2016-2017 Galatasaray Futbol Takımı

İyi ki gelmemiş bize Emre Mor ne yapacak bu kasap futbolcuların içinde ,temposuz oyunda ,saçma sapan futbol ortamında ve karaktersiz Türk medyası ile ne kadar gelişebilir .Şimdi Dortmund'ta mis gibi futbol ortamında harika da oyuncu olacak.Serdar Aziz'de fena adam değildir en azından şuan ki hali Semihe 10 basar.Ama Bilal+Sercan +Furkan+4.5 milyon Euro verildi ise sözün bittiği yerdir yani .Terim transferine kesinlikle katılıyorum galiba geldi yeniden .Söylemeden geçemiyecem Donk'a akıtılan 2-3 milyon euro ve Serdar transferinde ki 3-5 milyonluk kayıp basketbola yatırılmadı ya yazıklar olsun .

Cezayı 1 seneye düşürmeyi başarı olarak görüyordu başkan. Anlaşılan bir kaç sene ceza alalım da kafamız rahat etsin derdindeler. FFP problemi olan bir kulübün Serdar Aziz'e 4.5 milyon Euro vermesi herhangi bir akılla açıklanamaz.

Serdar Aziz için verilmesi gereken çöp oyuncuları bedava verelim; Serdar yine de gelmesin. Sakatlık sorunu var, elimizdeki oyunculara bakınca; bize savunmada liderlik yapabilecek, Serdar'dan daha uzun, hava toplarında daha etkin bir oyuncu lazım. Kısaca verilen rakam doğruysa hem ekonomik hem de teknik kötü bir hamle olur.

Avrupa Şampiyonası ve Copa America'yı yakından takip ediyorum. Avrupa Şampiyonasında hemen hemen her takım savunma özelliği ile öne çıkmaya çalışıyor. Copa America'da ise her takım hücum yapmaya uğraşıyor. Diyeceğim; stoper almak istiyorsak, belirli sistem içinde katkı veren Avrupalı'yı seçmeliyiz, hücumcu istiyorsak kişisel yeteneğin ön planda olduğu Güney Amerikalı seçilmeli.

Yabancı kontenjanı sıkıntımız yokken 4.5 milyon verip böyle bir aptallık yapılamaz. Bize savunma lideri gerekiyordu Serdarın hızlı bir oyuncu olmasıharici elimizdekilerden pek bir farkını göremiyorum. Emre Utkucana sorsalar çok çok daha iyisini getirirdik, hala mahalle kulübü edasıyla transfer yapıyoruz. 4.5 milyon euro verilir mi yahu Allah aşkına? Ben olsam Chedjouyu yollar bir tane savunma lideri alırım. Serdar öyle faydalı olabilir ancak

Telles Chedjou Dzemailiden yaklaşık 13 14 milyon euro kar edebiliriz. Dzemailinin oyununu fırsata çevirmeliyiz Telles de dönmek istemiyormuş. Buradaki oyuncuların aldığı yıllık ücret de yaklaşık 6 milyon euro maç başı dahil değil. 20 milyonluk girdi olur kulübe

"Galatasaray fakirleşirken, birileri zengin oldu" demişti Fatih İşbecer ve o günden sonra basın bir anda saldırdı kendine ve camianın tüm eski tüfekleri de bu saldırıya katıldı.

Gerek kalitesizilğinden, gerekse de dönen pis işlerden dolayı Türkiye ligini takip etmiyordum. Sadece Galatasaray'ın maçlarını izliyordum zaman buldukça. Bu Serdar Aziz transferi aslında 3-4 senedir gündeme geliyordu, ben her defasında ciddi eleştiriyordum; çünkü net kalitesiz oyuncu, Semih Kaya'dan hiçbir farkı, fazlası yok diyordum. Bu sabah bir baktım Serdar Aziz Galatasaray'da 4.5 milyon avro + 3 oyuncu diyorlar. Şaka sanacaktım, ama, Galatasaray'da dönen dolapları hatırlayınca normalleştirdim. Bu transferde birileri kesinlikle yüklü komisyon kaldırdı.

Artık futbol takımıyla ilişkimi tamamen bitiriyorum bugün itibariyle. Son olarak Galatasaray'ın tek kurtuluşu zengin bir iş adamına satılmasıdır diyorum. Bu olmaazsa kulübü toptan batırırlar yakında...

Serdar 3 tane Semih eder.Ancak Bilal alternatif orta saha olarak kalmalıydı bence.Maliyet yönünden biraz tuzlu olmuş ama çöpler gittiği için de sevinmiyor değilim.Ayrıca yıllık maaşlardan da kurtulduk.

Serdar 3 tane Semih eder.Ancak Bilal alternatif orta saha olarak kalmalıydı bence.Maliyet yönünden biraz tuzlu olmuş ama çöpler gittiği için de sevinmiyor değilim.Ayrıca yıllık maaşlardan da kurtulduk.
Maaşlarından kurtulduğumuz oyuncuların maaşları toplamı 1.5 milyon euro falan yapıyordur. Takımın en az maliyetli oyuncularıydı. Onu geçtim Serdara da bu paralar verilecek. 4.5 milyon euroyu bana versinler ben de alırım. Mühim olan parayı bastırıp almak değil ki. Bursa 6 milyon euro istiyordu ee nasıl pazarlık bu? 3 oyuncunun toplamı 1.5 milyonu aşar.

Hani kulüpte para yoktu, hani FFP'ye uymak zorundaydık?

Serdar Aziz iyi oyuncu ama 4,5 Milyon Euro eder mi? 4,5 Milyon Euro'ya aldığın yerli oyuncuyu mu daha kolay satarsın, yabancı oyuncu mu?

Neden hala ligimizden oyuncu alıyoruz?

Selçuk, Yasin, Umut, Sabri'den neden hala kurtulmadık???

Eğer 1.7 ise iyi para.
Eto'o ve Rodellaga ikilisi iyi 2 transfer olur.
Orta sahaya Nuri-Song ikilisi de eklenirse eksiklikler tamamlanmış olur.
Ben Bruma ve Telles ikilisinin takımda kalmasını isterim.

*Muslera(Cenk)
*Linnes(Koray-Sabri)-*Serdar(Semih)-*Balta(Chedjou)-*Carole(Telles)

*Nuri(Selçuk)-*Song(Dzemaili)

*Sinan(Olcan)-*Sneijder(Podolski)-*Bruma(Yasin)

*Etoo(Rodellaga)

Ben iki transferinde iyi olduğunu düşünüyorum.Serda Aziz yabancı sınırı olmasa piyasası 7-8m euro idi verdiğimiz oyunculara kimse bonservis veripte almazdı bizden hayal görmeyelim zaten kadroda 40 küsür oyuncun var böylece işe yaramaz çöplerden kurtulup maaş yükünüde üzerimizden atıyoruz ben olumlu görüyorum şuana kadar ki hamleleri.

Sercan,Furkan,Bilal 3nün 2m euro maaşından kurtulmuş oluyorsun.Serdarın bugün piyasası 5,6 civarındadır.40 KİŞİLIK oyuncu fazlalıgını azaltırken bazen kurunun yanında yaşda yanar bilal arada kaynadı.

Oyuncu çıkarmamız gereken şu dönemde kötu transfer degil.Serdara yönetim kafasına görede bu parayı vermemiştir, sanki birileri alın demiş.Sinyor geri gelcek muhtemel transfer ona işaret :)

Eğer 1.7 ise iyi para.
Eto'o ve Rodellaga ikilisi iyi 2 transfer olur.
Orta sahaya Nuri-Song ikilisi de eklenirse eksiklikler tamamlanmış olur.
Ben Bruma ve Telles ikilisinin takımda kalmasını isterim.

*Muslera(Cenk)
*Linnes(Koray-Sabri)-*Serdar(Semih)-*Balta(Chedjou)-*Carole(Telles)

*Nuri(Selçuk)-*Song(Dzemaili)

*Sinan(Olcan)-*Sneijder(Podolski)-*Bruma(Yasin)

*Etoo(Rodellaga)
Nuri sadece Kloppla iyi oynuyor. Onun dışında ne milli takımda ne başka bir yerde tek iyi hareketi yok. Sadece bildiğimiz ne kadar iyi oyuncu olduğu. Rodallegayı alırsak Etoyu almayız takımı gençleştirmek gerekiyor. Diğer forvetin genç olması gerekir. 2 Ön libero 2 santrafor Brumayı satabilirsek 1 sağ solda oynayabilen kanat bir de Denayeri döndürebilirsek kadro olur.

Yazık N'koulou serbest, Caceres serbest bizim aldığımız Serdar Aziz. Yazık kere yazık. İmzalar atıldı hâlâ KAP açıklaması yok. Bir de onun cezası gelecek.