Yvonne Anderson

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, 8 Mart 1990 doğumlu Amerikalı oyun kurucu Yvonne Anderson ile sezon sonuna dek anlaştı.
Son olarak İtalya’nın Torino takımında forma giyen 1.70 cm boyundaki Yvonne Anderson, babası Mike Anderson’un eski bir basketbol oyuncusu olmasının yanında gelecek sezonlardaki kariyerini Arkansas’ta koçluk yaparak sürdürmesiyle basketbola başladı. Arkansas’ın Springdale ilçesinde dünyaya gelen Yvonne Anderson, basketbola da ilk olarak Hickman HS Kewpies’te başladı. Anderson 2008 yılında 18 Yaş Altı Amerika Kadınlar Basketbol Takımı’na davet edildi. Bu sırada aynı yıl 21. sıradan Blue Star Basketball tarafından seçildi.
Yvonne Anderson bir sonraki çaylak sezonunda 33 maçta forma giydi ve kenardan gelerek maç başı 16.1 dakika süre aldı. Transfer olduğu Texas'ta 28 Ocak’ta 2/3 iki sayılık basket ve 6/8 serbest atış çizgisinden bulduğu basketlerle 10 sayı üreterek o döneme dek bir maçta en yüksek sayısını üretmiş oldu. Çaylak sezonuna göre başarılı sayılabilecek istatistiklerle tamamlayan Yvonne Anderson, sonraki sezonlarda Women NBA’de istediği kontratı bulamadı ve geçtiğimiz sezon başında Torino’ya transfer oldu.
2015-2016 sezonunda 44 yıl sonra yeniden İtalya birinci ligine yükselen Torino’da koç Manuele Petrachi’nin en önemli oyuncularından olan Yvonne Anderson, ligde tüm maçlarda forma giyerek takımının sayı ve asist alanlarında en etkili oyuncusu oldu. Anderson 26 maçta forma giyerken, maç başına 19.8 sayı, 3.4 asist ve 4.8 ribaund istatistikleriyle ön plana çıktı. Torino 26 maçta 9 galibiyet alırken Play-Offlar’a kaldı ve çeyrek finalde Gesam Ges’e ilk maçta 85-62, ikinci maçta 47-68 kaybederek elendi.
1.70 cm boyundaki Yvonne Anderson oyun kurucu pozisyonunda görev alırken, aynı zamanda iyi bir skorer olarak da biliniyor.
Sporcumuza hoş geldin der, Sarı-Kırmızılı forma altında başarılarla dolu bir sezon dileriz.

Ön yargılıyım.

Amerikalı hakkımızı kullanmamız gereken isim bu mu?

Şu transferi Canik Belediye yapsa anlarım. Adı sanı duyulmamış oyuncu, 26 yaşına gelmiş bir de. Maljkovic bu oyuncuyu kaç kez izlemiş de istemiş?

Ha pardon, küme düşmemeye oynayacaksak eğer o kadar da kötü transfer değildir.

Chicago Sky ile antrenman maçlarına çıkacakmış. Beğenilirse kadroya katacaklar, adı duyulmamış bir oyuncu birden inanılmaz parladı. Açıkçası sezon başında ben de ön yargılıydım çünkü kadın basketbol piyasasına hakim olmama rağmen adını sadece transfer olunca duyduktan sonra hayal kırıklığına uğramıştım. Ama oynadığı maçlarda "bu zamana kadar nerelerdeydin sen" dedirtti. Türk pasaportu çıkarılamıyorsa en azından EU pasaportu çıkarılması lazım. Tabii WNBA'de oynayıp adından söz ettirirse Avrupa milli takımları bu seneki EuroBasket için kendisini devşirmek isteyebilir.

Chicago Sky ile antrenman maçlarına çıkacakmış. Beğenilirse kadroya katacaklar, adı duyulmamış bir oyuncu birden inanılmaz parladı. Açıkçası sezon başında ben de ön yargılıydım çünkü kadın basketbol piyasasına hakim olmama rağmen adını sadece transfer olunca duyduktan sonra hayal kırıklığına uğramıştım. Ama oynadığı maçlarda "bu zamana kadar nerelerdeydin sen" dedirtti. Türk pasaportu çıkarılamıyorsa en azından EU pasaportu çıkarılması lazım. Tabii WNBA'de oynayıp adından söz ettirirse Avrupa milli takımları bu seneki EuroBasket için kendisini devşirmek isteyebilir.

Play off'lar haftası Chicago Sky'ın hazırlık maçları varmış.
Eğer oraya giderse play off yarı finalinde olmama ihtimali varmış :(
Onun dışında kesinlikle size katılıyorum.
Müthiş bir gelisme kaydetti.
Bende EU statüsünde takımda tutulması taraftarıyım...

Play off'lar haftası Chicago Sky'ın hazırlık maçları varmış.
Eğer oraya giderse play off yarı finalinde olmama ihtimali varmış :(
Onun dışında kesinlikle size katılıyorum.
Müthiş bir gelisme kaydetti.
Bende EU statüsünde takımda tutulması taraftarıyım...

Öyle bir şey olursa izin vermemek lazım. Biz bulalım oynatalım, bunlar da armut piş ağzıma düş hesabı almaya çalışsınlar.

Kulüp kesinlikle izin vermesin,takımımız o varken savunmada ve hücumda daha etkin oluyor ve iyi anlaşıyorlar,yenildiğimiz maçların en az yarısını onun kızak yediği ve haksız yere oynatılmaması nedeniyle yenildik,Marina ve kulüp aynı vede benzer hatalara,heleki o bahsedilen maçlara göndererek o hatayı yapmamalı,giderse peşinen yarı finale bile çıkmayı unutalım akabinde EL'e de gidemeyiz.

Takımdaki oyuncuların serbest kalması çok kolay, maaşlar düzgün ödenmediği için isteyen istediği yere gidebilir.

Kulüpten izinsiz gitmiş Amerika'ya ve kadro dışı bırakılmış. Maddi ve manevi tazminat davaları açılacakmış kendisine. Yvonne'yi her ne kadar sevsek de yaptığı davranışın hiçbir izahı yok.

Yaptığı kabul edilemez bir şey gerekli cezayı çekmesi lazım..Biz olmasaydık şuan nerelerde olurdu kim bilir!! Her şeyi geçtim hocasına bunu yapmayacaktı..

Yönetimin teknik kadro ve oyunculara maaşlarını ödeyip ödemediklerini bilmiyorken oyuncuyu suçlamak ne derece mantıklı ve vicdani olabilirki ? her sezon bu sorunları yaşıyoruz,ödeme vb yönetim kaynaklı sorunları yoksa buna rağmen oyuncu izinsiz gitmişse her şeyden bağımsız değerlendirmemiz ve bu cezai yaptırımlara hak vermeliyiz,ancak bu bahsettiğimiz sorunlar varsa oyuncu alacakları sebebiyle sözleşmeyi fesh etmeyi göze alarak bu kozu kullanmak istemenin rahatlığıyla gitmiş olabilir kanaatimcede haksız sayılmaz,ikinci ihtimal daha olası ve her yıl yaşanan bu skandallardan bıktık artık,oyuncularada tek taraflı yüklenmek doğru değil,her oyuncunun bu tür olaylara yaklaşımı aynı olmayabilir,birisi katlanır diğeri katlanmak istemez istemeyenlerede tu kaka muamelesini doğru bulmuyorum heleki rezil yönetimin olduğunu bildiğimiz halde.

Not: İzinsiz gittiği gerçekten doğruysa ( izinsiz gitmesiyle ilgili resmi açıklamaya tam inanamadım doğrusu ) o zaman cezayı yine versinler,oyuncu alacaklarının birikmiş olsa bile izinsiz gittiği için haklıyken kendisini haksız duruma düşürmüş ve cezayı hak etmiş olur.

Son düzenleme:
Eğer ödeme sorunu olsaydı çoktan haberlere konu olmuştu. Zaten çok düşük bütçeli bir takımız diğer sezonlara göre. Yani ödeme sorununun olacağını zannetmiyorum. Dün antrenman kampına çağrıldığı haberi geldi, bugün apar topar gitmesi resmi sitenin yaptığı haberi doğruluyor. Çünkü bugün her ne kadar formaliteden de olsa maç var, kısa bir süre sonra play-off'lar başlıyorken gitmesi saçmalık. Ha belki kendine güveni geldi WNBA'dan kontrat kapacağım diye geleceğini düşünmüş olabilir ama halihazırda kulübüyle kontratı varken ve son haftalarda formdayken bu yaptığı davranışın etik olarak hiçbir izahı yok. Kulüpten izin alamayacağını düşündü sanırım, ki kulübün izin vermemesi de haklı bir netice olurdu.

Yazık oldu, tam gelecek sezon devşirme yapmak için konuşurken büyük ihtimalle bir daha takımda oynamayacak.

Bu sorun dediğim gibi oyuncu kaynaklıysa verilecek her cezayı hak eder ve akabinde oyuncu ile yollar ayrılır,zaten bizim play-off maçlarında yararlanamayacağımız oyuncuyla devam etmeninde anlamı yok,takıldığım nokta her sezon genelde bu sorunlarla bizim kulüp muhatap olduğu için bu sorunların yönetimsel zaafiyetlerden kaynaklandığıda kesin,bu yönetim zaafiyetlerinden kulübümüzün kurtulması lazımki her sezon bu skandal sorunlarla karşılaşmayalım yoksa alternatif kaliteli oyuncular sponsor desteğiyle her türlü bulunuyor.

1 yıl önceye dönelim, yine bu zamanlarda Loyd'la benzeri olaylar yaşadık, daha önce Bone gitti geldi, Whalen gitti, Erkek takımında da durum farklı değil.

Bu olaya gelince ben Yvonne Anderson'la ilgili yönetimin yaptığı açıklamaya hiç inanmıyorum. Bir oyuncu bu kadar amatör olamaz, muhakkak kontratında bir madde vardır yada buna zemin hazırlayan ödeme problemleri vardır.

Biz de klasikleşmiş, her zaman oyuncu suçlanır. Ben oyuncuya suç bulmuyorum. Bence sorulması gereken soru neden hep bizim kulüpte bu olaylar yaşanıyor. Bunlar tesadüf mü?

Bizim biran önce bu iş bilmez yönetimden kurtulmamız gerekiyor, doğru düzgün yapılanmalar oluşturacak, rakiplerle aramızda ki farkı kapatabilecek bir yönetime ihtiyacımız var.

Hakikaten yazık her sene sezon sonuna doğru aynı film,aynı şarkı :(
Bu oyuncuların hepsi aynı hareketi yapıyorsa ortak nokta Yönetim'dir yazıklar olsun

Büyük ihtimalle önceden ödeme ile ilgili problemler çıkmıştır ve Yvonne de bunu mazeret gösterecektir..Bu yönetim ne oyuncuya ceza verdirir ne de 1 kuruş para alır. Hatta Yvonne'ya işin sonunda kesin para bile öderiz...!

Yvonne gideceğini yönetim haber vermemesi de normal bence. Ortada bir yönetim olmadığını o da adı gibi biliyor zaten. Maçlara bile gelmeye tenezzül etmeyen yönetim mi olur!?

Son düzenleme:
Her sene olan haberler bu sene nerede kaldı diye bekliyorduk,işte geldi.Hersene en az 1 oyuncu böyle sorun yaşıyor baskette,ama hep oyuncular hatalı vurdumduymaz yöneticilere göre.Lindsay Whalen'da Galatasaray ruhu yokmuş denilen günleri gördü bu gözler.:D

Biraz şeytanın avukatlığı gibi olacak; ama, bir ihtimal olabilir mi acaba? GS, eğer ELW'ye katılma hakkını elde ederse, olaya yabancı olmayan tüm camia ve özellikle koçumuz, haklı olarak ELW için biraz daha bütçeli bir takım talebinde bulunacak. Bütçeyi kuşa çevirip, şubeyi kapatmaktan beter etmek isteyen yönetim ise, çok zor durumda kalıp isteklerin bir kısmını karşılamak zorunda olacak. Ama eğer ELW'ye katılamazsak, kimsenin bütçeli takım diye ısrarcı olacağını, daha doğrusu, istekler olsa bile, isteklerin karşılanmaması durumunda yönetimin pek fazla eleştirilmeyeceğini düşünüyorum. Acaba yönetim, Andersen'in alacaklarını kasıtlı olarak ödememiş olabilir mi diye de düşünmeden edemiyorum. İnsana kendi camiası hakkında bunları düşündürmeye sevk eden basiretsiz bir yönetiminin olması ne kötü!..
Not: Andersen, mutlaka sözleşmesindeki bir maddenin ihlaline dayanarak bu eylemi gerçekleştirdi; çünkü hiç bir oyuncu, haksız olarak kulübüyle hukuki bir sürtüşmeye girmek istemez. Kaldı ki, bu konuda adı çıkan bir kulübüz.