Euroleague 2016/2017 Sezonu

Kupanın getirisi yüksek olsaydı'' falan, komik cümleler bunlar sadece, yazık.Forumun ne gereği o zaman Günebakan'ın dediği gibi.

Bu cümle ile forumun gereksiz olduğu kanısına varılıyor değil mi ? Bu cümleyi maddiyat olarak algılayıp hedef gösterme çaban asıl komik olan. Amatör branşlar olduğu müddetçe tabiki bu branşlara ait forumlarda yazılıp çizilecek.

Son düzenleme:
Ben Euroleaguenin bu şekilde devam ederse popülaritesini kaybedeceğini düşünüyorum.Takımlara mutlaka bütçe kotası konmalı yoksa her yıl parayı basan 3-5 takımndan biri şampiyon olacaktır ki bu durum insanları sıkar.

Katılıyorum. Eurolig hata yaptı Eurolig'e sponsorun maddi gücüne göre takım almaya başlamakla, bir süre sonra sıkacak bu düzen bence. Düşünsenize liginizin şampiyonu bile olsanız Eurolig'e gitme garantiniz yok. Parayı basan kazanacak Eurolig'i ve bu takımlar üç beş takımdan ibaret olacak.

Euroleauge'in gelirinin artması için gerçekten de 200 bilmem kaç kanalda yayınlanması gerekiyor. Sitelerinde baktım gerçekten de bu kadar kanal ve ülkede yayınlandı mı diye? 213 ülke dedi bizim bazı zerzevat lakin bu kadar ülke yok dünya üzerinde. Zaten site de ülke ve bölge demişler belli ki pazarlama taktiği. Yayınlandı da demiyorlar yayın platformları şu kadar ülkeye ulaşabiliyor diyorlar.

Fikreti sevmem ama doğruları söylemiş ekonomik olarak hiçbir getirisi olmayan bir organizasyon.Verilen rakamlar takımların harcadıklarının yanında devede kulak kalır.

Fikreti sevmem ama doğruları söylemiş ekonomik olarak hiçbir getirisi olmayan bir organizasyon.Verilen rakamlar takımların harcadıklarının yanında devede kulak kalır.

2 sene önce Euroleague'yi kazanacağız demişti adam.Bir de 2012/2013 sezonunda Euroleague'e kendi başkanlığı döneminde katıldı.O zamanda da finansal olarak Euroleague şimdiki gibiydi.Tipik 3 büyüklere başkan olup şımaran profil.O koltuklara oturan kimse kendisine bir şeyler oluyor.Aziz,Demirören,Fikret Orman.Bir bizim son iki başkan daha durağan ama özellikle Dursun Özbek'in diğer özellikleri çok kötü.Böyle sivri çıkışlar yapmaması bir işe yaramıyor.

2 sene önce Euroleague'yi kazanacağız demişti adam.Bir de 2012/2013 sezonunda Euroleague'e kendi başkanlığı döneminde katıldı.O zamanda da finansal olarak Euroleague şimdiki gibiydi.Tipik 3 büyüklere başkan olup şımaran profil.O koltuklara oturan kimse kendisine bir şeyler oluyor.Aziz,Demirören,Fikret Orman.Bir bizim son iki başkan daha durağan ama özellikle Dursun Özbek'in diğer özellikleri çok kötü.Böyle sivri çıkışlar yapmaması bir işe yaramıyor.

Kimine göre hazımsızlık,çekememezlikten konuşmuş ama bu cümlelerinin yanlış olduğu anlamını taşımıyor.Evet belki kendi katıldıkları dönemdede bu şartlar vardı ama bu var olan şartların bugün dile getirdiği şekilde olduğunu değiştirmez ben çekememezlik,hazımsızlık değilde genel itibari ile bakıyorum ve gördüğüm şu ; milyon eurolar harcayan takımların şampiyon olsalar dahi harcadıkları paranın %10unu bile alamamaları trajikomik bir olaydır.

Eurochallange için heykel diken birisinin konuşması tamamen saçmalamak olmuş.
Ayrıca bir şekilde bu organizasyona katılan, katılmak için çabalayan hiç kimsenin getirisi yok vs diye konuşması da bana mantıklı gelmiyor, özelliklede bunların biz kazandıktan sonra çıkması enteresan. Kaldıkı her şekilde basketboldaki getirisi en yüksek organizasyon euroleague dir avrupada.
Şampiyonlar ligiyle kıyaslamış, Aynı mantıkla Türkiye basketbol liginin de futbol ligi kadar getirisi yok, oraya da katılmasın o zaman.

Hepsi bir yana prestiji de ayrı bir konu. Olympiacos, Panathinaikos futbolda pek de bilinen kulüpler değiller, Cska bile çok üst seviyede değil ama avrupada bence en az Beşiktaş kadar tanınıyorlar basketbol takımlarının euroleague başarılarından dolayı.

Kimine göre hazımsızlık,çekememezlikten konuşmuş ama bu cümlelerinin yanlış olduğu anlamını taşımıyor.Evet belki kendi katıldıkları dönemdede bu şartlar vardı ama bu var olan şartların bugün dile getirdiği şekilde olduğunu değiştirmez ben çekememezlik,hazımsızlık değilde genel itibari ile bakıyorum ve gördüğüm şu ; milyon eurolar harcayan takımların şampiyon olsalar dahi harcadıkları paranın %10unu bile alamamaları trajikomik bir olaydır.

Bu ve buna benzer açıklamaları geçen sene Eurocup için deseydi Fikret Orman aynısını mı diyecektiniz?Eurocup'ın da getirisi bütçelerine göre düşük biz de İspanyollara para yedirdik.

Bu ve buna benzer açıklamaları geçen sene Eurocup için deseydi Fikret Orman aynısını mı diyecektiniz?Eurocup'ın da getirisi bütçelerine göre düşük biz de İspanyollara para yedirdik.
Farketmez benim için.Bir organizasyon tamamen katılan kulüplere zarar ettirme üzerine kurulu ise para basan bir yerlere geliyorsa o prestijde benden uzak olsun parayla gelen prestij.

Eurochallange Fiba'nın organizasyonu, ayrıca heykeli de belediye dikti. O yüzden adam kendi penceresinden haklı olabilir, sonuçta para odaklı düşünüyor. Ama bütün bunlar Euroleague'in prestijine ve kalitesine gölge düşüremez. Burada Euroleague'in yapılması gereken gelirleri artırmanın yollarını bulmasıdır, bu kadar harcamaya karşılık gelen gelirin azlığı çok haklı bir eleştiridir.