2016-2017 Galatasaray Futbol Takımı

Valla artık mali kısmını geçtim. Bunlardan gına geldi bana. En azından güzel bir kadro ortaya çıksın ve seneye Avrupa cezası yemeyelim. Tek beklentim bu. Şu an görünen kadro;
-----------Muslera----------
Linnes-Cedu(Denayer)-Serdar-Carole
-----------Selçuk - Transfer-----------------
Podolski - Sneijder - Bruma
------------ Eren ---------------

Yedekler;
Cenk
Cavanda
Sinan
Tolga
Semih
Hakan
Emrah
Sabri

Hocam inan bende bıktım ama bu mali kısmı düşünmezlerse zaten cezayı bu yüzden yiyeceğiz sonra iyi kötü oluşturulan kadro zaten dağılacak..Taraftarların kadrolardan çok bu mali yapıyı düşünmesi lazım bu yüzden bu oluşturulan kadrolar suni kadrolardır..

Yönetime şunları sormak isterdim*

1-Bu yönetim değil miydi geçmiş yönetimleri faaliyetleri incelenecek, yapılan transferlerde usulsüzlükler var diye. Hepimiz de destek verdik. Ne oldu da vazgeçtiniz yoksa söyleyemeyeceğiniz başka bir şey mi söz konusu?

2-Birçok spor sitesi ve basında yüzlerce bonservisi biten oyuncuların listesi yayınlandı. Finansal açıdan zor durumda olduğu tescilli bir kulüp neden bonservisi olmayan oyunculara hiç yönelmemesine sebebi nedir?

3-Almanya'da 6 sezonda toplam 59 maç oynamış ve yıllık 400 bin euro alan Tolga Ciğerci'ye 2 milyon euro verirken ne düşündünüz?

4-Yabancı sınırının kalktığı hakkında herhangi bir bilginiz var mı?

5- Neden her gelen oyuncuya verdiğiniz ücret 2 milyon ve üzeri oluyor. Kulüp politikasında alt limit 2 milyon diye madde mi koydunuz?

6-Dünya da tanınan tek markamız olan Galatasaray neden sponsor bulamıyor? Geçen sene sponsora hatır gönül ilişkisiyle yapıp daire ve dükkan karşılığı sponsor anlaşması yapmakta nasıl bir amacınız vardı?

7-Bu sene de yine bir inşaat firmasıyla anlaşacağınız söyleniyor. Aynı şartlarla mı anlaşacaksınız yoksa 2 dükkan fazla mı alacaksınız.?

8-Galatasaray sportif bir şirket mi yoksa Gayrimenkul şirketi mi?

9-Geldiğinizden beri Kulübe kar getiren tek faaliyetiniz bileklik satışı oldu. O da kısa süre sonra taraftarın, yönetimin samimiyetsizliğini anlayınca bileklik almadan da vazgeçti. Bunun dışında kulübe kar getiren ne gibi bir çalışmanız oldu?

10- FFP cezasında verdiğiniz savunmada ülkenin ekonomik durumu sebebiyle döviz artışını bahane gösterdiniz. UEFA size sorduğu soruyu ben de soruyorum. Neden anlaşma yaptığınız yerli futbolcularla döviz yerine TL olarak anlaşma yapmadınız?

Levent Nazifoğlu: FFP ile ilgili kotayı aştığımız söyleniyor. Ama iyi okursanız, o kotaya, o cezaya bonservisler dahil değil.

Böyle bir açıklaması var.
Ama inanılacak ne yaptılar ki inanalım onlara ?

3 büyüklerin yaz transfer harcamaları ;
- GS 4 oyuncu / 11.5m€
- FB 5 oyuncu / 6m€
- BJK 5 oyuncu / 1.85m€

Biz hiç akıllanmayacağız. elimizdeki oyuncuları yüksek sözleşmeleri yüzünden gönderemiyoruz zaten. biz hangi akılla kendi takımında 500 bin euroya oynayan oyuncuya 2m veriyoruz. hadi geçen sezon en az 25 maç 90 dakika oynar dersin ki ilk 11 oyuncularını aldık. adam kupa maçları dahil sadece 2 maç 90 dakika oynayabildi. belki çok iyi performans gösterecek o zaman maaşını yükseltirsin. ne vereceği belli değilken 2 m euro vermek saçmalık.

Levent Nazifoğlu: FFP ile ilgili kotayı aştığımız söyleniyor. Ama iyi okursanız, o kotaya, o cezaya bonservisler dahil değil.

Böyle bir açıklaması var.
Ama inanılacak ne yaptılar ki inanalım onlara ?

3 büyüklerin yaz transfer harcamaları ;
- GS 4 oyuncu / 11.5m€
- FB 5 oyuncu / 6m€
- BJK 5 oyuncu / 1.85m€
Bonservisler dahil değil doğru. Uefanın açıklamasında da öyleydi. Ama maaş konusunda sınırdayız,oyuncu yollamalıyız.

Umut Bulut
Olcan Adin
Tarik Camdal
Salih Dursun
Endogan Adili
Umut Gündogan

Oyuncu Satis Listesi. Toplam 4 Mio € bonservis alirsak bunlar icin öp koy basina.
Fener Aatif ve VdW, Besiktas Adriano gibi oyunculari bedavaya kadrosuna kattigi bir ortam'da biz Tolga, Eren ve Serdar'a 12 Mio € veriyoruz :)

DÜN BEŞİKTAŞIN imza törenini izledim birde bizim imza törenini izledimfft226_mf7465427.jpg1470664282451.jpg

Tolga efendi bir gömlek gravat takamışmı amatör klübe imza töreninide imza atıyor sanki.
Reklamımız yok sadece gsmobile , gsbonus gsbilmem nede bilmem ne klübü köy klübü yaptı dursun efendi

Maliyete girmeden iyi takım kurduğumuzu düşünüyorum. Bu maliyetlere daha iyi oyuncular bulabilirdik orası ayrı, Galatasaray fakirleşirken birileri zengin oldu yine. Kadro dışı kalan oyuncuları bir önce göndermemiz lazım. Bunlara ek olarak Cavanda transferinden sonra Sabri yada Linnes'ten birini daha göndermeliyiz. Unutmadan, Dursun Baggal ve yönetimi istifa!

Muslera - Cavanda - Chedjou - Hakan Balta - Carole - X - Selçuk - Bruma - Sneijder - Podolski - Eren ile defans hattı hariç gayet yeterli 11 oluşturabiliriz. Cenk, Serdar Aziz, Linnes, Dzemaili, Tolga, Yasin, Sinan ile de iş yapabilecek bir yedek kulübesi oluştururuz. X'e Leiva'yı yazmadım, çok iyi bir kesici fakat Leiva-Selçuk çok yumuşak olur, daha sert bir isim lazım. Kalıcı bir çözüm istiyorsak Gremio'dan Walace bu bölgeyi 10 sene götürür. Çok iyi kesici, topla iyi, çok güçlü bir oyuncu; tek sorun bonservis bedeli, 1 sene önce Transfermarkt değeri 5m iken yazmıştım.

Cavanda, üç yıllığına Galatasaray’da.
Trabzonspor'a 1800+KDV verilecek.
Cavanda'da 3 yıllığına 875.000 EURO alacak.
Hayırlı olsun.

Levent Nazifoğlu: Denayer'e olursa ne biz, ne hoca hayır deriz.
Levent Nazifoğlu: Lucas Leiva ile dün şahsen görüştük. Bizden 1 gün daha izin istedi. Bugün akşama kadar netleşecek.

Muhtemelen Dzemaili, Donk, Chedjou, Salih ve Sabri kadro dışı kalacak.
Denayer ve Leiva gelecek.

Denayerin gelmesi bence miraz gereksiz olur. Tamam iyi oyuncu ama sadece Salih Tarik gibi oyuncular giderse.
Sabri'nin gidecegini hic düsünmüyorum. O adamin kendi lobisi var ve her türlü bu kulüpte kalacaktir.
Oyuncu olarak mi altyapida mi onu bilmem ama bu sezon bizimle olcagindan eminim.

Stoper'de Chedjou, Serdar, Semih ve Hakan var. Hatta sakat olan Koray'da var. Denayer gecen sezon 700'000 € para aldi.
Denayeri satilik olarak vereceklerse hic düsünmeden 4-5 Mio ne varsa veririm. Ama yine City icin isitip sonra geri vermek biraz mantiksiz.

"Şirketimiz ile Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. arasında 1 + 1 + 1 sezon opsiyonlu olarak Spor Toto Süper Lig, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye'de oynanacak diğer maçlarda geçerli olacak göğüs reklamı konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. Şirketimize 2016 - 2017 futbol sezonu için 9.500.000 TL, anlaşmanın devam etmesi halinde 2017 - 2018 futbol sezonu için 10.500.000 TL, 2018 - 2019 futbol sezonu için 11.000.000 TL olmak üzere toplam 31.000.000 TL sponsorluk bedeli, performans primleriyle birlikte ise toplam 52.500.000 TL ödeyecektir."

Toplam 3 seneyi doldurursak. Performans primleri saymazsak 9.5M€ gibi bir rakam cikiyo.
Sampionluk primleri icine katarsak 16M€ oluyor bu rakam.

Levent Nazifoğlu: "Diarra'yı kadromuzda görmek istiyoruz ama daha önce yaşadığı bir sorundan dolayı aldığı 10 milyon euroluk cezası var."
Levent Nazifoğlu: "Bu konuyu aşması halinde Diarra, transfer etmek istediğimiz oyunculardan biri."
Nazifoğlu: "City ile yaptığımız temaslar olumlu gidiyor. Denayer de bize gelmeye sıcak bakıyor. Sanırım o konuda olumlu sonuç alacağız."
Levent Nazifoğlu: "Dzemaili transferi bu hafta sonuçlanabilir. Bologna kulübü ile görüşüyoruz ve aramızda ufak pürüzler kaldı."
Levent Nazifoğlu: "Olcan, Umut ve Tarık Galatasaray'a hizmet etmiş oyuncular ama kadromuzda düşünmüyoruz."
Levent Nazifoğlu: "Oyuncularla ve menajerleri ile toplantılar yapıyoruz. Onları da mağdur etmeyecek bir formülü hayata geçireceğiz."
Levent Nazifoğlu: "Sabri ile Selçuk konusunda operasyon yapacağımız iddiaları kesinlikle doğru değil."

Galatasaray'dan Blerim Dzemaili, Bologna ile anlaştı! Transferin kısa zamanda açıklanması bekleniyor. (DiMarzio)