Yvonne Anderson

Zaten kim şeytanlık yapmış elbet ortaya kokusu çıkacak,hala yönetimin yaptığı resmi açıklamaya inanasım gelmiyor ama mecburen bekleyeceğiz,son üç yönetimin basketbol şube sorumluları skandal olaylara zemin hzırlamakta adeta yarıştılar,bu olayda ne olmuş ve olacak bakalım göreceğiz.

FB maçını kazandıktan sonra şimdi adını hatırlayamadığım bir spor programında maçla ilgili konuşulurken yorumculardan biri bizim oyuncuların 3 aydır maaş alamadığını söylemişti, O an pek üstünde durmadım ama Anderson işi ortaya çıkınca ulan yinemi dedim, Kısa rotasyonu için çok önemli bir oyuncuydu, Onun yerine Traore oynarken ne kadar zorlandığımız ortada..

Fb yi yenip eurolig şampiyonu olduktan sonra sanki çok basit bir şey başarmışız gibi şampiyon takımı darmadağın eden basiretsiz yönetimler ne derse desinler benim gözümde herzaman oyuncular haklı vizyonsuz, beceriksiz, işbilmez yöneticiker haksız. Salonda maçı takip ediyorum protokol bomboş. Yazılacak çok şey varda neyse !

Haksiz oldugunu bile bile gerekirse tazminatta oderim diyip gitti. NBAde oynamayi cok istiyorum nolursa olsun gidicem diyip gitti. Parasi yatmazsa kulube once uyari gonderip parasini istemesi gerekiyormus. Kulupte uyariyi alinca bir sure icinde yatirmasi gerekiyormus. Yanliz 1 aylik para alacagi vardi. Daha kulube uyarida gondermemisti. Yani kulubun Whelen, Lloyd ve Bone olaylarinin aksine odeme hatasi yoktu. Bu sefer kizi baglamak haricinde yapcak bisey yoktu neyazikki.

http://www.3puan.com/content?id=946

Bu haberde yazan doğruysa, ELW şampiyonu takımın bütçesi 4 milyon dolarmış. Bu seneki bütçemiz 1 milyon dolar var mıdır? Adam gibi bir sponsor bulunamazsa tekrar şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak mümkün değil...

Yvonne'ye bir yandan kızıyorum, bir yandan kızamıyorum. Sezonun en kritik yeri başlıyorken ve gayet formdayken gitmesi beni hayal kırıklığına uğrattı ama bir yandan da formdayken bir şansını deneyip, tutarsa hayalindeki WNBA'da oynamak istemesine de bir şey diyemiyorum. Keşke o teklif hiç gelmemiş olsaydı. Ha bundan sonra WNBA oynar kendini geliştirirse ister miyim? İstemem, o da ayrı bir konu.

Voleybol maçını salonda takip ettim. 52 yıl sonra yarı finalde vakıfbankı eleyip finale kalıp şampiyonlar ligine giden bu takım yüzde yüz başarılıdır. Fakat bu takıma iki tane sağlam oyuncu alamayan sponsor bulamayan yönetim yüzde yüz başarısızdır. Bayan basket içinde bu kadro ve bütçe ile buraya kadar. Daha öncede yazdım yine yazayım, bu vizyonsuz yöneticiler ile hiçbirşey olmaz !

Chicago Sky tarafından beğenilmeyerek serbest bırakılmış. Zaten dünya kadar oyuncusu var orada Chicago'nun. Tamam bir umut gitmiş olabilir de burdaki kariyerine de yazık etti. Kendi etti kendi buldu diyebiliriz.