Marina Maljkovic

• Konbuyu başlatan Ali Parlak
  • Başlangıç tarihi
Nerdeyse geçen seneden kötü kadro yapmış daha fazla harcayarak. Oyuncu seçimleri fiyasko. Genç oyuncular yerine anlamsız seçimleri var. Elindeki oyunculardan iyi performans alamıyor.

Bu arada yerli rotasyonumuz büyük sıkıntı deyip Işıl bu takımda olamaz demek de oldukça ilginç.

Son düzenleme:
Gönül koymaya o kadar yatkın bir toplumuz ki; az biraz hamaset, yetiyor da artıyor bile... Akılcılıktan uzak, abartılı baş tacı yapmalarla, kendi aldatıcımızı, adeta kendimiz teşvik edip, yaratıyoruz. Ve işin garibi, bu işe gönüllüyüz; sadece iyi hissetmek uğruna... Yeni yeni aldanmalarda buluşmak üzere, şimdilik hoşça kalın!..

Son düzenleme:
Hocanın geldiğinden beri yaptığı oyuncu tercihleri artık iyice can sıkmaya başladı. Bu konunun incelenmesi gerektiği kanısındayım.

Arkadaslar, benim anlamadim, malkovic bu Kadar elestiriyi hakedmiyo, kadina taurasiyi aldikda oynatmadimi, elline Adam akilli oyuncu alinmadi, kadin, hic bisey demiyo, yazik dün mactan sonrada cöktü, her sene kadromuzda genc oyuncular vardi, özge yavas olsun, ayse cora olszn, bunlar nerdeyse hic oynamadan gitti. bahar bile Ekrem hocanin son döneminde oynadi, bu kadin en azinda genclerede sans veriyo.

Arkadaslar, benim anlamadim, malkovic bu Kadar elestiriyi hakedmiyo, kadina taurasiyi aldikda oynatmadimi, elline Adam akilli oyuncu alinmadi, kadin, hic bisey demiyo, yazik dün mactan sonrada cöktü, her sene kadromuzda genc oyuncular vardi, özge yavas olsun, ayse cora olszn, bunlar nerdeyse hic oynamadan gitti. bahar bile Ekrem hocanin son döneminde oynadi, bu kadin en azinda genclerede sans veriyo.

Bu katılmıyorum maalesef. Hoca çok büyük ümitlerle geldi ancak çıkardığı iş gerçekten kötü. Şöyle ki eldeki kadroyla çıkardığı iş iyi bile sayılabilir ancak oyuncu tercihlerini yapıp takımı bu hale getirende o. Herkes elinde Taurasi'yle oynamıyor. Evet yüksek bütçeli bir takım değiliz ama belki 3-4 takım dışında zaten yüksek bütçeli herhangi bir takım yok, Fenerbahçe bile bizim seviyelerimizde takılıyor hatta onların pahalı bulduğu Quigley'i alabildik biz sonuçta. Hoca bu bütçeyle çalışmayı kabul ederek imzalıyor o sözleşmeyi ama onunla ortaya çıkardığı iş iyi değil maalesef. Işıl ve Moriah varken Epuopa almak maalesef skandal bir karar. Moriah'ın sakatlanması şansızlık gibi gözüksede Quigley'i almak onun yerine bence tam tersi şans oldu hoca için. Sonra bütün parayı kısa oyunculara harcayıp uzun olarak alınan Grinsven yine hocanın maalesef elindeki parayı doğru kullanamamasından. Hoca saha içi için gerçekten yenilikçi, idealist bir coach ama takım kurma, yapıyı yönetme açısından hiç iyi iş çıkaramadı ve bana büyük hayal kırıklığı yaşattı açıkçası.

Şu andaki kadro ile çok fazla negatif eleştirecek birşey bulamayız hali hazırda. Marina Maljkovic'i eleştirebilmemiz için önce elinde ciddi anlamda bir Euroleague kadrosu vermek gerekiyor. Kendisi tabi ki gelirken şartları ve maddi durumları biliyordu. Can Topsakal'ın kendisine yıldızlarla dolu bir takım vaat etmediğine sanırım hepimiz hemfikiriz.

Benim şahsi olarak beklentim, madem iyi yabancılar alamıyoruz kötülerini de almasın. Örnek vermek gerekirse Ewelina Kobryn'in yerine İnci Güçlü'nün oynatılmasını tercih ederdim. İkisi arasındaki fark ortaya bir kupa çıkarmayacak, yada ligden düşmeyeceğiz sonuçta.

Saygılar.

Sezon sonuna kadar bekleyelim. Ocak'ta iyi olacağız demişti. Olmazsa güle güle. Bu kadar oyuna etki edemeyen, transferlerde başarısız bir Erman Kunter bir de Maljkovic var.

Gönül koymaya o kadar yatkın bir toplumuz ki; az biraz hamaset, yetiyor da artıyor bile... Akılcılıktan uzak, abartılı baş tacı yapmalarla, kendi aldatıcımızı, adeta kendimiz teşvik edip, yaratıyoruz. Ve işin garibi, bu işe gönüllüyüz; sadece iyi hissetmek uğruna... Yeni yeni aldanmalarda buluşmak üzere, şimdilik hoşça kalın!..

En doğru tespit bu sanırım. Marina'nın tek bir sistemi var. Rakibe göre tedbir almaktan da geri durup sadece kendi oyununu kabul ettirmeye çalışıyor. Çok atletik ve baskılı bir tarzı var. Bu sistemin de bir sürü açık noktası var. Hızlı hücumda bomboş turnikeler yemek gibi, o kadar koşabilecek "size"lı uzun bulamayıp nispeten tüy siklet uzunlara talim edip bunun sonunda pota altında her maç ezilmek gibi, yorgunluktan dili çıkan takımın hücumda düşük yüzde tutturmasının daha büyük olasılık olması gibi; gibi gibi gibi...

Geçen sezon evet güzel bir sezondu. 5 numarası olmayan, 4 numarası da var ama olmayan bir takımla kimsenin elde edemeyeceği sonuçlar aldı, en azından tabela olarak. Üstelik sezon başında herkesin ligde en fazla ilk 8 görür dediği takımla. Eurocup'ta aslında Euroleague seviyesindeki YDÜ'ye direnerek kaybetti. Ligde bir maç hariç kağıt üzerinde zayıf olduğu takımlara kaybetmedi, hatta AGÜ'den galibiyet almayı başardı.

Tabi bu sezon da beklenti daha yaz başında yükseldi. Ama kadro oluştukça bir kesim adeta geleceği görürken bir kesim de geçen senenin referansıyla daha bir iyimser yaklaştı. Gerçekler yaşanmaya başlandıkça da yavaş yavaş isyan sesleri yükseliyor. En yapıcı eleştiriler bile geçen sezon iyiydi ama diye başlıyor hoca hakkında. Geçen sene başından beri bir gram değişmedi aslında. Sadece kadro seviyesi aşağılara düştü, tabi özellikle Avrupa'da rakipler sertleşti.

Yapılan transferleri eleştiriyoruz, ben de dahil. Ama mantıklı düşününce insan niye bu Galatasaray'a gelsin ki?

Ligde asla baş edemeyeceğin YDÜ ve FB var. Kendini yırtarsan belki alt edebileceğin AGÜ, Hatay, Mersin falan var. Avrupa'da ek olarak Ekaterinburg, Prag, Kursk falan var önünde. Antremanlar çok ağır, maç taktiği bayılana kadar koşmak üzerine. Ancak işte Vitola gibi kendini ispat etmeye çalışan hevesli gençleri ya da Kobryn gibi emekli ikramiyesi peşindeki gözden düşmeleri ikna edebiliyorsun... Bas parayı gelir mantığıyla millet kadro kuruyor bütçe hesabı yapıp falan ama herşey para değil ya...

Şu takımı bireysel anlamda eleştiremiyorsam bu yüzdendir. Kaybedeceğini bile bile bu kadar paralamaz kimse kendini, profesyonellik falan hikaye...

Şaka gibi açıklamalar yapmış. Neymiş elimizdeki malzemeyle anca bu kadar oluyormuş. Ya sabır... Yahu sen seçmedin mi bu malzemeleri? Bütçeyi çer çöplere yatıran sen değil misin? Takıma atletik uzun ihtiyacı varken 35 yaşında tek yapabildiği şey yürümek olan, gittiği her yerde kovulan Kobryn'i transfer eden sen değil misin? Bir sezonda bütün saygı ve sevgi ancak böyle kaybedilirdi bravo. Efsane olmak varken kış aylarında sobanın üstünde pişirdiğimiz şeylere dönmüşsün be hoca...

Bence Marina hocanın istediği oyuncular alınmadı. O da sonunda böyle kibarca tepkisini ortaya koydu. Can topsakal ve ömer yalçınkaya'dan her türlü rezilliği beklerim. Küme düşürüp şubeleri kapatacaklar dertleri o, bunun başka bir izahı yok. Maçı salonda takip ettim, ikinci devre taraftar sürekli istifaya davet etti çapsızları ama kovulana kadar gitmezler. Çünkü potansiyel olarak öyleler !

Son düzenleme:
Marina Hocama sitem ettik ama yönetici geçinenlerin iç yüzü ortaya çıktıkça kendisine haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. O da istememiştir bu kadroyu. Transferler kendinden habersiz gerçekleşmiş bile olabilir. Her şey beklenir bunlardan.

Ancak ne olursa olsun, kadın basketbol Galatasaray'ın kalbidir. Çok kırılmıştır, örselenmiştir lâkin vazgeçilmezdir. Yeri çok ayrıdır. Benim için futboldan da erkek basketboldan da daha değerlidir. Gün gelir çeşitli sebeplerle hepsine küsebilirim fakat kadın basketbola yüz çeviremem. Tez zamanda eski güzel günlere kavuşmak ümidi ile..
Habersiz gerçekleştiyse istifa etseydi. Bu bir bahane değil. Bu sene kurduğu kadro rezalet. Kadın basketbol takımının durumunda 1 numaralı sorumlu kendisidir.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maçtan sonra yaptığı açıklamalar geçen sezon elinde sanırsın süperstar oyuncular varmış gibi heralde maç günü imza atıp takımın başına geçti.
Geçen sezon Melisa Brcaninovic 3 senelik anlaştılar maça bile çıkmadan gitti Traore,Sofia da silva,Ashley paris transferleri var ortada.
Bu sezon mayıs ayında bütün takımlardan önce kadroyu kurdu kıta dışı oyunculara öncelik tanımadan.
Basın toplantısında bütün oyuncuları kendim seçtim dedi sezonun ortasına geldik takımdan memnun değil transferleri yapan sensin kimse sana kıta dışı almıcaksın mı dedi eğer dediyse açıkla geç bu işleri.
Grinsven,Merve,Kobryn,Tuğba transferleri yapan kendisi 2ligde fark yaratamıcak oyuncuları biz aldık kendisi yapmadıysa transferleri çıksın açıklasın ama ilk sezonda Melisa ve sezon içinde yapılan transferler ortada bahaneleri geçsin.
Geçen sezon kadroyu da biliyoruz yıldızlar karması yoktu geçen sezon Ydü hariç bütün takımları yendik çoğu maç 2periyot sonunda bitiyordu bu sene bütçe yükseldi maçları kazanmayı geçtim bütün maçlarda 20lerden dönerek rakibe yetişmeye çalışıyoruz kötü kadro yapısı kurdun bunu kabul et veya transferleri kendin yapmadıysan basın toplantısında neden bütün oyuncuları ben tercih ettim dedin.
Kadro kalabalık görünsün diye transfer yapıyoruz geçen sezon Melisa,Traore,Da silva,Paris bu sezon Grinsven,Merve,Kobryn,Tuğba bu transferleri yapana kadar tek bir oyuncu getirip fark yaratabilirdik.

Hocaya çok yüklenmenin manasız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta rezil bir bütçe ile kuruldu bu takım. Quigley sakatlanmasaydı bu kadar kötü bir hale de düşmezdik. Hocanın her transferi kendi tercihi olmayabilir sonuçta bütçe ortada, şubenin başındaki vampirler ortada. Maç sonu açıklamasında ise benden bu kadar bu rezil ortamdan daha yukarıda bir başarı kimse beklemesin demiş özetle. İyi yönetilen bir Basketbol Şubemiz olsaydı bu hoca ile önemli işler yapabilirdik kanımca...

Hocaya çok yüklenmenin manasız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta rezil bir bütçe ile kuruldu bu takım. Quigley sakatlanmasaydı bu kadar kötü bir hale de düşmezdik. Hocanın her transferi kendi tercihi olmayabilir sonuçta bütçe ortada, şubenin başındaki vampirler ortada. Maç sonu açıklamasında ise benden bu kadar bu rezil ortamdan daha yukarıda bir başarı kimse beklemesin demiş özetle. İyi yönetilen bir Basketbol Şubemiz olsaydı bu hoca ile önemli işler yapabilirdik kanımca...

Hangi rezil bütçe? Geçen sezon bütçe daha düşüktü. Kimse kıta dışı oyuncu alma mı dedi ? Yönetim kötü diye hocanın hiç suçu yok yani geçen sezon da aynı yönetimle çalışıyordu? Kimse kıta dışı almıcaksın mı dedi ve 2 sezondur kıta dışı uzun almıcaksın mı dedi geçen sezon daha düşük bütçeyle Ydü hariç herkesi yendi. Kendi istediği oyun tarzına aykırı oyuncular alan kendisi kıta dışı almadan ocak ayına geldik yönetimden kimsenin düzgün bir iş beklediği yok ama hoca bu konuda tamamen hatasız demek anca kendimizi kandırırız isteyen kanmaya devam eder. Geçen sezon kadroya göre başarılı görünen kendisi değilmiydi aynı yönetimle. Transferler kendi isteği dışında geliştiyse orada bulunmasının gereği yok öyle birşey varsa bütün oyuncuları kendim tercih ettim demicekti sezon başında.

Yüreği varsa çıksın her şeyi anlatsın.

Yolun sonuna geldiğimizi düşünüyorum artık. İnanılmaz kötü kadro planlaması yüzünden bu hale geldik. Tuğba transferine ses çıkarmış olsan, Merve'yi almasan, Avrupalı uzun sevdan olmasa şu an bambaşka konumda olabilirdik şube olarak.

Çıkıp ''elimizdeki malzeme bu'' demesi de ayrıca utanç verici. Kızların koyduğu karaktere yazık oluyor.

Geçen yıl bütçe 1 milyon Dolar dı. Bu sene yönetim güya bütçe artırdı ve bu rakam 1.5 Milyona çıktı. Bu çok büyük bir bütçe değil. Bugün gelinen rezil durumda sorumluluk sıralaması yapacaksak hoca bu listede en aşağı sırada bana göre. Böylesine bozuk bir yapı içerisinde başarılı olmak kolay birşey değil. Ben transferlerin tamamen hocanın insiyatifinde olduğunu sanmıyorum. O zaman çeksin gitsin istifa etsin diyebilirsiniz elbette ama o da kolay yolu seçmek istememiş herhalde ama yol oraya doğru gidiyor...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen yıl bütçe 1 milyon Dolar dı. Bu sene yönetim güya bütçe artırdı ve bu rakam 1.5 Milyona çıktı. Bu çok büyük bir bütçe değil. Bugün gelinen rezil durumda sorumluluk sıralaması yapacaksak hoca bu listede en aşağı sırada bana göre. Böylesine bozuk bir yapı içerisinde başarılı olmak kolay birşey değil. Ben transferlerin tamamen hocanın insiyatifinde olduğunu sanmıyorum. O zaman çeksin gitsin istifa etsin diyebilirsiniz elbette ama o da kolay yolu seçmek istememiş herhalde ama yol oraya doğru gidiyor...

Renktaş o zaman çıkacak her şeyi açıklayacak. Açıklasın zaten taraftar olarak destek vermezsek, arkasında durmazsak yazıklar olsun bize. Ama bu yapılan skandallara ses çıkarmıyorsa demek ki onun da payı var belki komisyon alıyor kim bilir. Özge, Merve, Tuğba, Kobryn, Grinsven'e vereceği parayla biz 2 tane adam akıllı oyuncu alırdık takım bu noktada olmazdı. 5 dakika bile süre alamayan oyuncuları rotasyon oyuncusu diye aldı, takım sakatlıktan kırılınca bu rotasyon oyuncularını as oyuncu olarak oynatma mecburiyetinde kaldı. Allahın Canik'i, Çukurova'sı bile ne topçular getirdi ya. Çıkıp deseydi biz proje takımı kuracağız gençlerle oynayacağız. Yenileceksek de öyle yenilelim. Ama 35 yaşında transfer ettiği yürümeye mecali kalmamış oyuncuları oynatıp yeniliyorsak en büyük suç onda kimse kusura bakmasın.