belli oldu. Cleveland kazanırsa Lebron MVP yarışında çok ağır basıyor tabii ama 7. maçtaki performansa göre Kyrie de o potaya girebilir. Ama ben 7. maçta iki oyuncu standartın altında da kalsa MVP ödülünün Lebron'a verilmesinden yanayım. Son iki maçta 41 sayı atması bir yana, geçen yıl büyük sıkıntılar çektiği Iggy ve Green hücumlarında, bu yıl adeta iki oyuncuyu isolation'da denize dökerek 31 yaşında bir kez daha rüştünü ispat etti. Açıkçası Lebron'un önceki 2 şampiyonluğunda aslan payının Wade ve Allen'a verilmesi gerektiğini düşünüyordum ama şu anda seriyi kaybetse de ödülü alması taraftarıyım. Kariyerinde daha önce hiç yapmadığı şekilde trash talklar, birebir tartışmalar ve kazanma hırsı Lebron'u bence kariyerinde ilk defa Jordan seviyesine yaklaştırdı. Bu yıl kaybetseler de Lebron'un bu serideki tecrübeleriyle gelecek 4-5 yılında çok daha farklı bir karaktere evrileceğini düşünüyorum. Açıkcası kaliteli bir franchise oyuncusundan HoF'a dönüştüğü yılda da Cavaliers gibi oldukça vasat tarihli bir takımla şampiyonluk kazanmasını canı gönülden isterim.

Tarih yazılmaya devam ediliyor ... Clevland Nba finallerinde 3-1 geriden gelen ilk takım oluyor bunu kime karşı yapıyorlar normal sezonda Nba galibiyet rekorunu kıran ve yine bir çok rekoru ele geçiren takım Gsw'ye karşı .Bu sezona böyle bir son yakışırdı.

Maçta üç tane kritik an vardı bence. Biri üçüncü çeyrek başında J.R Smith alev aldı arka arkaya iki üçlük attı. O ana kadar sadece bir ya da iki kez başarı sağlamışlardı takım olarak. Yani ilk yarı felaketti üç sayı yüzdeleri. Maçı 8-9 sayılardan dengeye getirdi. Bir diğeri sonlara doğru artık herkes tıkanmışken clevand top kaybetti. İguodala hızlı hücumda turnike atacakken Lebron enfes bir blok yaptı. Ve en sonda uzun zamandır kimse sayı atamazken, top el yakıyorken Kyle Irving çıkıp korkusuzca üçlüğü yolladı.

Her anlamda tarih yazılan bir sene oldu.

Basketbolda ve sporun bir çok dalında "daha fazla isteme" nin oyuncuyu ve takımı 1 adım daha ön plana çıkardığının kanıtlandığı bir seri oldu. Ne yazsak az kalır. LeBron istedi ve aldı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Müthiş galibiyetten ve üstüste 3. kez (2 si deplasman olmak üzere. ) GSW'ı yendikleri için 3-1'den Final serisini çevirdikleri için Cleveland'ı tebrik ediyorum. GSW'da Curry yine felaketti. Klay Thopmpson da kötü oynayınca maç başa baş geçiyordu. Cleveland ikinci yarı girmeyen üçlükleri de sokunca hak ettikleri bir şampiyonluğu kazandılar. Maçın kırılma anları: Lebron'un ikiye birde Iguodala'ya attığı blok , ve Kyle Irvıng'ın maç kazandıran üçlüğüydü. Draymond Green'in müthiş arzusu görülmeye değerdi GSW için tek başına savaştı ama yeterli olmadı

NBA takibi saatleri dolayısıyla biraz üniversite öğrencisi işi olduğu için yıllardır NBA'i pek takip edemiyorum :) Bu yıl , Golden State normal sezon galibiyet rekoru kırdığı için ve bizim dönemin Bulls'u ile karşılaştırıldığı için oldukça ilgimi çekti ve mümkün olduğunca takip etmeye başladım. İzledikçe sevmemeye başladım Golden State'i .Evet çok çalışılmış , müthiş bir savunma ve hücum anlayışları var .Ancak , yetenek bakımından oldukça kısıtlı ve tüm konsantrasyonunu yay gerisine vermiş bu takımın, NBA'in efsane takımlarına girmesini istemedim açıkçası.Bu yüzden, yıllardır ukala ve overrated bulduğum Lebron'u tutmak zorunda kaldım. Golden State'e saygı duyuyorum ama bu sonuç basketbol adına iyi oldu bence.

[FONT=&quot]Cleveland Cavaliers‘tan daha önce Miami Heat‘e gidişi ve tekrar dönüşü olay olan LeBron James‘in sürpriz bir karar alabileceği iddia ediliyor.[/FONT]
[FONT=&quot]James, 2010 yazında Cavaliers‘ı bırakıp Heat‘e gitmiş ve o dönemde ağır eleştiriler almıştı. Heat forması altında 4 final, 2 şampiyonluk gören yıldız oyuncu tekrar eski takımına dönmüş ve bu sezon verdiği sözü de tutarak şampiyonluk getirmişti.[/FONT]
[FONT=&quot]ESPN‘den Stephen Smith‘in iddiasına göre, James‘in bu yaz Heat ya da Lakers‘a gitmesi sürpriz olmayacak. Her ne kadar bu iddiaya pek ihtimal verilmese de, söz konusu James olunca herkesin kafasında ”acaba” sorusu yer etmiyor değil.[/FONT]

Nba de gerçekleşen takaslar ve transfer haberleri başlığı açılsa gayet güzel olur diye düşünüyorum. İlk transfer haberini de vereyim. Bugün Derrick Rose takas karşılığı knicks'e gittiği doğrulandı. Kevin Durant'te 1 Temmuzda serbest kalıyor...

Sanırım durant takımında kalacak. LeBron başka takıma gidebilir deniyor??? Sanırım Dirk Nowitzki ise Dallastan ayrılmış :(

Rose , Holiday ve draft hakkı gitti. Bulls da Robin Lopez , Calderon ve Grant i aldı karşılığında.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz geç olsa da; müthiş bir sezonu geride bıraktık. LeBron önderliğinde Cavs, hakettiği müthiş bir şampiyonluk kazandı. 3-1'den inanılmaz bir dönüş. Tabii bu dönüşte LeBron ne kadar baş rolde olsada, Irving ve Tristan Thompson'ında katkıları yadsınamaz. Özellikle Irving final serisinde seviye atladı desek yeridir. Gsw ise daha bizim (Okc) serisinde elenmeyi haketmişti. Özellikle normal sezondaki performansları ile onlarda tebriği haketti tabii.

Şimdi sıra draft, takas ve transferlerde. Bakalım ne gibi aksiyonlar göreceğiz.