Euroleague 2016/2017 Sezonu

Euroleague'in şartnamesini dikkatli okuyunca Kuban'ın 3.lük maçını kazanması durumunda da gidemiyormuşuz! :(

Arkadaşlar boşuna stres yaptınız :) Eurocup şampiyonunun Euroleague'e alınmaması gibi bir opsiyon olmadı, olamaz da. Neyse tadını çıkarın hadi, biz 27 Nisan gecesinden beri çıkarıyoruz zaten :)

**

Bu arada bir de ciddi soru sorayım, salt geyik yapmış olmayayım.

Önümüzdeki sezona 1 Euroleague deplasman hedefim var, düşük bütçe belirlediğim için Zalgiris'i düşünüyorum. En son 2015 Şubat'ta deplasmanda oynamıştık, deplasmanda taraftarımız var mıydı hatırlayamadım. Ona göre fikstür belirlenince Litvanya'ya bilet alacağım.

Bütçe düşükse neden Yunanistan deplasmanı değil tercih ?

Bütçe düşükse neden Yunanistan deplasmanı değil tercih ?
Litvanya'yı tercih etmemin altında yakın ülkelerde arkadaşlarımın da olması yatıyor abi, maçın gününe göre hafta sonunun devamını Letonya-Polonya gibi ülkelerde geçirebilirim.

Ama Yunanistan'a da asla hayır demem :) Bilhassa OAKA tercih sebebi olabilir, herhangi bir Yunan deplasmanını düşünen varsa irtibatta olalım.

Laboral'den çok ümitliydim, baya ters gelecek bir takımdı fbye ki öylede oldu. Son bir dakika adams az bişey kafayı çalıştırıp bourosis i dinlese onun üzerinden oynasa maçı alıcaklardı. Uzatmada pilleri bitti. Yanlız bu kadar kısıtlı kadro ile müthiş iş yaptı laboral. Fbülkerin ne yazık ki cska maçı daha kolay olur gibi geliyor. İnşallah yanılırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yazık oldu laboral'a üzüldüm valla Adams da son top be kardeşim berabere zaten zorlasana içeri .Fb'de haketti sezon boyunca finali çıkmayı oda ayrı konuda laboral e helal olsun özellikle bourisis e adama nolduysa ikinci baharın üstüne çıktı eurolig ayrı bir güzel ya .

Laboral un yenmesini bekliyordum açıkcası. Ters gelelecekti FB ye öylede oldu ama çok zorlama 3 lük denediler. Gerekyok gir içeri ama Vesly ve Udoh un 2sininde oyunda olması bu tip penetreleriengelliyor. FB nin en büyük artısı bu.
Vorontsevich in dış sayı yüzdesinekadar yükse olursa CSKA nın kazanma şansı o kadar artar.

Euroleague 2016/2017 sezonu 16 takımın katılımıyla gerçekleşecek.

1-Fenerbahçe Ülker (TR)
2-Anadolu Efes (TR)
3-Real Madrid (ISP)
4-Barcelona (ISP)
5-Laboral Kuxta (ISP)
6-Zalgris Kaunas (LIT)
7-CSKA Moskova (RUS)
8-Olympiakos (YUN)
9-Panathinaiokos (YUN)
10-EA7 Milano (ITA)
11-Maccabi Tel Aviv (ISR)

A lisanslarıyla (11) katılım gösteren takımlar olacak.

Kalan 5 bilet ise şu şekilde;

1-Adriyatik Ligi Şampiyonu
2-Almanya Ligi Şampiyonu
3-VTB(Rusya) Şampiyonu
4-Wild Card
5-Euroleague veya Eurocup şampiyonu

Final Four öncesi son 1 haftaya girilirken VTB Ligi'nde eşleşme ağacında Kuban-Khimki ve CSKA'nın aynı tarafta olması kafaları karıştırdı, Kuban çeyrek finalde Khimki'ye elendi. VTB Ligi'nde yarı final eşleşmeleri CSKA-Khimki ve U.Kazan-Zenith şeklinde oldu. Yani CSKA finale çıkarsa Kazan veya Zeniht VTB kontenjanından katılmaya hak kazanıyor. Khimki şampiyon olursa bu hakkı elde etmiş olacak. Kuban ise VTB kontenjanından katılamıyor yani Euroleague'i almaları halinde şansları doğacak.

Olası bir Kuban şampiyonluğunda ortalık fena halde karışacak.

12- Galatasaray(TR) yazabilir miyiz :)

Euroleague gelecek sene Türkiye'den 4 takımın katılacağıni açıkladı.
Galatasaray, Efes, Fenerbahçe ve Dacka.

Kaynak: İsmail Şenol.

Dacka ne alaka?

1-Fenerbahçe(TR)
2-Anadolu Efes (TR)
3-Galatasaray Odeabank (TR)
4-Darüşşafaka Doğuş (TR)
5-Real Madrid (ISP)
6-Barcelona (ISP)
7-Laboral Kuxta (ISP)
8-Zalgris Kaunas (LIT)
9-CSKA Moskova (RUS)
10-Olympiakos (YUN)
11-Panathinaiokos (YUN)
12-EA7 Milano (ITA)
13-Maccabi Tel Aviv (ISR)
14-Crvena Zvezda Belgrad
15-Almanya Ligi Şampiyonu
16-VTB(Rusya) Şampiyonu (CSKA kazanırsa finalist)

Sırf bu yüzden Kuban'ın şampiyon olmasını isterdim şahsen, Darüşafaka'nın dışarda olduğunu görmek beni keyiflendirirdi. :)

Bir önceki sayfada bizi almama ihtimalleri yok derken bunu kastetmiştim zaten. Sadece bu sezona mahsus olan wild card'ın Darüşşafaka Doğuş'a verileceği az çok belliydi ancak Kuban'ın Euroleague şampiyonluğu gibi ekstra bir durum oluşsaydı, hem Kuban hem de Galatasaray'ı mağdur etmeyecek bir orta yol bulunurdu. Euroleague, maddi kaygılarını göz önünde bulundurup Daçka'yı da işin içine katmak istese yine 1 kontenjan boşta kalıyordu çünkü Almanya BBL ile henüz anlaşma kesinleşmiş değildi.

Kuban'ın durumu en çok Euroleague organizasyonunu rahatlattı, diğer türlü 1 tane takımı mağdur edeceklerdi. Ancak şunu itiraf edebilirim, Euroleague'i Kuban kazanıp Daçka mağdur olsaydı içimin yağları erirdi :D

Daçka mağdur olmuş olmuyordu ki parasıyla rezil olmuş oluyordu :D. Seneye de içeride dışarıda yenmemiz gereken bir takım olurlar inşallah.

CSKA, Fenerbahçe, Barcelona, Real Madrid ve Olympiakos'un önümüzdeki sezon bir şekil ilk 8'de yer alacağını düşünüyorum.

Anadolu Efes, Darüşşafaka Doğuş, Zalgiris, Emporio Armani Milano bence bizim de altımıza alabileceğimiz en zayıf halkalar.

Panathinaikos, dağılmış bir Kızılyıldız, muhtemel Almanya şampiyonu Brose, belki takımın oturmasında sıkıntı yaşayacak bir Maccabi, VTB'den gelecek takım ve doğru yapılanmayla katılırsa Galatasaray aşağı yukarı aynı seviyelerde takımlar. Seneye kadrosunun ne olacağına göre Laboral bu kategoride de yer alabilir, tekrardan en üst seviyede de olabilir.

Elbette yukardaki takımları düşününce 8 takımı altına almak kolay değil ama sanıldığı kadar da imkansız değil. F8'in anahtarı zayıf halkaları (tabi ki sezon içinde bu takımlar değişkenlik gösterebilir) içerde-dışarda yenebilmek ve kendi seviyemizdeki takımlarla oynadığımız maçlardan en az 1 galibiyet çıkarmak. Üst seviyedeki takımlardan da bilhassa İpekçi'de ekstra galibiyetler çıkartacağımızı düşünüyorum.

İnanın, kombine alın, seneye F8 yapacağız. Gerisine sonra bakarız :)

CSKA, Fenerbahçe, Barcelona, Real Madrid ve Olympiakos'un önümüzdeki sezon bir şekil ilk 8'de yer alacağını düşünüyorum.

Anadolu Efes, Darüşşafaka Doğuş, Zalgiris, Emporio Armani Milano bence bizim de altımıza alabileceğimiz en zayıf halkalar.
Dediğin gibi Real/Barça/Fener/Csk/Oly ilk 8'de olurlar gibi gibi. Kalan 2-3 biletlik yer için büyük yarış olur.Ben Laboral'in kadrosunu dağıtmazsa gelecek sene de ilk 8'de yer alacağını düşünüyorum. Ayrıca sistemi oturtursa tehlikeli bir Maccabi olacaktır.