Euroleague 2016/2017 Sezonu

Obradovic faktörü önemli, ayrıca rakibin Pascual olması da önemli. Ana stratejisi çalışmayınca esnek çözümler bulamıyor. Fener yavaş yavaş pota altında püskürttü buna karşı hiçbir şey üretemedi Pascual.
Kadrolar arasında büyük dengesizlik olmadıkça Obradovic-Pascual eşleşmesinin sonucu belli. Pana buradan zor döner, ikinci maça çok iyi başlamazsa da Fener süpürür.

Cska da çok iyi değil, Baskonia direndi ama bitiremedi.

Fenerbahçe bu sene İstanbul'da kupayı alır,yarı finalde Real'i rahat geçerler,o motivasyon ve seyirci gazı ile finalde CSKA veya OLMP. yenerler.

Evinde 16 sayıdan maç veriyorsan bir zahmet gitme F4'e. Sadece Obradoviç faktörü değil, Fener'in çok kaliteli bir kadrosu var gerçekten. Para ile kurulabilecek en iyi kadrolardan biri.

Büyük para ile iyi ve dengeli kadro kurup egoları yönetmek en zor iştir. Obradovic faktöründen benim anladığım bu zaten. Obradovic kadar taktik/teknik bilen başka koçlar da var.

Pana'nın FB yi eleme şansı yoktu zaten. Baskonia yı da FB eleyemezdi(saha avantajı olsa bile ). Madrid'e de karşı da üstünler. Kupayı alma ihtimalleri ciddi yüksek bu sene. Oly karşısında durabilirdi ama onlarda sakatlıklardan sonra ciddi düşmüş durumdalar.

Fb kupayı aldı artık obra farkı çok yüksek malesef pascual , sito alonso , Itoudis falan hepsi çömez kalıyo karşılarında başka bir koç olsaydı fb nin başında imkanı yoktu geçemezdi bu eşleşmeyi.

Nereye alıyor kupayı iyi ki bir maç kazandılar, her şeyi yapsalar finalde saçma sapan bir şey olur yine kaybederler genlerinde var onların bir şey kazanamamak

Nereye alıyor kupayı iyi ki bir maç kazandılar, her şeyi yapsalar finalde saçma sapan bir şey olur yine kaybederler genlerinde var onların bir şey kazanamamak ��

Objektif bakarsak eğer kupayı almamaları için tek neden varsa oda dediğin gibi genlerinde kupa almama olduğu içindir , el nin son haftalardaki en formda takımını dışarda 16 farktan gelip 13 farkla yendiler içerde 2 maç her türlü alıp geçerler bu eşleşmeyi 1 maç kazandılar ne olacak denmez böyle bi durumda psikolojik olarak bile çok önemli bir maçtı pana bunun altından kalkamaz bence bu seri 3 - 0 biterse hiç şaşırmam.

İstanbuldaki final fourdada real ve cskaya karşı şansları düşük denemez.

Obradoviç farklı falan değil.. Pascual mallığı.. 3. periyot Clathes'e nasıl bu kadar dayandı anlamak mümkün değil.. Bir de biricik hemşehrim James Gist'i hiç oyuna sokamadılar.. İkinci yarı skoru 43-16.. Şimdi ikinci maçı Pana +15 ile kazanır ama iş işten geçtikten sonra 50 sayı fark atsan ne olacak!!
Bu sene EL de bir devrede en çok fark olan 3 maç ;

CSKA-Milano ; İlk yarı 31 sayı fark..

Maccabi- Pana; ikinci yarı 30 sayı fark..

Pana-Fener : ikinci yarı 27 sayı fark..

Calathes'e nasıl mı dayandı? M.James harikalar mı yarattı ben mi bilmiyorum? II. yarı ikisi birlikte süre aldı. I. yarı Calathes oyunu çok güzel yönlendiriyor sayıda atıyordu zaten. Devreden sonra işler tamamen değişti, hiçbir önlem alamadı loser İspanyol.

Fener dün akşam bir maçtan çok daha fazlasını kazandı. Pao'nun resmen gururunu kırdılar, seri 3-0 a gidebilir. 3-0 olmasa bile İstanbul'da maç alması mümkün değil şu noktada pao'nun. Final four için de büyük özgüven ve moral depoladılar, finalleri de genelde rüzgarı yakalayan ve özgüveni yüksek takımlar kazanır. Bogdanovic muhteşem oyuncu, umarım seneye Nba'e gider.

Efes'ten çok ümitliydim ama bir yandan da Efes bu 30 sayı farkla kazanabilir de hiçbir şey oynamadan ezilebilir de diyordum. İkincisi oldu. Bir nesle basketbolu sevdiren şu takıma yazık oluyor. Senelerdir hep aynı terane, saçma sapan işler. Üzülmemek elde değil.

Bu kadar kötü bir Olympiacos'a bu şekilde yenilecek tek takım Efes olabilirdi zaten. Dengesizlikte bir numaralar. 12 kişilik takımlarının toplam basketbol İQ'su Udoh'un yarısı kadar yoktur. Sadece atletizm ve bireysel yetenekle bir yere kadar. Dün çok canımı sıktılar, Abdi İpekçideki maçlarına bilet almıştım ona bile üzüldüm. Böyle bir şeyi izlemeye değmez diye...

Maccabi Tel Aviv, Sarunas Jasikevicius'a 2+1 yıllık kontrat teklifinde bulundu. (Channel 5 / İsrail)

Bizim için çıkmış olsaydı şöyle bir haber.
Ahh ki ne ahh...

Selamlar herkese. Son Euroleague maçlarını izlerken bir husus dikkatimi çekti. Hakemler hızlı hücumu kesmek için yapılan faullerin neredeyse hepsine normal faul çalıyorlar. bu şekilde çalacaklarsa neden sezon başında bu kural getirildi ki diye sormaktan kendimi alamıyorum.

Fenerbahçe ' nin extra oynayarak kazandığını düşünmüyorum . Bogdan ilk maç gibi yüzdeli oynadı , Pana aksine boş şutları atmaktan acizdi. Fenerbahçe ' yi tebrik ederim , özellikle de Bogdan ' ı

Bogdanovic tarihin en iyi point guard performanslarından birini gösterdi.
Böyle zor bir deplasmanda 2 maçı da tek başına aldı adam.
Seneye NBA yapar inşAllah :)